POSLE PARTIZANA I ZVEZDA PALA U VITORIJI Crveno-beli se "raspali" u drugom poluvremenu i doživeli ubedljiv poraz
EPA-EFE/L. Rico

Tako su crveno-beli upisali i treći poraz, dok je španski tim zadržao maksimalan učinak.

Baskonija je u prošlom kolu pobedila Partizan, a sada je bila kobna i po drugi srpski klub.

Zvezda je odigrala dosta dobro u prvom poluvremenu, naročito u fazi napada, pa su na odmor otišli sa vođstvom 47:42.

Prva četvrtina protekla je u znaku Luke Mitrovića i Bena Bentila. Ipak, u finišu kvartala pala je koncentracija košarkašima crveno-belih u defanzivi, pa su posle prvih 10 minuta vodili samo 24:23.

Druga četvrtina protekle je manje-više u egalu, da bi pred odlazak u svlačionicu, Zvezda napravila seriju i preko Mitrovića, kojeg je bilo svuda, stekla +5, 47:42.

Ipak, u nastavku je usledio veliki pad u igri šampiona ABA lige.

Zvezda je loše otvorila drugo poluvreme, a do prvih poena stigla je tek posle više od četiri minuta, kada je Martin postigao koš posle ofanzivnog skoka.

Baskonija je malo po malo, preko trojki, preokrenula rezultat, a najubedljivija prednost bila je +6.

Nakon trojke Hauarda, na oko pet minuta do kraja Baskonija je prvi put došla do dvocifrene prednosti.

Razigrao se Filip Petrušev sa osam vezanih poena, ali je u odbrani bilo previše propusta, pa je španski tim na kraju ubedljivo slavio.

Najefikasniji je bio Markus Hauard sa 30 poena. Darijus Tompson je dodao 18, uz po tri skoka i asistencije, a dvocifren je bio još Vanja Marinković sa 10 poena.

Kod Zvezde se istakao Luka Mitrović sa 17 poena i osam skokova, Ognjen Dobrić je ubacio 14, te imao pet uhvaćenih lopti, Nikola Ivanović i Ben Bentil su postigli po 11, a Filip Petrušev 10 poena.

Zvezda u petak gostuje Real Madridu, dok Baskonija dočekuje Olimpijakos.

Baskonija - Crvena zvezda 92:75 (23:24, 19:23, 17:10, 33:18)

Dvorana: Buesa arena (Vitorija)

Sudije: O. Latiševs, M. Difala, R. Perandi

Baskonija: Hauard 30, Rajeste, Sedekerskis 6, Marinković 10, Dijez, Tompson 18, Kocar 8, Kostelo 8, Giedraitis 3, Homes 9, Kuruc.

Crvena zvezda: Holand, Lazarević, Adams 3, Mitrović 17, Lazić 2, Martin 2, Dobrić 14, Raduljica, Ivanović 11, Marković 5, Petrušev 10, Bentil 11.

40. minut - Kraj! Ubedljiv poraz Zvezde 92:75.

39. minut - Kostelo lagano posle skoka u napadu pogađa na drugi obruč - 85:72.

37. minut - Petrušev pogađa važnu trojku, Zvezda na -6

36. minut - Hauard sa velike razdaljine pogađa neverovatnu trojku - 75:64. Baskonija prvi put ima dvocifrenu prednost. Petrušev pogađa za tri - 75:67. Novi poeni Petruševa - 75:69.

35. minut - Upisao se i Branko Lazić. Poentirao je Zvezdin kapiten u kontri, naslonio je loptu od tablu i smanjio prednost Baskonije - 70:64.

33. minut - Vanja Marinković dolazi do svog osmog poena, Baskonija vodi 70:62.

32. minut - Lep prodor Dobrića, njegovih 14 poena - 65:60.

31. minut - Tompson trojkom otvara poslednji deo igre - 62:57. Bentil je polovičan sa linije slobodnih bacanja - 62:58. Kostelo pogađa novu trojku za Baskoniju - 65:58. Najveća prednost Španaca do sada.

30. minut - Mitrović postiže važne poene, Zvezda na -4. Posle tri deonice Baskonija vodi 59:57.

