ZVEZDA SE PROVUKLA U KRAGUJEVCU Hrabra borba Radničkog, ali su crveno-beli preko Kataija, golom sa bele tačke, došli do nova tri boda u prvenstvu
FOTO TANJUG/ NEBOJSA RAUS/ nr

Odlučujući trenutak dogodio se u 74. minutu, kada je Katai uz mnogo sreće postigao gol iz penala. Prethodno je napravljen faul nad Aleksandrom Pešićem u šesnaestercu domaćih.

Prilikom šuta sa bele tačke, golman Raičević je zakačio loptu, bio veoma blizu da odbrani, ali ona se odbila od zemlju i nakon toga dobila povratnu putanju ka golu.

Zvezda je postigla gol i u 31. minutu, Ivanić je bio strelac, ali je pre toga Ben bio u ofsajdu, tako da je gol opravdano poništen.

Dominirali su crveno-beli skoro ceo meč, konstantno napadali gol domaćih, ali nisu uspevali da dođu do vođstva.

Pogodio je Kanga stativu u 38. minutu, a okvir gola isprečio se i prilikom šuta Kataija u 64. minutu iz slobodnog udarca. Tom prilikom zatresla se prečka.

Najbolju šansu Radnički je imao u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena, kada je Maksimović iz neposredne blizine šutirao preko gola.

Na kraju su crveno-beli uspeli da sačuvaju minimalnu prednost, te idu nazad u Beograd sa tri boda.

Mel je obeležio i veliki broj žutih kartona - 11, od čega čak sedam za Zvezdu.

RADNIČKI KG - CRVENA ZVEZDA 0:1

Stadion: Čika Dača, Sudija: Lazar Lukić

RADNIČKI KG: Raičević – Vlajković, Ivanović, Cvetinović, Pecelj – M. Vidović, Krajišnik – Čolović, Vidosavljević, Tomić – Evandro.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Milunović, Eraković, Srnić – Mijailović, Kanga – Ben, Ivanić, Mitrović – Pešić.

Drugo poluvreme:

86. minut - Čuvaju crveno-beli prednost koju su stekli nakon penala i idu ka nova tri boda

74. minut - Goool! Fauliran je bio Pešić u kaznenom prostoru, a onda je Katai uzeo loptu, pucao penal i doneo prednost Crvenoj zvezdi!

64. minut - Mnogo sreće za Kragujevčane! Katai je pogodio okvir gola, potpuna ofanziva crveno-belih

56. minut - I dalje bez većih prilika, odolevaju Kragujevčani crveno-belima, koji konstantno napadaju, ali još uvek u ovom delu igre nije viđena stopostotna prilika

49. minut - Ivanić je probao jakim udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali lopta je završila pored gola Kragujevčana

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još tri minuta nadoknade.

44. minut - Ivanić je sada probao sa ivice kaznenog prostora, ali brani Raičević. Na drugoj strani odmah odgovor Vidosavljevića. Milan Borjan siguran.

39. minut - Stativa! Gelor Kanga je šutirao sa 20 metara iz slobodnog udarca, Raičević je već bio savladan, ali samo okvir gola.

31. minut - Ipak ništa od gola! Ben je pre centaršuta bio u ofsajdu. Ništa od radosti gostiju.

30. minut - GOOOOL! Mirko Ivanić je pogodio mrežu iz prve prave prilike na meču. Centrirao je El Fardu Ben, a vezista gostiju glavom poslao loptu u mrežu!

29. minut - Stefan Mitrović ruši Milutina Vidosavljevića i dobija žuti karton.

24. minut - Prva javna opomena na meču za goste, od igrača koji su na terenu i to Strahinju Erakovića nakon faula.

20. minut - Prilično slab početak na obe strane. Još uvek bez udarca ka golovima Raičevića i Borjana. Gosti imaju terensku inicijatuv, ali bez konkretnog učinka.

8. minut - Varnice pored aut linije. Radovan Pankov je zaradio žuti karton jer je dobacivao sudiji Lukiću.