MEGA IZNENADILA ZVEZDU Crveno-beli poklekli u finišu utakmice, igraće se "majstorica" koja će odlučiti ko će na megdan  FMP-u u finalu KLS-a
Printscreen

Košarkaši Mege savladali su ekipu Crvene zvezde u drugoj utakmici polufinalne serije Košarkaške lige Srbije – 77:70.

Branilac trofeja i šampion Jadrana ispustio je 15 poena prednosti tokom meča i već viđeni plasman u finale.

Za to će morati da se izbori kroz "majstoricu", koja će se igrati kroz dva dana u dvorani "Aleksandar Nikolić".

U finalu pobednika čeka FMP-a koji je bez borbe prošao dalje odustajanjem Partizana od daljeg takmičenja.

Posle uvodnog tvrdog i slabo efikasnog početka, Zvezda je kreirala seriju 17:1 i njom došla do rane i ubedljive prednosti.

Tri vezane trojke ubacio je Ostin Holins koji je prvi povukao, a nadovezao se Luka Mitrović i potom Nikola Ivanović.

Manje-više, tu dvocifrenu zalihu je Zvezda čuvala do kraja prve i tokom cele druge četvrtine, pa se na veliki odmor otišlo sa 12 poena razlike – 38:26.

Trener Mege Vlada Jovanović je od starta treće deonice postavio zonsku odbranu i uz pojačanu agresivnost u defanzivi Zvezda je uvedena u problem.

U napadu su se probudili Samson Ružencev i Aleksa Uskoković, pa je uskoro razlika potpuno istopljena, a u finišu trećeg kvartala i došlo do preokreta.

Zaslužan za to je bio pomenuti Uskoković koji je vezao sedam poena uz trojku na isteku deonice za 54:53 pred ulazak u poslednjih 10 minuta.

Uspela je Mega da ostane pribrana u odlučujućim momentima i da ovu seriju, pomalo neočekivano, odvede u treći, odlučujući meč koji se igra za dva dana.

Mega-Crvena zvezda (77:70)

Dvorana: "Mega Factory" (Beograd)

Sudije: Uroš Nikolić, Marko Pecelj, Stefan Ćalić

MEGA: Ružentsev, Uskoković, Cerovina, Simanić, Mušikić, Paunović, Vujić, Rudan, Kočović, Kovačević, Grbović, Bogavac.

CRVENA ZVEZDA: Lazić, Holins, Marković, Vajt, Kuzmić, Lazarević, Davidovac, Mitrović, Dobrić, Simonović, Ivanović, Cirbes.

39. minut - Mega pred pobedom, igra se poslednji minut (75:70)

37. minut - Precizan je Dobrić, ali i Simanić, koji je opet doneo prednost Megi, a onda i trojka za domaćina (73:69)

35. minut - Neizvesna završnica Mega vodi (68:67)

32. minut - Dobrić pogađa novu trojku za novu prednost Zvezde, a onda i dvojku (56:60)

30. minut - Mega prešla u vođstvo, ali nedugo zatim, Dobrić pogađa trojku, pa onda Aleksa Uskoković za minimalnu prednost Mege pred poslednju četvrtinu (51:50)

29. minut - Poenima u kontri Mega smanjuje zaostatak na -3 (47:50)

27. minut - Crvena Zvezda iz dobre odbrane dolazi do lakih poena, postigao je pogodak Stefan Marković (44:50)

26. minut - Samson Ružencev pogađa trojku kao kap. Odlična partija mladog Rusa (44:48)

25. minut - Poeni za Dejana Davidovca. Vrlo važni za crveno-bele jer su gosti smanjili na -5 (39:46)

23. minut - Ružencev ubacuje svoj deveti poen (35:42)

22. minut - Rudan odličan u ofanzivnom skoku, postiže nove poene za domaću ekipu, a zatim i pogodak Ruženceva (32:42)

21. minut - Poeni Mege na početku drugog poluvremena (28:40)

20. minut - Zvezda uspešno čuva dvocifrenu razliku, na poluvreme idu sa plus 12 (26:38)

15. minut - Sjajan potez i trojka Nikole Ivanovića!

13. minut - Dobrić vezuje pet poena. Trojka, pa dvojka i očas posla Zvezda je na dvocifrenom plusu.

11. minut - Prilazi Mega na jednocifren minus. Luka Cerovina igra odlično na startu drugog dela.

10. minut - Simanić je zakucao, sjajan potez! (12:22)

8. minut - Raspucali su se crveno-beli i Dobrić se upisao u strelce (8:22)

7. minut - Zvezda je posle samo sedam minuta igre došla do dvocifrene prednosti, pa je prinuđen da zatraži tajm-aut Vlade Jovanović (6:16)

6. minut - Ostin Holins pogađa novu trojku, svoju drugu, a onda i još jednu (6:12)

4. minut - Poeni u kontri domaće ekipe, a onda Holins ubacuje trojku za svoje prve poene na meče i prednost Zvezde (5:6)

2. minut - Mega otvara meč pogotkom za tri (3:0)

11.48 - Odigrali smo dobru utakmicu u lepom ambijentu na našem parketu, šuterski izvanrednu. Očekuje nas druga utakmica za manje od dva dana, i očekujem da će ekipa Mege reagovati i uraditi sve kako bi nam parirala u drugoj utakmici - izjavio je Ognjen Dobrić.

11.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču polufinala Košarkaške lige Srbije. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja sa Novog Beograda.