ZVEZDA BEZ MILOSTI PREMA "FENJERAŠU"! Crveno-beli deklasirali Krku, igrao i sin legende tima sa Malog Kalemegdana!
ABA liga

Crveno-beli su došli do 20. pobede u regionalnom takmičenju i lideri su na tabeli, dok je Krka poslednja sa skorom 4-17.

Za razliku od prvog meča ova dva tima igranom u Novom Mestu, kada je Zvezda slavila posle drame, sada se nijednog trenutka nije postavljalo pitanje pobednika.

Gosti su bili ravnopravni samo u prvoj četvrtini koju je ekipa Dejana Radonjića dobila 18:15.

Od druge deonice usledila je dominacija košarkaša Zvezde.

Radonjić je uspeo da rasporedi minutažu ravnomerno, apriliku da debitujue dobio 16-godišnji Nikola Topić, sin legende jugoslovenske košarke Milenka Topića i proslavljenog reprezentativca.

Nikola, rođen 2005. godine, imao je nekoliko zapaženih poteza, a utakmicu je završio sa četiri poena, pet asistencija i dva skoka, što su njegove prve statističke kolone popunjene u ABA ligi.

Već na poluvremenu crveno-beli su imali ogromnih +21.

Ni u nastavku srpski šampion nije popuštao, a gosti nijednog trenutka nisu spustili ispod 20 razlike.

Najviše su imali Ognjen Dobrić i Nejt Volters, po devet, a po osam su imali Nikola Ivanović, Stefan Lazarević i Eron Vajt.

U poraženom sastavu Krke Rok Stipčević je bio najbolji sa 17 postignutih poena.

Crvena zvezda - Krka 76:56 (18:15, 27:9, 19:14, 12:18)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Tomislav Hordov, Igor Dragojević, Branimir Galić

Crvena zvezda: Volters, Kalinić, Dobrić, Davidovac, Mitrović, Vajt, Marković, Ivanović, Kuzmić, Lazarević, Simonović, Topić.

Krka: Stipčević, Macura, Škedelj, Kosi, Stavrov, Lapornik M, Lapornik L, Stergar, Stipaničev, Tomas, Medved, Špan.

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Zvezde 76:56!

38. minut - Demonstracija sile ekipe Dejana Radonjića.

36. minut - Dobrić postiže nove poene.

35. minut - Za razliku od prvog meča ova dva tima kada je bila velika borba, sada Zvezda ide ka ubedljivoj pobedi.

33. minut - Krka ne uspeva da spusti ispod 20 razlike.

32. minut - Sve je ovde odavno rešeno, pitanje je samo koji će biti krajnji rezultat.

31. minut - Trojka Marka Simonovića.

30. minut - Kraj treće deonice, Zvezda na ogromnih +26.

29. minut - Odlična akcija Markovića i Mitrovića.

28. minut - Lazarević pogađa dugu dvojku

27. minut - Dosta promašaja na obe strane.

25. minut - Trojka gostiju, precizan je bio Lapornik.

23. minut - Velikih +25 za tim Dejana Radonjića.

22. minut - Odlično igra mladi Topić i beleži asistenciju.

21. minut - Nastavljaju košarkaši Crvene zvezde tamo gde su stali u prvoj četvrtini.

20. minut - Poluvreme, Zvezda ima ogromnih +21.

19. minut - Raste prednost Zvezde.

18. minut - Potpunu kontrolu imaju crveno-beli.

17. minut - Evo prvih poena debitanta Topića!

15. minut - Na parketu je i Nikola Topić, sin legendarnog Milenka Topića.

14. minut - Odlična odbrana Zvezde, muči se Krka u napadu i stiče se utisak da su ovo prelomni trenuci meča.

13. minut - Raste prednost Zvezde - 24:15.

12. minut - Ponovo se gosti muče u napadu.

11. minut - Marković pogađa iz teške pozicije.

10. minut - Stipčević pogađa još jednu trojku. Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 18:15.

9. minut - Volters poentira, već je upisao sedam poena.

8. minut - Stipčević pogađa trojku, Zvezda vodi 13:10.

7. minut - Davidovac ne pogađa trojku, prilično neefikasna prva deonica.

6. minut - Trojka Voltersa, Zvezda ponovo na +5.

5. minut - Zvezda se muči u napadu na startu meča.

4. minut - Tomas pogađa posle ofanzivnog skoka.

3. minut - Macura postiže prve poene za Krku.

2. minut - Dobrić pogađa trojku, dobar početak Zvezde - 5:0

1. minut  - Lazarević postiže prve poene na meču, na asistenciju Vajta.

17.41 - Crveno-beli trenutno imaju skor 19-2, dok slovenački predstavnik na poslednjem mestu na tabeli ima 4-17.

17.34 - Crvena zvezda je veliki favorit protiv Krke i sve osim ubedljive pobede bilo bi iznenađenje. Ipak, u prvom susretu dva tima igranom u Novom Mestu, crveno-beli su slavili uz dosta muke - 71:70.

17.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 24. kola ABA lige između Crvene zvezde i Krke. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".