EKSPLOZIJA U PIONIRU! Crveno-beli srušili Fener Saleta Đorđevića!
M.J.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Fenerbahče u zaostaloj utakmici 19.Evrolige rezultatom 74:69

Utakmicu su obeležile brojne oscilacije na obe strane. Igralo se u serijama. Zvezda je prva krenula serijom 7-0, ali kada god bi napravila sličnu seriju, uvek bi usledio odgovor gostiju.

Najveću prednost crveno-beli su imali u drugoj četvrtini +10 – 31:21. Ali već do finiša druge deonice turski tim se primakao na -1. Ipak, Dobrić je trojkom u poslednjoj sekundi Zvezdu odveo na 41:37 na poluvreme.

Sa druge strane Fenerbahče je došao najviše do četiri poena prednosti. Na kraju, sve se odlučilo u finišu. A u njemu je dominirala odbrana Zvezde.

U poslednja dva minuta nije primila koš, a do pobede su je vodili u tim trenucima Nikola Kalinić koji je sa četiri poena doneo preokret – 72:69.

Zatim Dejan Radonjić, koji je posle sjajnog čelindža naterao sudije kod 70:69 da preokrenu odluku i daju Zvezdi loptu i Nejt Volters koji je 19 sekundi pre kraja pogodio za +5 što je bilo dovoljno za pobedu crveno-belih.

Jedini dvocifren u ekipi Crvene zvezde bio je Nikola Kalinić sa 11 poena.

Po 9 su ubacili Davidovac, Mitrović i Dobrić, osam je ubacio Kuzmić, sedam Ivanović.

Kod Fenerbahčea su se istakli Bartel sa 15, Gudurić sa 14 i sa po 11 poena Pjer i Buker.

Crvena zvezda-Fenerbahče (74:69) (Četvrta četvrtina)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

Sudija: Migel Anhel Peres

Crvena zvezda: Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić

Fenerbahče: Hazer, Akpinar, Starks, De Kolo, Pjer, Bartel, Gudurić, Flojd, Buker, Polonara

40.minut - Volters pogađa dvojku za velikih +5 (74:69)

39.minut - Kalinić precizan sa linije penala (72:69)

38. minut -  Zvezda vodi (70:69)

37.minut - Drama u Pioniru! (68:68)

36.minut - Davidovac pogodio trojku (68:63)

34.minut - Pjer precizan za dva poena (65:63)

33.minut - Ivanović vezuje četiri poena u nizu (65:60)

31.minut - Klackalica i na startu poslednjeg kvartala, crveno-beli vode (61:60)

30.minut - Poen prednosti za Fener pred poslednju četvrtinu (59:60)

29.minut - Trojka Dobrića za -1 (57:58)

28.minut - De Kolo pogađa svoju prvu trojku (53:56)

27.minut - Bartel pogodio dvojku za +3 Fenera, pa Volters vraća za tri (51:51)

26.minut - Oba slobodna bacanja je promašio Dobrić (48:49)

25.minut - Vodi Fener, tajm-aut je tražio Radonjić (48:49)

24.minut - Pjer pogađa dvojku (48:47)

23.minut - Kucanje Ognjena Kuzmića (48:43)

21.minut - Gudurić pogađa za dva (41:39)

20.minut - Holins pogađa sa distance (38:35)

19.minut - Pjer pogađa trojku, turski tim prilazi na -1 (34:33)

18.minut - Marković pogađa trojku, tajm-aut za Fener (34:28)

17.minut - Akpinar jedan od dva na liniji slobodnih bacanja, pa Buker za dva (31:28)

16.minut - Buker pogodio za dva, Radonjić traži tajm-aut (31:25)

15.minut - Gudurić dva od tri sa linije penala (31:23)

14.minut - Mitrović pogađa oba slobodna bacanja (28:21)

12.minut - Ivanović pogađa oba slobodna bacanja (24:18)

11.minut - Domaćini otvaraju dvojkom drugi period igre (22:18)

10.minut - Bartel pogađa trojku, pa Branko Lazić uzvraća (20:18)

9.minut - Dobrić za dva, pa ponovo Gudurić precizan sa distance (17:13)

8.minut - Kalinić pogađa trojku (15:9)

6.minut - Gudurić pogađa trojku (13:9)

5.minut - Zvezda je ide na +8 (12:4)

3.minut - Dobrić je probao za tri poena (7:0)

2.minut - Crno-beli krenuli ofanizvno (7:0)

20.55 - Dobro veče, dobrodošli na naš blog posvećen zaostaloj utakmici 19.kola Evrolige između Crvene zvezde i Fenerbahčea.