ZVEZDA NA KRILIMA MITROVIĆA SRUŠILA BUDUĆNOST Crveno-beli posle drame slavili u derbiju ABA lige
ABA liga/Dragana Stjepanović

Crveno-beli su tako zadržali maksimalan učinak, pošto su na startu pobedili MZT, dok je Budućnost posle trijumfa nad Splitom doživela prvi poraz.

Ponovo smo videli dva lica crveno-belih. Odbrana je tokom većeg dela meča bila odlična, ali je u napadu škripalo. Ipak, zahvaljujući pre svega igri u reketu, aktuleni šampion je došao do pobede.

Istakli su se Luka Mitrović sa 15 poena i devet skokova, Petrušev je za 15 minuta takođe upisao 15 poena, dok je jedan više dao Ben Bentil.

Zvezda je otvorila susret serijom 7:2 kada je 5 poena imao Ben Bentil, pa je Budućnost prišla na 12:7 i naterala Zvezdu da pozove tajm-aut.

Drugi kvartal je protekao u znaku Crvene zvezde, a u jednom momentu je utakmica čak i bila prekinuta zbog vređanja sudija pa se navijačima u hali obratio i kapiten Branko Lazić.

Što se same igre tiče, Zvezda je bila bolja u svakom segmentu i već na poluvremenu imala vođstvo 43:35.

U nastavku smo videli veoma mali broj poena.

Treća deonica pripala je Filipu Petruševu koji je ušao u seriju poena i tako održavao prednost svoje ekipe.

Na startu poslednjeg kvartala Budućnost je povela 57:55. Ipak, od tog momenta Zvezda preuzima kontrolu.

Konstanto su crveno-beli bili u prednosti, ali se Podgoričani nisu predavali. Četiri minuta pre kraja Holand je pogodio važnu trojku i prelomio meč.

Za crveno-bele je debitovao Miroslav Raduljica i postigao sedam poena.

U redovima Budućnosti istakao se Drobnjak sa 19 poena.

Crvena zvezda - Budućnost 69:65 (20:19, 23:16, 12:16, 14:14)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Saša Pukl, Damir Javor, Josip Radojković

Crvena zvezda: Holand 10, Lazarević 2, Adams 2, Mitrović 15, Lazić 2, Martin, Raduljica 7, Ivanović, Ilić, Petrušev 15, Topić, Bentil 16

Budućnost: Rejnolds 8, Bel-Hejns 5, Šehović, Atić 4, But 4, Lazić 2, Vajt 2, Ilić, Jagodić-Kuridža 5, Drobnjak 19, Popovi 5ć, Kamenjaš 8.

40. minut - Kraj! Pobeda Crvene zvezde protiv Budućnosti!

39. minut - Adams postiže prve poene na meču sa linije slobodnih bacanja 67:61

38. minut - Bentil pogađa oba penala, Zvezda na +6.

37. minut - Sjajna akcija Budućnosti i poeni Vajta.

36. minut - Mitrović polovičan sa linije penala - 58:57. Važna trojka Holanda.

34. minut - Sjajna asistencija Kuridže za Apića, izjednačenje 55:55. A potom fantastični Drobnjak gosti vode 55:57.

33. minut - Košarkaši Zvezde ne mogu ništa da pogode.

32. minut - Posle poena Lazića Budućnost prilazi na -2.

31. minut - Aleksandar Lazić promašuje trojku.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 55:51.

28. minut - Gosti se ponovo vraćaju u igru, laki poeni za Budućnost za 52:46 i tajm-aut koji zove trener Crvene zvezde

26. minut - Drobnjak prekida seriju crveno-belih.

25. minut - Petrušev je pogodio oba bacanja, Zvezda ima dvocifrenu prednost - 51:40.

24. minut - Novi poeni Petruševa, Zvezda na +8!

23. minut - Trojka Filipa Petruševa!

