ZVEZDA BEZ REŠENJA ZA MICIĆA Poraz crveno-belih u Istanbulu na startu Evrolige
KK Crvena zvezda

Crveno-beli nisu mogli da imaju težeg rivala na startu takmičenja, ali su odigrali hrabro i odlično parirali prvaku Evrope, pre svega u prvom poluvremenu.

Odbrana je bila na visokom nivou, međutim, napad je zatajio.

Šampion ABA lige je sjajno otvorio utakmicu i poveo 5:0. Košarkaši Efesa nisu mogli koš da daju.

Ipak, razigrao se pre svih Vil Klajburn. U poslednjoj sekundi prve četvrtine Rodrig Bobua je pogodio za dva, pa se na odmor otišlo sa vođstvom turske ekipe 17:14.

Vrlo dobra je Zvezda bila i u drugom kvartalu. Na drugoj strani, proigrao je Vasilije Micić koji je sa nekoliko asistencija razigrao Akila Polonaru.

Ekipa Vladimira Jovanovića dobila je drugu četvrtinu 20:18, pa se na odmor otišlo sa minimalnim vođstvom Efesa - 35:34.

Ipak, u nastavku je kvalitet domaćih došao do izražaja, pa se pred ulazak u poslednju deonicu ušlo sa prednošću domaćina 56:50.

Na šest minuta pre kraja kapiten Zvezde Branko Lazić zaradio je tehičku, a samim tim i isključujuću grešku, jer je ranije dobio nesportsku.

Sredinom 4/4 Vil Klajburn je odveo Efes na +13, a oporavka od toga za srpski tim nije bilo.

Micić je kontrolisao dešavanja na terenu, pa je ekipa Ergina Atamana rutinski slavila.

Klajburn je bio najefikasniji igrač utakmice sa 19 poena, Micić je ubacio 16, a uz to imao i šest asistencija.

Jedini dvocifreni kod crveno-belih bio je Ben Bentil sa 13 poena, uz kojih je imao i četiri skoka.

U 2. kolu EL Zvezda dočekuje Panatinaikos 13. oktobra, dok Efes istog dana gostuje Monaku.

Efes - Crvena zvezda 72:59 (17:14, 18:20, 21:16, 16:9)

Dvorana: Sinan Erdem (Istanbul)

Crvena zvezda: Adams 9, Lazić 5, Marković, Martin 8, Bentil 13, Holand, Ivanović 9, Kuzmić, Lazarević 6, Mitrović 3, Topić, Petrušev 6

Efes: Buboa 10, Balbaj, Brajant 4, Iljasoglu, Gazi, Tunčer, Micić 16, Klejburn 19, Arna, Mbaje 6, Polonara 5, Plajs 2, Žižić 6, Danston 4

40. minut - Kraj! Poraz Zvezde u Istanbulu

38. minut - Brajant je pogodio dva bacanja, na drugoj strani težak promašaj Ivanovića za tri poena.

37. minut - Nekoliko slabih minuta u četvrtoj četvrtini i čini se da je Efes uspeo da slomi otpor ekipe Vladimira Jovanovića, 68:55.

35. minut - Ivanović pogađa na isteku napada, 64:55. Efesu je dosuđen faul u napadu, te je lopta za crveno-bele. Sada Ivanović nije uspeo da pogodi trojku.

34. minut - Efes posle poena Brajanta dolazi do dvocifrene prednosti - 63:52. Lazić je zaradio tehničku grešku, isključujuću. Klajburn povećava na 64:52.

33. minut - Bez poena iz igre na obe strane već par minuta, ali Brajant siguran sa linije penala za +9 u korist domaćina.

31. minut - Martin pogađa i dolazi do šestog poena, ali na drugoj strani trojka Vase Micića.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Efes vodi 56:50.

28. minut - Greška Adamsa posle koje je Micić pogodio iz kontre, 53:45. Na drugoj strani Lazarević pogađa trojku, 53:48.

26. minut - Nesportska Lazića. Gledale su sudije snimak i zaključile da je kapiten Zvezde zaustavio Micića u kontri, te su mu dodelile nesportsku ličnu grešku i reprezentativca Srbije poslale na liniju penala.

25. minut - Ivanović za 47:43, a Žižić odmah za 49:43.

24. minut - Micić je pogodio sva tri bacanja. Na drugoj strani sjajna akcija košarkaša Zvezde i zakucavanje Petruševa.

