ZVEZDA NIJE ISKORISTILA POKLON Mitrović uzalud doneo produžetak posle drame, Cedevita slavila i zakazala majstoricu
ABA liga/Dragana Stjepanović

40 minuta Zvezda nije ličila na sebe, praktično je ponudila rivalu da odmah zakaže majstoricu. Promašivali su otvorene trojke, bacanja, delovali bezidejno u napadu... međutim, sve je moglo da se obije o glavu Cedeviti koja nije umela da kazni lošu igru šampiona Jadrana.

Promašio je Nikola Ivanović trojku za produžetak, a onda su domaći dozvolili Luki Mitroviću da pogodi uz faul i sa penala donese produžetak i novih pet minuta igre.

Međutim, Zvezdina igra iz prethodnih 40 preslilala se u produžetku. Samo četiri poena, promašeni penali, loši napadi i Slovenci su, ovog puta, to umeli da kazne i zakažu majstoricu.

Kontrolisali su Ljubljančani meč u većem delu, održavali prednost, skupljali skokove u napadu, šutnuli čak 42 penala?! Sa druge strane, crveno-beli su ih izveli 15 i od toga čak 9 promašili. Na kraju ih je to i koštalo pobede.

Kod domaćih najefikasniji je bio Edo Murić sa 21 poenom, dok je Jaka Blažič imao 12. Kod Zvezde Ognjen Dobrić je imao 15, a Holins 14.

Cedevita Olimpija - Crvena Zvezda 88:80 (24:29, 19:15, 16:10, 17:22, 12:4)

Dvorana: Stožice (Ljubljana)

Sudije: Milivoje Jovčić, Milan Nedović, Igor Dragojević

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen, Farel, Edžam, Murić, Ogust, Blažič, Hodžić, Ščuka, Omić, Dragić, Radovanović, Mulalić.

KRAJ! GLEDAĆEMO MAJSTORICU!

4. minut - Holins dobar u prodoru, a onda i on pravi loš potez, faul nad Blažičem i poklonjeni poeni domaćinu.

3. minut - Užasna organizacija napada Zvezde, Blažič kažnjava i beže domaći na "plus četiri". Na drugoj strani Kalinić poentira uz faul, a onda promašuje dodatno bacanje. Nakon toga još jedan loš potez i faul nad Murićem za tri. Domaći idu "plus šest". Ogromna prednost za domaće.

2. minut - Prvi poeni u produžetku za Cedevitu preko Alena Omića koji pogađa oba penala.

40. minut - Kakva ludnica! Ivanović je promašio trojku, a Luka Mitrović pogodio za dva uz faul! Pogodio je i dodatno bacanje i poslao meč u produžetak!

40. minut - Blažič precizan sa linije penala, Zvezda ima napad, sam finiš utakmice! (76:73)

39. minut - Drama u Ljubljani (74:71)

38. minut - Holins pogađa trojku, neizvesna završnica u Ljubljani (71:68)

37. minut - Omić ubacuje Zicer (69:62)

35. minut - Murić postiže treću trojku (67:62)

34. minut - Volters pogađa trojku, vraćaju se crveno-beli (64:62)

33. minut - Dobrić precizan za dva (64:56)

32. minut - Pulen iz koraka pogađa za dva (62:54)

30. minut - Davidovac poentira, pa Ferel postiže trojku (59:54)

28. minut - Ferel polovičan u šutu slobodnih bacanja (56:52)

27. minut - Loša odbrana crveno-belih, Dragić upisuje nove poene (54:52)

26. minut - Lazić precizan za tri, Zvedza dolazi do +2 (50:52)

25. minut - Dobrić pogađa svoju drugu trojku (50:49)

24. minut - Cedevita Olimpija ponovo sa linije penala dolazi do poena (50:46)

23. minut - Ferel polovičan sa linije penala (46:44)

22. minut - Ponovo vode domaći (45:44)

20. minut - Edžam polovičan sa linije penala, trojka Dobrića za kraj poluvremena (43:44)

19. minut - Volters lako poentira u kontri na nepostavljenu odbranu tima iz Slovenije (40:38)

17. minut - Sve sa linije penala ubacuje Jaka Blažič, pa Pulen lako prolazi pored Vajta (40:36)

16. minut - Murić iz kornera pogađa trojku, za prvo vođstvo domaćih (36:34)

15. minut - Izjednačenje! Edžam poentira (33:33)

14. minut - Blažič uglavnom poentira sa linije slobodnih bacanja (31:33)

13. minut - Na snagu uspeva Edžam da poentira preko Kuzmića (29:31)

12. minut -  Blažić postiže nove poene sa linije penala (27:31)

10. minut - Luka Mitrović pogađa pod faulom (24:29)

9. minut - Odlična finta Branka Lazića za nove poene (22:26)

8. minut - Ogust jedno od dva bacanja (21:24)

7. minut - Pulen precizan sa linije slobodnih bacanja, pa Luka Mitrović za dva (18:24)

6. minut - Neverovatni Holins, ubacuje još jednu trojku za Zvezdu (14:22)

5. minut - Blažić polovičan sa linije penala, pa Dragić u kontri postiže poene (10:19)

4. minut - Kalinić i drugu svoju trojku pogađa (5:16)

ABA/Ivica Veselinov

3. minut - Dragić koristi svoju brzinu, pa Holins pogađa dve trojke (5:13)

2. minut - Vajt postiže lake poene, pa Murić za prve poene domaćina (3:7)

1. minut - Kalinić pogađa trojku, pa Volters za dva (0:5)

18.10 - Dobrodošli na naš blog posvećen revanšu polufinala Admiral Bet Aba lige između Cedevita Olimpije i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite najbovija dešavanja iz Ljubljane.