21. minut - Zvezda je napravila tri lične greške već u prvom minutu utakmice.

20. minut - Fenomenalni Bentil dolazi do novih poena. Poluvreme, Zvezda vodi 43:35.

19. minut - Luka Mitrović poentira iz odbojke.

Sudije su zaustavile igru zbog nedoličnog ponašanja navijača Crvene zvezde. Obratio im se kapiten Branko Lazić kako bi se smirili

18. minut - Holand je posle pauze od tri minuta doneo nove poene crveno-belima. Marko Jagodić-Kuridža sa druge strane poenitra samo jednom sa linije penala, 37:30.

16. minut - Fantastičan flouter Apića na isteku napada Budućnosti 35:29

15. minut - Trojka Džona Holanda 32:27, pa Bentil nakon promašaja Kamenjaša ponovo trojka 35:27. Budućnost tajm-aut

14. minut - Petrušev pogađa uz faul. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje-

13. minut - Drobnjak je pogodio oba penala i Budućnost po prvi put vodi - 25:24.

12. minut - Sjajni Drobnjak izuzetno raspoložen vezuje četiri poena sa linije slobodnih bacanja 24:23

11. minut - Raduljica je realizovao oba bacanja.

10. minut - Kraj prve četvrtine! Zvezda vodi 20:19.

9. minut - Novi centar Zvezde Miroslav Raduljica je izvukao faul Kenana Kamenjaša i pogodio oba slobodna bacanja za 18:13

8. minut - Odlična reakcija Budućnosti i novi lak poeni iz kontre pa sada i drugi Vladimir Jovanović zove minut odmora

7. minut - Mini serija gostiju.

6. minut - Monstruozno zakucavanje Holanda preko Tre Bela Hejnsa i 12:4 je za Zvezdu pa trener Budućnost zove novi tajm-aut.

5. minut - Već sedmi poen Bentila, uzvraća Kuridža sa druge strane 9:4.

3. minut - Poeni Bena Bentila i vođstvo od 7:2 na startu ove utakmice ukazuje na to da je Zvezda bolje počela.

2. minut - Bentil pogađa trojku, Zvezda vodi 5:2.

1. minut - Nervozan početak utakmice. Košarkaši Budućnosti nisu iskoristili prva dva napada, Zvezda jedan.

17.30 - Trener Zvezde Vladimir Jovanović:

- Očekuje nas derbi kola i utakmica protiv ekipe Budućnosti, koja kao i svake godine ima vrlo visoke ambicije. Imali su sedam dana da se na miru pripreme za ovu utakmicu i sigurno motivisani dolaze u Beograd. Mi sa druge strane imamo samo jedan trening za oporavak i pripremu ove utakmice. Međutim, znaju se naše ambicije, želimo da odigramo dobru utakmicu imamo naše planove, i nadam se da ćemo ih sprovesti u delo na terenu. Pozivam naše navijače da dođu u velikom broju i pruže nam preko potrebnu podršku u važnoj utakmici u kojoj ćemo igrati bez Nedovića i Dobrića.

17.15 - Trener Budućnosti Vladimir Jovanović:

- Jako zahtjevna utakmica protiv tima koji je sastavljen od velikog broja iskusnih igrača na svim nivoima. Imaju povrede, ali nemaju problem sa rosterom, jer na svakoj poziciji imaju dva, ili više košarkaša. Moramo da odgovorimo na kontakt i čvrstinu koju Zvezda ima duži niz godina. Ako u tome uspijemo, imamo šansu da igramo protiv njih

17.10 - Crveno-beli su u seriji od četiri trijumfa nad crnogorskim timom na domaćem terenu, koji je poslednji put odneo pobedu iz Beograda 6. decembra 2020. godine.

17.05 - Zvezda u ovaj meč ulazi posle poraza od šampiona Evrope Anadolu Efesa na startu Evrolige

17.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Budućnost. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane Aleksandar Nikolić.