29. minut - Homes preko ruke Petruševa postiže svoju treću trojku u ovoj četvrtini - 59:53. Baskonija je ubacila do sada 12 trojki, od toga pet u ovoj četvrtini. Zvezda je dala samo šest poena za devet minuta.

28. minut - U kontra ritmu košarkaši Zvezde, naročito u napadu.

26. minut - Dosta promašaja na obe strane, nerešeno je - 53:53.

25. minut - Ređaju se promašaji Zvezdinih igrača. A prve poene u drugom poluvremenu za goste upisao je Hasan Martin. Ali, trećom trojkom Baskonija opet vodi - 51:49.

23. minut - Crveno-beli i dalje bez poena u drugom poluvremenu, ali i domaćini dosta greše. Ipak, pogodili su dve trojke i vode.

22. minut - Homes trojkom otvara drugo poluvreme - 45:47. Giedraitis novom trojkom vraća domaćinu prednost - 48:47.

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 47:42!

19. minut - Mitrović poentira posle promašaja Bentila, Zvezda je na +5.

18. minut - Trojka Markovića od tablu sa jedne noge uz zvuk sirene za istek napada - 40:43.

16. minut - Serija Baskonije koja sada vodi 40:38.

15. minut - Hauard sjajno šutira za tri, ali je slabiji u šutu sa linije penala - 36:38.

14. minut - Petrušev poentira - 31:36. Tajm-aut za Baskoniju. Hauard pogađa svoju novu trojku, četvrtu - 34:36. Ivanović pogađa sedmi uzastopni poen - 34:38.

12. minut - Dobrić je promašio trojku, dok je na drugoj strani Hauard ubacio uz faul, ali je promašio dodatno bacanje, 31:29.

11. minut - Dobrić pogađa svoju drugu trojku ni iz čega - 23:27. Hauard vraća trojku - 26:27. Lagani poeni Dobrića, njegovih 10 poena - 26:29. I odmah Hauard ponovo pogađa trojku, tri trojke za kratko vreme - ukupno 12 poena - 29:29.

10. minut - Markus Hauard u poslednjoj sekundi pogađa trojku. Posle prve četvrtine Zvezda vodi 24:23.

9. minut - Odlična igra Zvezde koja vodi 24:17.

8. minut - Tompson smanjuje svojim sedmim poenom - 17:19. Sjajna akcija Zvezde, Dobrić se upisuje na asistenciju Mitrovića - 17:21.

7. minut - Gijedraitis ne uspeva da završi akciju sa poludistance, to je spremno dočekao Mitrović koji završava još jednu akciju na početku i već je na devet poena. On i Bentil su ubacili sve poene Crvene zvezde od početka utakmice.

6. minut - Revolveraški obračun u ovim momentima. Trojke za Baskoniju dali su Topmpson i Vanja Marinković, dok je za Zvezdu novu postigao Bentil.

5. minut - Trojka Bentila koji već ima sedam poena, Zvezda vodi 11:9.

4. minut - Posle novog koša Bentil, Zvezda je na -1.

3. minut - Trojka Vanje Marinkovića, prva trojka na utakmici - 7:4. Kocar posle snažnog prodora siguran za dva - 9:4.

2. minut - Tompson seče napad Zvezde i zakucava u kontri - 4:2. Mitrović je fauliran pri šutu, pogodio je oba - 4:4.

1. minut - Poenima Kocara počeo je meč. Na drugoj strani uzvraća Bentil.

19.30 - Prošle godine upravo u ovoj hali Baskonija je odnela pobedu protiv Zvezde, da bi se klub sa Malog Kalemegdana u drugom delu sezone revanširao.

19.25 - Sa druge strane, Baskonija je slavila protiv zemljaka iz Valensije kao gost (81:71), a bolja je bila i od Partizana posle uzbudljive završnice i produžetka (103:96).

19.23 - Zvezda je sa dva poraza otvorila učešće u Evroligi, najpre od Efesa u Istanbulu (72:59), a potom i od Panatinaikosa u Beogradu (77:75).

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici trećeg kola Evrolige u kojoj se sastaju Baskonija i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Vitorije.