PAO EVROPSKI ŠAMPION U "PIONIRU!" Crveno-beli pobedili Efes pred svojim navijačima i časno se oprostili od Evrolige za ovu sezonu!
Printscreen

Košarkaši Crvene Zvezde pobedili su Efes rezultatom 93:85, pobedili evropskog šampiona i tako završili učešće u Evroligi za ovu sezonu!

Iako nije imala rezultatski imperativ, Zvezda je odigrala izuzetno borbeno protiv aktuelnog šampiona Evrope i nanela mu poraz pred dalje učešće u plej-ofu.

Crveno-beli su prekinuli niz od četiri uzastopna poraza i završavaju učešće u elitnom takmičenju sa skorom 12-16.

Efes sa 16-12 ide u četvrfinale gde će rivala sačekati nakon duela Makabija i Fenerbahčea i krajnjeg raspleta.

Aktuelni MVP Evrolige Vasilije Micić je došao u Beograd, čak u opremi šutirao na koš tokom zagrevanja, ali ipak nije igrao u ovom susretu.

Efes je krenuo impresivnim šutem iz igre, neki bi rekli nerealnim, pa je za samo četiri minuta postigao 18 poena, a za nepunih sedam čak 27.

To je gostima u prvoj deonici bilo dovoljno da u jednom momentu stekne dvocifrenu prednost (27:16), a posle uvodnih 10 minuta je bilo 29:21.

Zvezda je drugo poluvreme otvorila odlično, serijom od 6:0, a vrlo brzo je trojkom Stefana Lazarevića krenula serija koju su nastavili Nikola Kalinić i Ognjen Dobrić sve do sticanja +10 – 61:51.

Ali, Efes ne samo da se nije predavao, nego je ekspresno odgovorio serijom od 8:0, a onda i novom serijom od 6:0, te preokretom početkom četvrte deonice.

Zvezda je uzvratila i ušlo se u rezultatsku klackalicu koja je potrajala do samog kraja.

A onda je potez utakmice izveo Nikola Kalinić, fantastično istrčanom kontrom i zakucavanjem uz udarac u glavu od strane Moermana.

Kalinić je bio i najefikasniji igrač susreta sa 16 poena i čak 10 skokova, uz još osam asistencija.

Dobrić je dodao 15 poena, kao i Volters, Mitrović je imao 11, a Davidovac 10.

Crvena zvezda-Efes (93:85)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Mitrović, Lazić, Kalinić, Holins, Simonović, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić, Cirbes

Efes: Larkin, Bobua, Singlton, Brajant, Moerman, Tunčer, Plajs, Micić, Anderson, Petrušev, Danston, Simon

Četvrta četvrtina:

40. minut - Zvezda je srušila evropskog šampiona! (91:85)

38. minut - Larkin ubacuje oba slobodna bacanja (82:84)

36. minut - Larkin pogađa važnu trojku za Efes (74:80)

34. minut - Vajt precizan za tri, Zvezda ponovo vodi, velika drama! (74:73)

32. minut - Singlton zakucava (65:68)

Treća četvrtina:

30. minut - Davidovac ubacuje sedmi poen, pa Larkin u poslednjoj sekundi treće deonice trojku (65:62)

28. minut - Efes stiže na samo minus dva (61:59)

26. minut - Zvezda ima plus 10 (61:51)

25. minut - Kalinić precizan sa linije bacanja (57:51)

24. minut - Precizan i Dobrić za tri (52:47)

23. minut - Druga trojka Stefana Lazarevića (49:45)

22. minut - Zakucava Mitrović, pa Volters u kontri pogađa (46:40)

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme, nerešeno! (40:40)

19. minut - Volters precizan za dva (40:40)

16. minut - Kruno Simon ubacuje četvrti poen (37:38)

15. minut - Sedmi poen Dobrića za izjednačenje! (34:34)

14. minut - Četvrti poen Erona Vajta (32:34)

13. minut - Holins u kontri poentira, smanjena prednost Efesa (30:34)

12. minut - Singlton trojka, još jedna u nizu za Efes (23:32)

11. minut - Vajt precizan za dva (23:29)

Prva četvrtina:

9. minut - Davidovac za treću Zvezdinu trojku na meču,pa Holins za dva (21:27)

7. minut - Brajant pogađa trojku, pa dvojku (16:27)

6. minut - Dobrić se upisuje u listu strelaca (16:22)

5. minut - Luka Mitrović precizan sa linije penala (12:18)

4. minut - Moerman za nova tri poena turske ekipe (8:14)

3. minut - Larkin ubacuje daleku trojku (5:11)

2. minut - Lazarević pogađa trojku! (5:4)

20.46 - Igramo protiv aktuelnog prvaka Evrope koji ima priliku da u nastavku takmičenja odbrani trofej. Potpuno je jasno o koliko se kvalitetnom timu radi, daćemo sve od sebe da im pariramo, znamo da to nije nimalo lako, ali trudićemo se da dobrom igrom pred našim navijačima završimo ovogodišnju sezonu u Evroligi. Prirodno je da postoji adekvatna motivacija, igramo protiv šampiona, jednog od favorita i ove sezone, igraćemo pred našim navijačima, tako da ima dosta motiva - rekao je trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić.

20.37 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici 34. kola Evrolige, Crvena zvezda-Efes. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz "Pionira".