CRVENO-BELI KRENULI U ODBRANU TRONA Mačva se muški borila, Milunović i Kangva odveli Zvezdu u osminu finala Kupa Srbije (VIDEO)
FK Crvena zvezda

Nije bilo lako, ali je Zvezda uspešno preskočila prvu prepreku ka odbrani trofeja Kupa Srbije. Ne pamte crveno-beli po lepom Šabac, gde su pre nekoliko godina u ranoj fazi završavali takmičenje najmasovnijeg takmičenja u našem fudbalu, ali ovog puta nisu dozvolili iznenađenje.

Ponovo je glavni problem šampiona naše zemlje bila realizacija. Nije uspeo Kalifa Kulibali da dođe do prvenca na svom prvom startu u dresu Zvezde, nije uspevao ni Katai, Ivanić, Stefan Mitrović...

U pravom momentu stigao je pogodak za goste. Nemanja Milunović pratio je centaršut Kataija iz kornera i promenio rezultat.

Domaći su pokušali da urade isto što je Radnički iz Sremske Mitrovice uspeo pre 24 sata i iznenade crveno-bele te odvedu meč u penal seriju, ali im to nije pošlo za rukom.

Tačku na prolaz u osminu finala stavio je Kings Kangva koji je u 92. iskoristio nepažnju odbrane domaćih i postavio konačan rezultat.

Zvezdu sada čeka gostovanje u Novom Sadu ekipi Mladosti, dok će Mačva ugostiti Zlatibor u okviru Prve lige Srbije.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

MAČVA - CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:0)

Milunović u 48. minutu, Kangva u 90+3.minutu za Zvezdu

Stadion: FK Mačva, Sudija: Milan Ilić

MAČVA: Samurović – Popović, Jevtić, Ristivojević, Stevanović – Vraštanović (od 61. Branković), Adamović, Marjanović (od 79. Mijailović), Savković (od 61. Belić), - Radunović (od 74. Nešković), Pejović (od 61. Kapetanović).

CRVENA ZVEZDA: Popović - Gobeljić, Milunović, Pankov, Rodić - Sanogo (od 88. Srnić), Nikolić (od 64. Kangva) - Mitrović, Ivanić (od 88. Motika), Katai (od 79. Krstičić) - Kulibali (od 64. Pešić).

KRAJ!

90+3. minut - GOOOOL! Kangva koristi neopreznost odbrane domaćih i potvrđuje pobedu!

90. minut - Još četiri minuta nadoknade.

88. minut - Poslednje dve promene u Zvezdi. Nemanja Motika upisuje prve minuta ove sezone umesto Ivanića, dok Sanoga menja Srnić.

83. minut - Odlično je prošao Mitrović i dobro šutirao, ali je lopta otišla tik iznad prečke.

79. minut - Po jedna promena na obe strane. Kod Mačve Mijailović menja Marjanovića, dok u redovima Zvezde Nenad Krstičić dobija šansu umesto Aleksandra Kataija.

74. minut - Četvrta izmena u redovima Mačve. Radunović ide van igre, a na terenu je Nešković.

64. minut - Dve promene kod gostiju. Aleksandar Pešić menja Kulibalija, a Nikolić prepušta mesto Kingsu Kangvi.

61. minut - Tri promene kod domaćih. Kapetanović menja Pejovića, a Branković u igri umesto Vraštanovića, dok će Belić na teren umesto Savkovića.

48. minut - GOOOOOL! Vodi Zvezda! Nakon centaršuta Kataija, odličan u skoku bio je Nemanja Milunović i glavom loptu poslao u godnji desni ugao gola Mačve!

POLUVREME!

42. minut - Centrirao je Stefan Mitrović, a loptu glavom zahvatio Marko Gobeljić, ali je ona otišla preko gola koji brani Samurović.

33. minut - Prvi upisani u beležnicu sudije Ilića u redovima Zvezde je Nemanja Milunović koji je presekao kontru domaćih faulom.

23. minut - Dobra šansa sada za Mirka Ivanića koji je probao iz voleja, ali lopta ide preko prečke.

20. minut - Žuti karton sada dobija i Adamović. Grubo su ušli u meč fudbaleri Mačve.

16. minut - Oštar start Vraštanovića i prvi žuti karton na meču.

12. minut - Tražili su gosti penal nakon što je jedan od igrača Mačve igrao rukom. Sudija pokazuje da se igra dalje.

4. minut - Prilika za Zvezdu. Aleksandar Katai je centirao, glavom probao Stefan Mitrović, ali je loše zahvatio loptu mladi fudbaler i ona ide pored gola.

16.00 - Utakmica je počela!

15.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču šesnaestine finala Kupa Srbije između Mačve i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Šapca.