23. minut - Klajburn trojkom vraća na trojku - 41:39.

22. minut - Zakucava Žižić - 38:36. Bentil pogađa za tri - 38:39.

21. minut - Bentil ponovo za prednost Zvezde - 35:36. Micić donosi izjednačenje - 36:36.

20. minut - Poluvreme! Efes ima minimalnu prednost - 35:34. Zvezda odlično parira prvaku Evrope.

19. minut - Luka Mitrović je bio polovičan sa linije penala. Na drugoj strani nova sjajna asistencija Micića za Brajanta koji zakucava.

18. minut - Trojka Polonare, Efes vodi 31:29. Micić pogađa za dva.

17. minut - Klajburn je nezaustavljiv, Efes ima minimalnu prednost.

16. minut - Sjajna asistencija Micića  za Polonaru.

15. minut - Ivanović se sjajno snalazi i pogađa za dva.

14. minut - Klajburn dolazi do lakih poena u kontri i ponovo je nerešeno - 21:21.

12. minut - Strašno zakucavanje Petruševa, odlično je Ivanović pronašao svog centra na malom prostoru.

11. minut - Trojkom Crvene zvezde kreće druga deonica - 17:17. Lazarević je pogodio.

10. minut - Buboa pogađa u poslednjoj sekundi prve četvrtine i Efes vodi 17:14 posle 10 minuta igre.

9. minut - Bentil pogađa iz jako teške pozicije, preko ruke Mbaja iz okreta!

8. minut - Martin beleži prve poene u Evroligi u dresu Crvene zvezde. Dobra saradnja sa Bentilom, čekao je Žižić blokadu, ali je Martin brzo izbacio loptu.

7. minut - Bubua pogađa za dva - 9:10.

6. minut - Trojka za Zvezdu koju pogađa Branko Lazić, uzvraća Klajburn, crveno-beli vode 8:7.

5. minut - Povredio se Stefan Marković, morao je da napusti teren, na drugoj strani, Klajburn dolazi do poena.

4. minut - Žižić promašuje zicer. Prvak Evrope i dalje bez poena.

3. minut - Adams pogađa trojku. Efes još uvek bez poena. Sjajna odbrana Zvezde na startu utakmice!

2. minut - Prve poene na utakmici posle gotovo minut i po postigao je Adams. Odlično proigravanje Mitrovića, Adams ostaje sam i polaže na drugi obruč. Dosta stegnuto su igrači oba sastava ušli u meč.

1. minut - Prvi napad na meču imali su košarkaši Efesa i nisu ga realizvali.

19.30 - Startne postave obe ekipe:

Zvezda: Marković, Adams, Lazić, Bentil, Mitrović.

Efes: Micić, Buboa, Brajant, Mbaje, Žižić.

19.15 - Pored Nemanje Nedovića i Ognjena Dobrića, koji nisu ni otputovali u Istanbul zbog povreda, u zvaničnom sastavu za večerašnju utakmicu nema Miroslava Raduljice i Dalibora Ilića.

19.10 - Ataman: Prva prepreka je Crvena zvezda. Očekuje nas jako zahtevna utakmica. Sve utakmice u elitnom takmičenju su takve

19.00 - Izjava Vladimira Jovanovića:

Čeka nas najteža i najlakša utakmica u isto vreme. Igramo protiv dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope. Na već sjajan sastav dodali su igrače poput Polonare, Klajburna i Žižića, pokriveni su na svim pozicijama

18.14 - Prošle sezone su ovi timovi odbranili domaći teren u međusobnom okršaju. Efes je slavio u Turskoj (84:83), dok je Zvezda bila nešto ubedljivija u Beogradu (93:85).

18.07 - Zvezda je na startu regionalnog takmičenja deklasirala MZT 87:67 i napravila odličnu uvertiru pred današnju utakmicu. Sa druge strane, Efes je na startu prvenstva Turske pobedio Galatasaraj sa 77:68.

18.05 - Šampion ABA lige nije mogao da ima težeg protivnika na startu Evrolige, pošto se sastaju aktuelnim prvakom Evrope. Zanimljivo je to da klub sa Malog Kalemegdana treću godinu zaredom iz Istanbula kreće u evroligaške izazove (prethodna dva puta je gostovao Fenerbahčeu).

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici prvog kola Evrolige u kojoj se sastaju Anadolu Efes i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Istanbula.