CRVENO-BELA ŠUTERSKA KLINIKA Zvezdine 22 trojke i 114 poena, Ivanovićeva partija sezone - Mega nije imala šanse u prvom meču polufinala Superlige
ABA liga/Dragana Stjepanović

Pozivali su iz Zvezde svoje navijače da dođu da podrže ekipu u prvom polufinalnom meču Superlige Srbije i proslave zajedno odbranu šampionskog prstena Admiral Bet ABA lige. Svako ko se odazvao pozivu i te kako je imao šta da vidi u hali "Pionir".

Šutersko veče, najbolje ove sezone u režiji crveno-belih. Postigla je Zvezda čak 22 trojke, ubacila 114 poena, oborila rekord ove sezone i umalo prestigla Zlatibor koji drži rekord u Evropi ove godine sa 24 ubačenih šuteva sa distance.

Videlo se već u prvoj deonici da je ovo veče "zvezdaša". Čak 33 poena i nestvarni Nikola Ivanović koji je pogodio pet od svojih šest šuteva za tri u prvih 10 minuta (do kraja imao šest trojki). Egzibicione asistencije, alej-ap pasevi, minuti za Majka Cirbesa, Marka Simonovića...

Šampion Srbije na ubedljiv način krenuo je u odbranu trona. Sigurno da treba izdvojiti i koš Branka Lazića koji je na isteku prvog poluvremena pogodio neverovatan šut.

U redovima Mege jedino je Samson Ružentsev pokušavao da odgovori Zvezdi, a pomoć je imao u Boriši Simaniću koji se kasno probudio i postizao poene tek kada je utakmica već bila rešena.

Kod Zvezde Ivanović je odigrao partiju sezone sa 25 poena, a uz još pet dvocifrenih igrača, najviše se istakao Ognjen Dobrić sa 16. Kod gostiju pomenuti Ružentsev ubacio je takođe 16, a Simanić je imao 15 poena.

FMP čeka rivala u finalu,  Zvezda će u nedelju u 12 časova imati priliku da pobedom na gostovanju Megi zakaže okršaj sa "panterima" u borbi za trofej.

CRVENA ZVEZDA - MEGA 114:78 (33:15, 25:24, 31:17, 25:22)

Hala: Aleksandar Nikolić, Sudije: Uroš Obrknežević, Marko Juras, Siniša Prpa

CRVENA ZVEZDA: Lazić, Holins, Marković, Vajt, Kuzmić, Lazarević, Davidovac, Mitrović, Dobrić, Simonović, Ivanović, Cirbes.

MEGA: Ružentsev, Uskoković, Cerovina, Simanić, Mušikić, Paunović, Vujić, Rudan, Kočović, Kovačević, Grbović, Bogavac.

40. minut - Trojka Markovića! Ubacuje Zvezda i 23. na ovom meču!

39. minut - Nova trojka, sada Holinsa, a onda i novi poeni Lazarevića. Smanjuje Rudan, ali još jedna trojka Holinsa.

38. minut - Poeni Paunovića, a onda i zakucavanje Lazarevića u kontri.

37. minut - Alej-ap pas Markovića za Cirbesa. Navijači proslavljaju ubedljivu pobedu.

36. minut - Evo je "stotka" i to trojkom Marka Simonovića! Na drugoj strani tri poena za Simanića nakon faula.

35. minut - Osam vezanih poena Dobrića, dvojka, pa nova trojka. Odgovor stiže preko Cerovine - 97:68.

34. minut - Posle nešto više od tri minuta poeni za Zvezdu preko Dobrića i to trojkom. Mušikić na drugoj strani siguran pod obručem.

32. minut - Serija Mege 5:0, trojka Ružentseva.

31. minut - Kovačević uz faul na startu poslednje deonice, ali maši dodatno bacanje.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Dobrić sa zvukom sirene sa 11 metara! Zvezda na nestvaran način završava i treću deonicu, sa postignutih 89 poena.

28. minut - Prvo poeni Ivanovića, a onda i Lazarevića, Zvezda ponovo u seriji.

27. minut - Trojka na jednoj strani Holinsa, a na drugoj Simanić.

25. minut - Zvezda pogađa 15. trojku na meču, ponovo Marković. Njegova treća večeras.

24. minut - Još jedna trojka Lazića i na drugoj strani ponovo poeni Ružentseva.

23. minut - Odličan povratni pas Cirbesa sa Markovića i nova trojka! Ružentsev najraspoloženiji u redovima Mege, novi poeni za Rusa.

22. minut - Trojka sada i Lazarevića. Zvezda ne staje! Onda Uskoković odlično upošljava Rudana za lagana poene.

21. minut - Trojka Lazića sa devet metara za početak drugog poluvremena, a onda poeni Ružentseva.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - KAKAV POEN LAZIĆA! Sa zemlje je izvukao kapiten Zvezde loptu na isteku prvog poluvremena i pogodio!

20. minut - Odličan pas Dobrića i poeni Davidovca - 56:37. Smanjuje Ružentsev na drugoj strani.

19. minut - Ne planira da se zaustavi Ivanović, nova trojka, sada iz driblinga, a onda se ponovo dobro snašao i vezao svojih pet poena. Skupio je 21 poen.

18. minut - Grbovićevim poenima Mega smanjuje na jednocifrenu razliku, ali onda nova trojka Ivanovića, peta večeras - 47:35.

16. minut - Cerovina fauliran na tri, a onda šutira sa penala bez greške. Na drugoj strani trojka Ognjena Dobrića.

15. minut - Ružentsev pogađa trojku i smanjuje na "minus 11".

14. minut - Ponovo Marković, sada poeni uz faul. Siguran plej Zvezde i sa penala.

13. minut - Trojka Markovića! Zvezda šuterski raspoožena - 38:23.

12. minut - Prvi poeni za Zvezdu stižu polu horogom Luke Mitrovića, a onda Rudan ponovo, sada za dva.

11. minut - Poenima Rudana gosti ostvaraju drugu deonicu serijom 5:0.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Kakav alej-ap Ivanovića za Ognjena Dobrića! Bio je sam u kontri plej Zvezde, ali je video da mu se iza leđa približava saigrač i sjajno mu dodao za lagano zakucavanje. Publika je u delirijumu!

9. minut - Fauliran Marko Simonović na šutu za tri i posle dužeg vremena poeni za Zvezdinog veterana. Pogodio je sva tri penala.

8. minut - Sada Mitrović krade i upošljava Lazarevića koji dolazi do svojih prvih poena. Nakon toga Ivanović još jednom za tri! Četvrta trojka za Crnogorca!

7. minut - Luka Cerovina poentira nakon što je odlično izgradio poziciju i smanjuje zaostatak - 22:15.

6. minut - Ivanović za tri uz faul! Razigrao se crnogorski plej! Pogodio je i dodatno bacanje. Nakon toga krade loptu Dobrić i Ivanović još jednom za tri u tranziciji! Već ima 10 poena.

5. minut - Trojka Nikole Ivanovića za 15:10 i seriju crveno-belih 7:0.

3. minut - Serija Zvezde 8:2, a onda i 5:0 gostiju, Boriša Simanić upisuje trojku.

1. minut - Prvi poeni na meču za Ostina Holinsa.

20.00 - Utakmica je počela, prvi napad za ekipu Zvezde.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvom meču polufinalne serije Superlige Srbije u košarci između Crvene zvezde i Mege Mozzartbet. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "Pionira".