HRABRA ZVEZDA IZGUBILA OD ZENITA Ruski šampion srušio crveno-bele
FK Crvena zvezda

Bio je ovo duel srpskog i ruskog šampiona, a slavio je tim iz Sankt Peterburga.

Odigrali su izabranici Dejana Stankovića hrabro, naročito u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da izbegnu poraz.

Najbolje dve prilike za Zvezdu u prvom poluvremenu propustio je Ibrahim Mustafa.

Ubrzo po početku drugog poluvremena stigla je kazna za propuštene prilike Zvezde. Andrej Mostovoj je u 53. minutu doneo prednost Zenitu.

Zvezda nije položila oružje, već je i u nastavku napadala. Međutim nisu mogli crveno-beli da pronađu rešenje i ozbiljnije ugroze gol Zenita.

Imala je i ruska ekipa prilike da poveća vođstvo, što je i uradila u 74. minutu kada je Kasijera matirao Borjana.

Nadu Crvenoj zvezdi pružio je Aleksandar Katai u 79. minutu kada je smanjio rezultat na 2:1.

Međutim Zvezda do kraja utakmice nije uspela da stvori šansu kojom bi zapretila golu Zenita i tako bar došla do nerešenog ishoda.

Zenit - Crvena zvezda 2:1 (0:0)

Zenit Sankt Peterburg: Odoevski, Santos, Alip, Čistjakov, Sutormin, Barios, Kaludinjo, Malkom, Bakaev, Mostovoi, Sergejev

Crvena zvezda: Borjan - Pičini, Eraković, Dragović, Gobeljić - Kangva, Srnić - Bukari, Kanga, Mustafa - Pavkov

Drugo poluvreme:

Kraj! Pobeda Zenita protiv Crvene zvezde 2:1.

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

89. minut - Sve je manje vremena za Crvenu zvezdu

83. minut - Odličan udarac Ivanića, malo je nedostajalo da izjednači.

80. minut - Gooool! Katai smanjuje na 2:1 i ostavlja Zvezdu u igri. Ponovo je na delu bio tandem Ivanić - Katai.

74. minut - Gol! Zenit je duplirao prednost.

Kasijera je posle greške Zvezdine odbrane imao veoma lak posao i savladao je Milana Borjana.

68. minut - Dobar pas Bena, pokušao je Rodić, ali nije uspeo da donese izjednačnje crvno-belima.

63. minut - Dobar napad Zenita, ali sjajno interveniše Eraković.

59. minut - Odličan udarac Kangve iz velike daljine, ali brani Odoevski.

53. minut - Gol! Zenit vodi od 53. minuta.  Andrej Mostovoj je postigao gol! Ponovo je Klaudinjo probao, a Borjan je pono dobro reagovao.

Lopta se međutim odbila do Mostovoja koji je veoma preciznim udarcem loptu poslao u gol Zvezde.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45. minut - Nova velika šansa za Mustafu! Uzeo je loptu, krenuo ka golu, ali nije uspeo da pogodi.

39. minut - Alip je odlično šutirao glavom, na mestu je Milan Borjan.

36. minut - Kanga je loše izveo slobodan udarac.

27. minut - Kakva šansa za Zvezdu! Pićini je probio, ubacio loptu, Mustafa iz izgledne pozicije nije uspeo da zatrese mrežu rivala.

25. minut - Igrači Zenita se od početka utamice klizaju, ako da imaju problem sa podlogom.

17. minut - Prvi put preti Zenit, lopta je otišal preko Borjanovog gola.

16. minut - Kanga je dobio upozorenje zbog nešo oštrijeg starta.

12. minut - Zvezda je udarila jak presing, Rusi se ne snalaze.

Printscreen

7. minut - Šutirao je Gobeljić, nije bilo loše, ali nije pogodio metu.

4. minut - Prva šansa za Zvezdu na utakmici, Pavkov nije uspeo da pogodi mrežu rivala.

3. minut - Lagan početak utakmice, oba tima ispituju snage.

1. minut - Utakmica je počela!