VEČITI DERBI U FINALU Crvena zvezda precrtala Cedevita Olimpiju u "Pioniru" i zakazala spektakl sa Partizanom u borbi za regionalni trofej i Evroligu
ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Crvene zvezde dobro su otvorili meč. Sjajno su šutirali za tri poena, pa je prednost porasla na 24:13 na kraju prve četvrtine.

Nastavili su u istom ritmu crveno-beli i u drugoj četvrtini. Davidovac je pogodio trojku za 32:16, ali onda je Zvezda pala u igri, gosti iz Ljubljane su napravili seriju čak 15:0. Poentirali Blažič, pa onda i iskusni Dragić i tako su Ljubljančani prišli na samo 39:35. Na poluvremenu je bilo 42:37.

Zvezda je nastavila ubedljivo i u drugom poluvremenu. Imali su crveno-beli u jednom trenutku i +15 (62:47). Odličnu partiju pružili su u tim trenucima Luka Mitrović i Nikola Ivanović.

Tu prednost održavali su domaćini i u poslednjem kvartalu. Nisu dozvolili protivniku da se vrati u meč. Na kraju su trijumfovali sa 88:78. U finalu, u petak u prvom meču, Zvezda će biti domaćin od 20 sati.

Kod Zvezde, najefikasniji je bio Kalinić sa 15 poena, a kod gostiju Jogi Ferel 25 poena.

Crvena zvezda-Cedevita Olimpija (88:78)

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Ilija Belošević, Miloš Koljenšić, Mario Majkić

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen, Farel, Edžam, Murić, Ogust, Blažič, Hodžić, Ščuka, Omić, Dragić, Radovanović, Mulalić.

40. minut - Ivanović ubacuje u važnom trenutku (86:76)

39. minut - Važni poeni za Holinsa, pa Ogust poentira (84:75)

38. minut - Ivanović upisuje deveti poen (82:70)

37. minut - Lazić pogađa trojku (78:67)

36. minut - Prekid na kratko, navijači ubacuju predmete na parket, nezadovoljni odlukom sudija, jer po njima, nije dosuđen nesportski faul nad Kalinićem

35. minut -  21. poen Dragića, pa onda poentira Melvin Edžam (75:65)

34. minut - Vajt pogađa drugu trojku (75:61)

30. minut - Murić pogađa trojku, 7:0 serija Ljubljančana (67:54)

29. minut - Vajt postiže trojku za +20 (67:47)

VEČITI DERBI U FINALU Crvena zvezda precrtala Cedevita Olimpiju u

28. minut - Pogađa Luka Mitrović pod faulom, pa Ivanović trojka (62:47)

27. minut - Trojka Nikole Ivanovića (56:47)

25. minut -  Lazić pogađa trojku (53:44)

22. minut - Sjajno zakucavanje Kalinića (50:37)

Printscreen

20. minut - Završeno je prvo poluvreme (42:37)

18. minut - Blažić poentira (39:35)

Printscreen

17. minut - Dragić poentira (37:30)

16. minut - Serija Cedevita Olimpije od 8:0, ali Ferel smanjuje prednost Zvezde na jednociren zaostatak (37:28)

15. minut - Kakav pogodak Dragića (37:23)

14. minut - Zvezdu odlično krenuo šut za tri

13. minut - Trojka Davidovca (32:16)

11. minut - Murić pogađa za četvrtu trojku Ljubljančana, pa onda Dobrić uzvraća (27:16)

10. minut - Pokušao je Mitrović s pola terena, kraj prve četvrtine (24:13)

9. minut - Kalinić ubacuje nove poene (22:10)

7. minut - Dobrić staje na liniju za slobodna bacanja i ubacuje oba (17:10)

6. minut - Kalinić polovičan sa linije penala, pa Ferel u kontri za tri (15:10)

5. minut - Izvrstan dribling iza leđa Zorana Dragića, za lagane poene (12:7)

4. minut - Holins zakucava u kontranapadu (10:5)

2. minut - Ferel ubacuje prve poene za Cedevita Olimpiju (5:2)

1. minut - Nejt Volters postiže trojku i prve poene na utakmici (3:0)

18.16 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen trećoj revanš utakmici Admiral Bet ABA lige između Crvene Zvezde i Cedevita Olimpije. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz hale "Aleksandar Nikolić".