FENOMENALNA ZVEZDA SRUŠILA MAKABI! Crveno-beli napravili džinovski korak ka Top 8!
Vladimir Marković

Izabranici Dejana Radonjića su upisali četvrtu pobedu u nizu u elitnom takmičenju i napravili džinovski korak ka Top 8, pošto sada imaju skor 11-12

Crveno-beli su odigrali odlično u prvoj četvrtini. Bila je to prepoznatljiva granitna odbrana, pa su gosti postigli samo dva poena.

Trojke su pogađali Ostin Holins, Nikola Ivanović, Ognjen Dobrić, Branko Lazić, pa je u jednom trenutku prednost tima sa Malog Kalemegdana bila čak 16 razlike.

Ipak, Makabi je u finišu poluvremena na krilima Skotija Vilbekina i Džejmsa Nanelija uspeo da se vrati u igru, pa je posle dve četvrtine Zvezda vodila 42:39.

I u drugom delu se igralo u serijama.

Zvezda je ponovo imala dvocifrenu prednost i kontrolisala dešavanja na parketu, ali su se gosti vraćali u igru.

U finišu trećeg kvartala, "ponos Izraela" je poveo 60:59, ali je onda na scenu stupio sjajni Dobrić koji je postigao šest poena zaredom.

Zaigrao je srpski šampion prepoznatljivu granitnu odbranu na početku poslednje deonice, košarkaši Makabija su se mučili u napadu, pa je Zvezda povela 72:60.

Ali, u tim momentima se razigrao Džejms Naneli, pa su Izraelci prišli na -4.

Ipak, crveno-beli su uspeli da odbiju poslednji napad rivala i dođu do velike pobede.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Nikola Kalinić sa 15 poena, 12 je ubacio Volters, 11 Holins.

Na drugoj strani istakao se Naneli sa 24 poena.

Crvena zvezda - Makabi 84:77 (24:10, 18:29, 23:21, 19:17)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije:Rižik, Perez, Perandi

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Simonović, Vajt, Kuzmić

Makabi: Vilbekin, Kaloaro, Vilijams, Rejnolds, Brendvajn, Dibartolomeo, Tomas, Blejzer, Koen, Nanali, Žižić, Ziv

Četvta četvrtina:

40. minut - Kraaaj! Pobeda Crvene zvezde protiv Makabija - 84:77!

38. minut - Ponovo crveno-beli odbijaju napad Makabija.

37. minut - Nova trojka neverovatnog Nanelija, gosti na -4.

36. minut - Trojka Nanelija, crveno-beli vode 74:67.

35. minut - Makabi i dalje bez poena u poslednjoj četvrtini. Vilbekin pokušava da vrati Izraelce u igru, pogađa u tranziciji.

34. minut - Trojka Davidovca, Zvezda vodi 72:60!

32. minut - Snažna odbrana crveno-belih, gosti ne mogu da pronađu put do koša.

KK Crvena zvezda

31. minut - Neverovatan koš Lazarevića.

30. minut - Makabi prvi put vodi, ali Dobrić pogađa trojku i vraća prednost crveno-belima. U samom finišu trećeg kvartala Dobrić je fauliran pri šutu za tri, pogodio je sva tri bacanja, Zvezda vodi 65:60.

29. minut - Velika borba u Pionoru.

28. minut - Igra se u serijama, Makabi se ponovo vratio u igru, Zvezda vodi 57:54.

27. minut - Vilbekin fauliran pri šutu za tri, pogodio je dva bacanja.

26. minut - Fenomenalni Kalinić pogađa uz faul.

25. minut - Ostin Holins se požalio na povredu, Radonjić primoran da ga izvede iz igre.

24. minut - Crveno-beli ponovo imaju kontrolu - 55:44

23. minut - Odličan pas Holinsa za Kuzmića, ovaj zakucava, crveno-beli opet imaju dvocifrenu prednost.

22. minut - Trojka Kalinića, a onda i Vajta, Zvezda vodi 51:42

21. minut - Trojka za Makabi na startu treće deonice, ali uzvraća Volters

20. minut - Veliki pad crveno-belih, Makabi se vratio u igru - 42:39.

18. minut - Problemi za Zvezdu u napadu, Makabi na -7.

17. minut - Neveovatni Skoti Vilbekin, Lazić pogađa trojku na drugoj strani!

16. minut - Mini serija gostiju, Radonjić zove tajm-aut.

15. minut - Poentira Kuzmić, Crvena zvezda vodi 35:19

14. minut - Trojka Dobrića, Zvezda na +14.

13. minut - Crveno-beli održavaju prednost.

12. minut - Fenomenalni Holins je promešao odbranu gostiju.

11. minut - Serija Makabija 5:0 na startu druge četvrtine.

10. minut - Fantastična prva četvrtina Crvene zvezde, 24:10!

9. minut - Još jedna trojka za Zvezdu, Ostin Holins!

8. minut - Naneli pogađa za dva.

7. minut - Trojka Nikole Ivanovića, crveno-beli imaju dvocifrenu prednost - 17:6

6. minut - Zvezda vodi 14:6, Makabi je morao da pozove minut odmora

5. minut - Na polovini smo prve četvrtine, Crvena zvezda dominira na početku i deluje da to radi bez većih problema.

4. minut - Sjajna igra crveno-belih na startu utakmice.

Kako javlja naš izveštač Mihailo Janković koji se nalazi na licu mesta, u "Pioniru" Novak Đoković i njegova supruga Jelena.

M.J.

3. minut - Volters poentira, Zvezda vodi 8:4.

2. minut - Holins nije mogao da završi akciju, Kuzmić je probao "odbojkom" iz ofanzivnog skoka, ali nije uspeo.

1. minut  - Zvezda je realizovala prvi napad i vodi 2:0.

18.31 - U prvom meču ova dva tima igranom u Izraelu, Zvezda je slavila sa 75:63.

18.24 - Ekipa Dejana Radonjića je u odličnoj formi kada je u pitanju Evroliga, pošto je upisala tri pobede u nizu, a u utorak je u "Pioniru" pao i madridski Real.

18.18 - Crvena zvezda se nalazi na devetom mestu sa 10 pobeda i 12 poraza, dok je Makabi sedmi sa skorom 11-10

18.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 29. kola Evrolige između Crvene zvezde i Makabija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".