ZVEZDIN PRVENAC U EVROLIGI Vildoza zapalio navijače u "Pioniru", vodio crveno-bele do pobede nad Bajernom
FOTO TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC/ nr

Fantastični Luka Vildoza je još jednom pokazao da je veliko pojačanje za šampiona ABA lige.

Neverovatnom energijom, fantastičnim potezima i odlično popunjenim statističkim kolonama je vodio Zvezdu do prvog trijumfa u sezoni. Meč je završio sa 20 poena, šest skokova i šest asistencija.

Furiozno je krenula Zvezda. Meč je započet rafalom trojki (Dobrić i dve Bentil). A potom je palicu preuzeo Luka Vildosa, koji je simultankom i sedam poena u kratkom roku doveo Zvezdu na 23:8.

ZVEZDIN PRVENAC U EVROLIGI Vildoza zapalio navijače u

A onda je krenula serija Bajerna 8-1 i ekipa Andree Trinkijerija se vratila u igru. Ipak, Zvezda je na prvi odmor otišla sa dvocifrenom prednošću 28:17. A onda kriza na početku druge četvrtine u napadu, Bajern pravi seriju 11-2 i dolazi na samo dva poena zaostatka. Ubrzo su Bavarci preokrenuli na 36:34.

Zvezdino posrtanje zaustavili su Luka Vildosa i povratnik Nemanja Nedović, koji je sjajnom trojkom sa osam metara doneo minimalnu prednost na poluvremenu – 44:43. Za razliku od prve dve četvrtine, kada su obe ekipe počinjale svojim serijama, u trećoj se počelo egalom, koš za koš.

Takav odnos je trajao do 48:48. A onda je Zvezda serijom 8-2 otišla na +6. Bajern se vratio sa dve trojke, ali je Zvezda sjajno finiširala i trojkom Vildose ušla u poslednju četvrtinu sa vođstvom 65:57.

Odlično je Zvezda počela i poslednji kvartal. Napravila je seriju 7-3 i povela 72:60. Bajern se nije predavao. Nemački mentalitet je došao do izražaja i očas posla prave seriju 7-0 za prilazak na -5 četiri i po minuta pre kraja.

Ali posle tajm auta Zvezda je zategla odbranu, a Hasan Martin odradio vitalnu rolu u napadu. Prvo je postigao koš, a potom i ofanzivni skok za Bentila, koji je povisio na 76:67. Međutim, ni to nije bilo sve. Vladimir Lučić je sjajnom mini rolom, sa dva pogođena penala, ukradenom loptom, pa košem uz dodatno bacanje primakao Bajern na 76:72. Ali to je bilo sve od Bajerna i Zvezda je konačno došla do prve pobede u Evroligi.

Crvena zvezda - Bajern (78:72)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Gitis Vilius (Litvanija), Are Haliko (Estonija), Sreten Radović (Hrvatska)

Crvena zvezda:  Holand, Vildoza, Lazarević, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Ivanović, Nedović, Marković, Petrušev, Bentil

Bajern: Beb, Volden, Vinston, Bonga, Jaramaz, Lučić, Obst, Cipser, Vimberg, Heris, Rubitg, Gilespi

39. minut - Lučić poentira sa linije penala (76:69)

38. minut - Ben Bentil beleži svoj 12-i poen, brutalno zakucavanje (76:67)

37. minut - Mini serija Bajerna, izgubila je Zvezda loptu, a onda Lučić na drugom kraju parketa poentira, pa je Vladimir Jovanović primoran da zatraži tajm-aut (72:67)

36. minut - Vinston pogađa sva tri slobodna bacanja (72:65)

34. minut - Šesti poen zabeležio je i Filip Petrušev (72:60)

33. minut - Sjajna akcija za Dobrića! A onda na drugoj strani, Lučić pogađa trojku (70:60)

32. minut - Sada i Dobrić pogađa trojku! Crvena zvezda uvećava prednost i odlazi na +11 (68:57)

30. minut - Volden polovičan u šutu slobodnih bacanja, a onda Luka Vildoza u poslednjim sekundama ubacuje važnu trojku (65:57)

28. minut - Valden ovaj put za tri poena i pogodio je, smanjuje prednost crveno-belih na -3, a onda Beb ubacuje još jednu i sada je nerešeno (56:56)

27. minut - Peoni Lazarevića, a onda i prvi poeni Korija Voldena na ovom meču (55:50)

26. minut - Zvezda ima prednost od jednog poseda, pogađa Nedović (53:48)

23. minut - Precizan je Petrušev sa linije za slobodna bacanja, a onda Beb pogađa trojku (48:48)

22. minut - Vinston pogađa iz teške pozicije, njegov 15-i poen (46:45)

21. minut - Kakvo monstruzno zakucavanje Holanda! (46:43)

20. minut - Prolazi nekako Vinston kroz reket crveno-belih, a onda Nedović iz velike udaljenosti ubacuje trojku (44:43)

19. minut - Novi poeni Bavaraca sa linije penala, gotovo su bez greške u tom segmentu (36:40)

18. minut - Heris nastavlja sjajnu partiju, upisuje nove poene (36:38)

17. minut - Dobra rola i Nemanje Nedovića (36:36)

16. minut - Vinston pogađa svoju prvu trojku na meču, Bajern vodi (34:36)

15. minut - Pogađa Hasan Martin jednom rukom, pa tako Zvezda sada ima kakvu takvu prednost, mora Trinkijeri ponovo da reaguje malom pauzom (34:31)

14. minut - Prekida Dobrić ovu lošu seriju crveno-belih i poentira pod košem (32:28)

13. minut - Dodatno se približavaju Bavarci, a sve sa linije penala (30:26)

12. minut - Heris se razigrao, zadaje glavobolje trenutno Zvezdi (30:23)

11. minut - Pogađa Heris oba slobodna bacanja (28:19)

9. minut - Vinston je u kontri posle Zvezdine izgubljene lopte, pogodio i imaće i dodatno slobodno bacanje (24:16)

8. minut - Martin polovičan sa linije penala (24:13)

7. minut - Sjajni Vildoza pogađa trojku i diže ceo "Pionir" na noge! (23:8)

6. minut - Vildoza prolazi u reketu Bajerna prilično lako i upisuje svoj četvrti poen (17:8)

5. minut - Sjajan početak crveno-belih! Mora da reaguje Andrea Trinkijeri tajm-autom (15:8)

3. minut - Cipser upisuje prvu trojku za Bajern, a na drugoj strani pogađa i Mitrović (8:5)

2. minut - Bentil se upisuje u strelce i to novom trojkom! (6:2)

1. minut - Dobrić pogađa trojku odmah na početku meča! (3:0)

18.57 - Dobrić, Marković, Mitrović, Lazarević, Bentil čine startnu petorku Crvene zvezde!

18.45 - Zvezda računa na Nedovića!

Crveno-beli računaju na sledećih 12 igrača: Džon Holand, Luka Vildoza, Stefan Lazarević, Luka Mitrović, Branko Lazić, Hasan Martin, Ognjen Dobrić, Nikola Ivanović, Nemanja Nedović, Stefan Marković, Filip Petrušev i Ben Bentil.

Bajernov trener Andrea Trinkijeri raspolagaće sa ovih 12 košarkaša: Nik Vajler Beb, Kori Volden, Kasijus Vinston, Isak Bonga, Ognjen Jaramaz, Vladimir Lučić, Andreas Obst, Pol Cipser, Niklas Vimberg, Elijas Heris, Avgustin Rubitg i Fredi Gilespi.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču petog kola Evrolige između Crvene zvezde i Bajerna. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz hale "Aleksandar Nikolić".