KAD JE TEŠKO – MILAN PAVKOV! Miljenik "delija" pogodio za bitnu pobedu Crvene zvezde!
FK Crvena zvezda

Ostvarili su crveno-beli veoma bitno pobedu u domaćem šampionatu. Na pravi način su iskoritili kiks Partizana protiv Napretka (0:0) i tako su se izjednačili po bodovima na tabeli sa Partizanom.

Prva ozbiljna šansa desila se u 9. minutu kada je Ohi uputio šut kao golu Metalca, ali sjajno je reagovao golman Marković.

KAD JE TEŠKO – MILAN PAVKOV! Miljenik

Samo dva minuta kasnije zapretio je domaći tim, ipak nije bio uspešan Krajišnik.

U 32. minutu desio se pravi šok. Cvetković je sjajno iskoristio nepažnju Dragovića i doveo Metalac u prednost.

Usledio je mini festival žutih kartona. Kanga je zaradio javnu opomenu zbog prigovora, dok je igrač  Metalca Fićović požutio zbog grubog starta, par minuta kasnije sudija je pokazao žuti karton i čuvaru mreže domaćih Markoviću.

U sudijskoj nadoknadi, taman pred poluvreme, nakon centaršuta Kataija, Ohi je izjednačio rezultat.

U 52. minutu, Sanogo je dobio žuti karton zbog grubog starta nad Fićovićem. Igrač Crvene zvezde pokušao je da nagovori glavnog arbitra da se predomisli, ali nije uspeo u toj nameri.

Navijače crveno-belih je obradovao jedan od najvećih miljenika "delija", Milan Pavkov. Desilo se to u 56 minutu kada je spretno iskoristio pas Ivanićev pas i savladao golmana Markovića.

U 66. minutu mogao je Pavkov da poveća prednost, ipak njegov gol je poništen zbog ofsajda. Odličnu akciju su imali Crveno beli  Sanogo je poslao loptu do Pavkov koji ju je prosledio Kangi, usledio kontrapas, posle kojeg je napadač crveno-belih zatresao mrežu, ipak pomoćni sudija je podigao zastavicu zbog ofsajda.

Aleksandar Katai je imao šansu u 74. minutu. Ofanzivac Crvene zvezde je bio u šesanstercu Metalca, ipak sam je zakomplikovao situaciju.

U 84.  minutu  Stuparević je zapretio Crvenoj zvezdi, ali lopta je otišla  pored gola.

Crvena zvezda se posle ove pobede izjednačila sa Partizanom po broju bodova, ali je preuzela lidersku poziciju zbog boljeg međusobnog skora.

METALAC - CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:1)

Cvetković u 32. minutu za Metalac - Ohi u 45. minutu i  Pavkov u 56. minutu za Zvezdu

Stadion: Metalca (Gornji Milanovac), Sudija: Novak Simović

METALAC: Marković – Vlalukin, Stojić, Bačkulja, Antonijević(Od 61. Stojanović), Milićević – Krajišnik, Čađenović – Cvetković(Od 73. Mandić), Fićović(Od 46. Stuparević), – Prestiž

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Pičini, Eraković, Dragović, Rodić(Od 59. Gajić) – Sanogo, Kanga – Ben(Od 46. Pavkov), Ivanić(Od 78. Pankov), Katai – Ohi(Od 68. Srnić)

KRAJ UTAKMICE

91. minut - Brani Marković šut Kange

84. minut - Ne baš idealac centaršut Stojića koji je dobro iskoristio Stuparević, ali lopta je otišla pored gola

78. minut - Pankov ulazi umesto Ivanića

74.minut - Sjajna šansa! U odličnoj je prilici bio Aleksandar Katai da dodatno povisi rezultat. Međutim, iskusni fudbaler je sam zakomplikovao situaciju u šesnaestercu protivničkog tima

69. minut - Sjajno je izblokirao Milićević šut Kataija

66. minut- Poništen gol zbog ofsajda! Odlična akcija Crvene zvezde. Sanogo je dodao do Pavkova koji loptu prosledio Kangi, usledio je kontra-pas, posle kojeg je Pavkov poslao loptu u mrežu, ipak pomoćni sudija je digao zastavicu zbog ofsajda

59.minut - Gajić ulazi u igru umesto Rodića

56. minut - Goooool! Odlično je Ivanić pronašao Pavkova koji je zatresao mrežu protivničkog tma

52. minut - Žuti karton je dobio Sanogo zbog grubog starta nad Fićovićem

49. minut - Faul! Pravi prekršaj Ohi nad Krajišnikom

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUVREME!

45+1. minut - GOOOOOL! OHI! Taman pred poluvreme nakon centaršuta Kataija Norvežanin za izjednačenje!

45. minut - Prečka! Odličan udarac Pićinija koji zaustavlja okriv gola. Bio je Italijan blizu prvenca. Još tri minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

42. minut - Dobacio je nešto golman domaćih Kangi, a sudija Simović je to čuo i dodelio golmanu domaćih žuti karton.

34. minut - Po žuti na obe strane. Kanga se iznervirao i zbog prigovora zaradio javnu opomenu, a nedugo nakon toga Fićović zbog faula postaje drugi upisani kod domaćina.

32. minut - GOOOOOL! METALAC VODI! Nekadašnji fudbaler Zvezde Stefan Cvetković pogađa za prednost domaćina u Milanovcu!

27. minut - Prva javna opomena na meču za bivšeg fudbalera Zvezda Nemanju Stojića.

16. minut - Ponovo su domaći pretili. Brza tranzicija koja se pretvorila u najopasniji napad. Fićović je centrirao, a Antonijević umalo poslao loptu iza leđa Borjanu. Na kraju samo gol aut.

14. minut - Još jedna dobra šansa za Zvezdu, sada preko Mirka Ivanića. Nakon centaršuta Bena lopta je preskočila Aleksandra Kataija, ali je crnogorski vezista stigao do nje i pokušao iz teške situacije. Ponovo brani golman Metalca.

11. minut - Prilika sada za Metalac koji preti preko Krajišnika, ali njegov šut završava daleko iznad gola.

9. minut - Nakon nešto sporijeg početka meča prva dobra prilika za Zvezdu. Ben je pao u šesnaestercu domaćih, a lopta se odbila do Ohija koji preti, ali odlično brani Marković.

15.58 - Utakmica je počela!

15.36 - Metalac i Crvena zvezda odigrali su do sada 14 utakmica. Crveno-beli imaju 12 pobeda, uz jedan remi i jedan trijumf ekipe iz Gornjeg Milanovca. Poslednji okršaj dve ekipe završen je pobedom Beograđana sa 3:1.

15.32 - Što se tiče klupa za rezervne igrače tamo su:

Metalac: Premović, Maslarević, Nikolić, Mandić, Đurić, Grbović, Stojanović, Stuparević, Luković.

Crvena zvezda: Gordić, Gajić, Pankov, Đurić, Krstičić, Stanković, Motika, Srnić, Radulović, Živković, Pavkov.

15.24 - Trener Zvezde Dejan Stanković odlučio je da ne odmara prvotimce u Gornjem Milanovcu pa je izveo gotovo identičan tim kao u Glazgovu. Jedina promena je rotacija El fardu Ben - Slavoljub Srnić.

U ekipi Matije Žižića jedino iznenađenje je što će Stuparević početi utakmicu sa klupe, a u napadu će biti Prestiž.

15.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 27. kola Superlige Srbije između Metalca i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Gornjeg Milanovca.