"STUDENTI" PALI ISPIT U PIONIRU! Crveno-beli vezali i šestu pobedu na svom parketu!
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Studentskog centra iz Podgorice
rezultatom (94:84) u okviru 22.kola ABA lige.

Prva četvrtina protekla je u egal partiji oba tima. Pokazivali su gosti da nisu došli sa belom zastavom. Igralo se poen za poen, kada je u samom finišu prve četvrtine Luka Mitrović uz zvuk sirene pogodio trojku i odveo Zvezdu na +5.(24:19).

U drugoj deonici, ekipa Dejana Radonjića se razbudila. Krenula je i serija crveno-belih što se tiče poena za tri. U drugoj četvrtini su ih ubacili čak osam. Imala je Zvezda u jednom trenutku i 15 poena prednosti (50:35).

Međutim, gosti iz Podgorice su uspeli nekako zahvaljujući raspoloženom Kamenjašu da smanje prednost Zvezde na poluvremenu na -9(52:43).

Treća četvrtina je takođe započela dominacijom domaće ekipe. Ređale
su se trojke Ognjena Dobrića. Imala je Zvezda i 19 poena prednosti (69:50),
ali su napravili Podgoričani seriju od šest poena pred poslednju deonicu (69:56).

U poslednjoj deonici ipak je viđeno i malo uzbuđenja. Kao da su se
crveno-beli opustili. Imali su domaći prednost od 12 poena (72:60), ali su gosti uspeli da smanje zaostatak na samo -4 (77:73).  Ali to kao da je trglo domaće koji su ipak uspeli da se odlepe, u samoj završnici ponovo na +12, pre svega trojkama Branka Lazića (94:82), što je bilo dovoljno za konačan trijumf.

Najefikasniji u ekipi Dejana Radonjića bio je Nikola Kalinić sa 23 poena. Pratio ga je Ognjen Dobrić sa 18. U timu podgoričkom timu istakao se Kenan Kamenjaš sa 20 poena, dok je Megi ubacio 13 poena, a Nil 11.

Crvena zvezda-Studentski centar (94:84)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

Sudija: Uroš Nikolić, Krunoslav Peić, Gordan Terlević

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Simonović, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić, Cirbes

Studentski centar: Nil, Magi, Pavlićević, Ivanović, Slavković, Hadžibegović, Starovlah, Vujisić, Baćović, Ivišić, Ilić, Kamenjaš, Bujukčangaz, Tišma

39. minut - Nil pogađa trojku, Lazić ubacuje svoju treću, a Zvezdinu 15. (92:82)

38.minut - Dobrić ubacuje svoj 18. poen (86-79)

37.minut - Nil pogađa trojku, pa onda i Branko Lazić (84:76)

35.minut - Smanjuje gostujući tim na samo četiri poena prednosti (77:73)

34.minut - Zakucavanje Kamenjaša (74:66)

32.minut - Trojka Branka Lazića (72:60)

31.minut - Novi poeni za podgorički tim (69:58)

30.minut - Trojka za Studentski centar u poslednjoj sekundi (69:56)

29.minut - Edvards pogađa trojku posle dužeg vremena za Podgoričane (69:53)

28.minut - Nastavljaju crveno-beli u istom ritmu (67:50)

25.minut - Raspucao se Ognjen Dobrić, ovaj put ponovo trojka (63:50)

24.minut - Novi pogodak za crveno-bele, Žakelj traži tajm-aut (60:47)

23.minut - Dobrić nastavlja da dominira (58:47)

21.minut - Trojka Dobrića (55:43)

20.minut - Smanjuje podgorički tim prednost Zvezde na jednocifren zaostatak (52:43)

19.minut - Kalinić pogodio trojku uz faul (50:35)

18.minut - Ponovo Kenan Kamenjaš ubacuje dvojku, Simonović osmu trojku ubacuje za Crvenu zvezdu (46:31)

17.minut - Kamenjaš ubacuje oba slobodna bacanja (43:29)

16.minut - Dobrić pogađa šestu trojku ta crveno-bele (39:27)

15.minut - Dobrić za novu trojku crveno-belih, pa Simonović za dva (36:25)

13.minut - Ivanović pogađa prvu svoju trojku (31:25)

12.minut - Još jedan dobar potez Dejana Davidovca, pa Baćović za dva (28:23)

11.minut - Davidovac sa distance precizan za dva poena (26:21)

10.minut - Luka Mitrović uz zvuk sirene (24:19)

9.minut - Megi 2/3 sa linije penala (19:17)

8.minut - Volters pogodio oba slobodna bacanja (17:14)

6.minut - Vajt u kontri lagano zakucava za plus 3 (15:12)

5.minut - Megi ponovo za precizan za tri, pa Luka Mitrović za dva (12:12)

4.minut - Megi sa osam metara pogađa trojku (7:9)

3.minut - Kalinić pogađa oba slobodna bacanja (7:4)

2.minut - Zvezda ima početno vođstvo (5:2)

17.56 - Čeka nas težak meč protiv kvalitetne, agresivne, brze ekipe koja konkuriše za Top 8 u Evroligi. To dovoljno govori o kakvoj se ekipi radi. Kada smo mi u pitanju možemo odigrati utakmicu opušteno, veoma motivisani jer igramo protiv evroligaške ekipe. Želimo da pružimo maksimum koji možemo u ovom trenutku i nadam se da ćemo energetski odgovoriti protivnicima. Radujemo se utakmici koja nas očekuje - izjavio je trener Studentskog centra, Andrej Žakelj.

17.53 - Ekipa Studentskog Centra je debitant u regionalnoj ligi, ali pokazali su se u jako dobrom svetlu, igraju dobro i imaju sjajan rezultat za sada. U pitanju je ekipa koja ima potencijala i želimo dobrom igrom da osvojimo nove bodove - rekao je trener crveno-belih, Dejan Radonjić.

17.44 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici 22.kola ABA lige između Crvene zvezde i Studentskog centra. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz hale "Pionir".