ZVEZDA FURIOZNA NA PREMIJERI Crveno-beli sigurni protiv MZT-a na otvaranju nove sezone u ABA ligi
ABA liga/Dragana Stjepanović

Najefikasniji u redovima regionalnog šampiona bio je Džejlen Adams sa 16, Nikola Ivanović ubacio je 12, a Hasan Martin 10 poena.

Zvezdi sledi start Evrolige protiv Efesa u Istanbulu, a naredni rival u ABA ligi je Budućnost 10. oktobra, u Beogradu.

Aktuelni šampion je očekivano rutinski izašao na kraj sa gostima iz Severne Makedonije, koji su se u regionalnom takmičenje vratili posle četiri godine.

Zvezda je duel prelomila krajem prvog poluvremena, početkom trećeg kvartala imala je i +27, da bi ubedljivu pobedu svakako ostvarila na kraju.

Crveno-beli su i u sedmom međusobnom duelu u Beogradu slavili, a MZT je jedini trijumf upisao na svom terenu u decembru 2013. godine.

Crvena zvezda - MZT (87:67)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudija: T. Hordov, M. Koljenšić, M. Mustapić

Crvena zvezda: Adams, Ilić, Lazić, Marković, Martin, Bentil, Holand, Ivanović, Kuzmić, Lazarević, Mitrović, Topić

MZT: Kefi, Mićović, D.Stojanovski, V.Stojanovski, Jigitoglu, Andonoski, Ajvi, Krstevski, Magdevski, Pandev, Robev, Veličkovski

Četvrta četvrtina:

40. minut - Lazarević zakucava u kontri (84:65)

37. minut - Ilić je namestio ruku i pogodio trojku, a potom i dvojku za +20 Zvezde (79:59)

36. minut - Kefi precizan za tri poena (74:57)

35. minut - Ponovo Mićović za protivničku ekipu, pogađa za dva, pa Stefan Lazarević sa linije penala, ovaj put pogađa oba (70:52)

34. minut - Sa linije penala, Stefan Lazarević je imao polovičan učinak (68:49)

32. minut - Topić postiže poene za crveno-bele (67:47)

Treća četvrtina:

29. minut - Holand nastavlja rafalnu paljbu Crvene zvezde. Pogađa svoju drugu trojku (65:45)

27. minut - Najraspoloženiji u MZT-u, Mićović, postiže nove poene (62:41)

26. minut - Luka Mitrović je pronašao ritam u ovoj utakmici, ponovo je poentirao, pa je trener gostiju prinuđen da ponovo zatraži tajm-aut (60:33)

25. minut - Marković ne dozvoljava Makedoncima i da pomisle da se vrate u meč, pogađa trojku pa je sada preko 20 razlike (55:33)

24. minut - Uzvraća na drugoj strani, Luka Mitrović. Sada je on pogodio koš i iskoristio i dodatno slobodno bacanje (49:31)

23. minut - Stojanoski pogađa trojku pod faulom (46:31)

22. minut - Mićović poentira i to uz faul, pa je i to dodatno bacanje iskoristio da smanji veliku prednost domaće ekipe (42:25)

21. minut - Lazić iz kornera pogađa svoju drugu trojku (42:22)

Druga četvrtina:

20. minut - Ponovo Nikola Ivanović, Zvezda u ovim trenucima ima apsolutnu dominaciju u "Pioniru" (36:20)

19. minut - Adams precizan za tri (34:20)

17. minut - Nikola Ivanović je ostao sam i pogodio novu trojku za crveno-bele (29:17)

16. minut - Hasan Martin ubacuje dvojku, pa je to nateralo trenera makedonske ekipe da zatraži tajm-aut (24:12)

15. minut - Precizan sa linije penala je Nikola Ivanović (22:12)

12. minut - Branko Lazić pogađa trojku za "osetnije" vođstvo Zvezde (18:12)

11. minut - Prava borba na terenu, Mitrović sa mnogo osećaja pogađa (15:12)

Prva četvrtina:

6. minut - Lepo je napravio sebi prostor i pogodio sa poludistance Adams - 4:3.

5. minut - Ni jedni ni drugi ne mogu ništa da pogode

3. minut - Konačno prve poene na meču upisuju gosti, Stojanovski precizan sa linije penala, imao je 2+1.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola ABA lige između Crvene zvezde i MZT-a. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz hale "Aleksandar Nikolić".