CRVENO-BELI UTIŠALI "MORAČU" Zvezda slavila u Podgorici posle tri i po godine i overila prvo mesto pred plej-of ABA lige
KK Budućnost Voli/ABA liga

Preživeli su crveno-beli jedno od najtežih gostovanja u ABA ligi ove sezone i posle toplo-hladno igre uspeli da overe prvo mesto pred plej-of i upišu prvu pobedu u Podgorici još od oktobra 2018. godine.

Samo taj podatak dovoljno govori o tome koliko je "Morača" neosvojiva tvrđava za šampiona Jadrana. Međutim, ovog puta uspeli su na krilima Nikole Kalinića da dođu do trijumfa, 22. u sezoni.

CRVENO-BELI UTIŠALI

Očekivao se prilično neizvestan meč, a to su i dobili navijači dva kluba. Igralo se u serijama. Nešto bolji početak domaćih, a onda i ozbiljna serija Zvezde koja je postigla osam trojki u prvom poluvremenu pre svega preko Nejta Voltersa i Nikole Kalinića. Imali su gosti u nekoliko navrata i "plus 13", a na odmor su otišli sa 10 poena prednosti.

Ipak, bilo je jasno da šut neće služiti goste čitav meč, pa se probudio Di Džej Sili i vratio svoj tim u igru. Budućnost je u trećoj deonici svela Zvezdu na samo 13 poena, uspeli su ponovo i da povedu i najave dramu u poslednjih 10 minuta.

Tako je i bilo, loše odluke Zvezde u napadu, promašeni otvoreni šutevi mogli su skupo da koštaju ekipu Dejana Radonjića, ali je Nejt Volters postao meč viner sa svojih pet vezanih poena u poslednjem minutu meča.

Najbolji u redovima Zvezde bio je Kalinić sa 16 poena, dok je Volters dodao 14. Kod domaćih Sili je imao 18, a pratio ga je Marko Jagodić Kuridža sa 11 poena.

Zvezda sada na miru može da se sprema za utakmice sa Borcem i Igokeom do kraja regularnog dela. Isto važi i za Budućnost koja će sigurno dočekati početak nokaut faze na trećem mestu pa će u poslednjem kolu protiv Splita igrati rasterećeno.

BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 76:80 (12:19, 24:27, 23:13, 17:21)

Hala: Morača (Podgorica), Sudije: Uroš Nikolić, Miloš Koljenšić, Josip Radojković

BUDUĆNOST: Kobs, Barović, D. Nikolić, Sili, Tarolis, Z. Nikolić, Jagodić-Kuridža, Drobnjak, Popović.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters, Davidovac, Volters, Mitrović, Kalinić, Dobrić, Holins, Simonović, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić.

40. minut  - Kakva konfuzija i greška domaćih koju kažnjava Volters u kontri. Nakon toga promašaj Silija sa penala, a onda sa dva sigurna bacanja Kalinića stavljena je tačka na pobedu gostiju.

39. minut - Sili pogađa svoju prvu dvojku na meču, a onda i Kobs pogađa dvojku iz jako teške pozicije. Ponovo drama.

38. minut - Volters! Serija Zvezdinog pleja, prvo trojka, a onda i lagano polaganje u kontri za "plus pet".

37. minut - Mogla je Zvezda da reši pitanje pobednika, ali nekoliko promašenih otvorenih šuteva i onda kazna u vidu trojke Popovića za 69:71. Nakon toga nova greška crveno-belih i poeni u kontri Tarolisa.

35. minut - Mini serija Ostina Holinsa koji lagano poentira u dva napada i Zvezda je sada na "plus pet".

33. minut - Sada Davidovac pogađa za tri - 64:67.

32. minut - Trojka Kalinića na jednoj, a onda i Silija na drugoj strani.

31. minut - Poslednja deonica počinje poenima Voltersa. Nakon toga dva penala za Drobnjaka.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Jagodić Kuridža siguran za dva, ponovo je nerešeno.

29. minut - Nakon dosta promašaja na obe strane Sili poentira za tri i smanjuje zaostatak na svega dva poena.

27. minut - Poeni na jednoj strani Zorana Nikolića, a na drugoj Dobrića - 54:59.

26. minut - Serija Zvezde 8:0 i crveno-beli ponovo imaju nešto osetniju prednost.

25. minut - Budućnost vodi posle dužeg vremena nakon trojke Silija.

24. minut - Tarolis dolazi do ofanzivnog skoka i poena za 46:49, a onda posle promašaja Zvezde poeni Popovića za samo pola koša razlike.

23. minut - Trojka Jagodića Kuriže i evo domaćih na "minus pet".

22. minut - Odličan prodor, a onda promašaj, pa skok i poeni za Holinsa koji donosi prve poene Zvezdi u drugom poluvremenu. Nakon toga Tarolis za dva.

21. minut - Treća deonica počinje trojkom Silija za "minus sedam".

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Prvo Vajt, a onda i Dobrić! Zvezda sa dve brze trojke opet ide na dvocifrenu prednost - 34:46. Nakon toga tačnu na prvo poluvreme stavlja Danilo Nikolić sa dva pogođena bacanja.

19. minut - Jagodić Kuridža je pronašao prostora i došao do novih poena.

18. minut - Odličan prodor i poeni Vajta, a onda trojka iz velike udaljenosti Danila Nikolića za "minus osam".

15. minut - Nikola Kalinić! Nova trojka Zvezde i ponovo gosti idu na dvocifrenu razliku!

14. minut - Šta je sada pogodio Kalinić! Trojka Zvezdinog beka za 23:31.

13. minut - Eron Vajt polovičan sa penala, a onda Kobs poentira uz faul. Realizovao je i dodatno bacanje Amerikanac. Međutim, na identičan način Vajt dolazi do tri poena.

12. minut - Sada serija Budućnosti, Popović, pa onda i Sili za "minus šest" i povratak Podgoričana u igru - 20:24.

11. minut - Druga četvrtina počinje trojkom Ognjena Dobrića za prvu dvocifrenu prednost Zvezde, a onda Jagodić Kuridža pogađa uz faul, ali nije realizovao dodatno bacanje.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Zoran Nikolić lagano poentira za "minus sedam" i kraj prve deonice.

9. minut - Brzo odgovara i Zvezda preko Kalinića koji pogađa za tri - 10:19.

8. minut - Nastavlja se serija gostiju, Nikola Kalinić lagano poentira. Na drugoj strani Di Džej Sili prekida nalet gostiju trojkom.

7. minut - Serija Zvezde 10:0! Sada je Volters postigao i svoju drugu trojku. Crveno-beli idu na "plus sedam".

6. minut - Odlična akcija gostiju koja se završava laganim poenima Dejana Davidovca.

5. minut - Evo i trojke za Zvezdu, Volters siguran i ponovo vode crveno-beli.

4. minut - Odličan prodor Holinsa i asistencija za Mitrovića koji zakucava.

3. minut - Tarolis sada za tri, druga trojka domaćih - 7:4.

2. minut - Danilo Nikolić se namestio i postigao trojku, a onda loša reakcija odbrane domaćih i lagano zakucavanje Nikole Kalinića.

1. minut - Prvi poen za domaće preko Tarolisa sa penala koji je bio polovičan. Na drugoj strani poeni Ostina Holinsa za prvo vođstvo Zvezde.