NIŠTA OD TOP 8! Debakl Zvezde u Minhenu!
EPA/ Enric Fontcuberta

Crveno-beli su ovim porazom ostali bez šanse da se nađu među osam najboljih ekipa, pošto imaju 11 pobeda i 15 poraza, a preostalo im je da odigraju još dva meča, protiv Žalgirisa i Efesa. Bajern je na skoru 13-12 i uz to ima bolji međusobni skor od Zvezde.

Sada su poznati svi učesnici plej-ofa, pored Bajerna ranije su se plasirali Barselona, Olimpijakos, Real Madrid, Olimpija, Efes, Makabi i Monako.

Ekipa Dejana Radonjića bila je ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini koju je dobila 18:15, a blistao je Nejt Volters koji je u uvodnih 10 minuta postigao sedam poena.

Ipak, od tog momenta na terenu je postojao samo jedan tim - Bajern.

Mučili su se košarkaši Zvezde na obe strane parketa, dok su izabranici Andree Trinkijerija pogađali gotovo iz svih pozicija, pa su na odmor otišli sa vođstvom 42:33.

Očekivala se reakcija crveno-belih u trećem kvartalu, ali ona je izostala. Mašeni su ziceri, a u nekoliko navrata košarkaši Zvezde nisu uspevali ni da upute šut za 24 sekunde.

Bajern je treću četvrtinu dobio 21:10 i pred ulazak u poslednju deonicu bilo je ogromnih +20.

Nije se mnogo toga promenilo ni u poslednjoj četvrtini, pa je Zvezda doživela pravi debakl.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Rubit sa 22 poena, Tomas je ubacio 16.

U redovima Zvezde istakao se Nikola Kalinić sa 12 poena, 11 je dodao Luka Mitrović.

Bajern - Crvena zvezda 82:57 (15:18, 27:15, 21:10, 19:14)

Hala: "Audi Dom"

Sudije: Boris Rihzik, Štefi Šemeš, Jurgis Laurinavičius

Bajern: Vejler-Bab, Tomas, Volden, Hanter, Obizi, Jaramaz, Lučić, Obst, Đedović, Zipster, Rabit, Onguzubi, Šiško, Hajlard, Šiling, Radošević

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Kalinić, Dobrić,  Simonović, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić, Cirbers

40. minut - Kraj! Debakl Zvezde u Minhenu - 82:57.

39. minut - Domaći ne popuštaju gas.

37. minut - Biće ovo jedan od najubedljivih poraza Zvezde.

35. minut - Neprepoznatljiva igra Zvezde.

34. minut - Sve je ovde odavno rešeno, ostaje samo da vidimo koji će biti konačan rezultat.

33. minut - Bajern ne staje, već samo dodatno uvećava prednost.

32. minut - Zvezda pred debaklom.

31. minut - Nastavlja Bajern tamo gde je stao u trećoj četvrtini.

30. minut - Kraj treće deonice, Bajern na +20.

29. minut - Bajern razbija Crvenu zvezdu u ovim momentima.

28. minut - Raste prednost Bajerna - 58:40, Zvezdi preti težak poraz.

26. minut - Ništa ne polazi za rukom košarkašima Zvezde.

24. minut - Bajern ima dvocifrenu prednost - 46:33

23. minut - Nikako Zvezda da pronađe ritam u napadu.

22. minut - Dosta promašaja na obe strane.

21. minut - Loš početak drugog poluvremena crveno-belih, ponovo je istekao napad, a nisu uspeli da upute šut ka košu.

20. minut - Poluvreme, loša druga četvrtina Zvezde, Bajern vodi 42:33.

19. minut - Dobrić je promašio oba slobodna bacanja.

18. minut - Lučić pogađa troju uz faul. Kuzmić prekida seriju Bajerna.

17. minut - Bajern kontroliše rezultat, crveno-beli se sve više muče.

16. minut - Serija Bajerna koji vodi 31:25, Radonjić primoran da traži tajm-aut.

14. minut - Trojka Ivanovića iz teške pozicije!

13. minut - Bajern vodi 23:20.

12. minut - Zvezda loše otvara drugu četvrtinu.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 18:15

9. minut - Odlična odbrana Bajerna, košarkaši Zvezde nisu uputili šut ka košu za 24 sekunde.

8. minut - Crveno-beli konstantno imaju prednost.

7. minut - Volters blista i pogađa trojku, Zvezda vodi 14:9.

5. minut - Brzo se domaći vraćaju u igru, ali ponetira Volters na drugoj strani.

4. minut - Evo prve trojke za Bajern.

3. minut - Bolji početak crveno-belih koji vode 9:2

2. minut - Volters ponetira, Zvezda vodi 4:2

1. minut - Tvrd sam početak meča.

20.02 - Crveno-beli su značajno oslabljeni, jer Dejan Radonjić ne može da računa na Ostina Holinsa i Branka Lazića.

19.57 - U prvom susretu u Beogradu, sredinom decembra, Zvezda je slavila 81:78.

19.48 - Zvezda je 11. na tabeli sa 11 pobeda i 14 poraza, dok je ekipa Andree Trinkijerija osma sa skorom 12-12.

19.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 33. kola Evrolige između Bajerna i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Minhena.