ZVEZDA NA KRILIMA KUZMIĆA SRUŠILA MEGU Crveno-beli nastavili pobednički niz u ABA ligi!
ABA liga/Mega Mozzart/Ivica Veselinov

U prvoj četvrtini viđena je neizvesnost. Domaćin je taj period igre dobio sa 25:20.

Međutim, crveno-beli su dodali gas u drugoj četvrtini koju su dobili sa 25:15. Davidovac je u poslednjim sekundama pogodio trojku i omogućio Zvezdi plus 5 na poluvremenu.

Tih pet poena prednosti na poluvremenu (40:45) dalo je dodatan motiv ekipi Dejana Radonjića da još ubedljivije zaigraju u nastavku.
Crvena zvezda je nastavila da dominira i u trećoj deonici. Jedini trenutak kada se ekipa Vlade Jovanovića vratila u utakmicu bilo je pred kraj poslednjeg kvartala kada je rezultat Mega smanjila na 67:73.

Ušlo se u koliko toliko neizvesnu završnicu, ali tim Dejana Radonjića je uspeo da zadrži stečenu prednost sa poluvremena i da trijumfuje i 14. utakmicu u nizu u ABA ligi.

Najefikasniji u timu Mege bio je Karlo Matković sa 20 poena dok je kod crveno - belih ubedljivu partiju pružio Ognjen Kuzmić sa 17 poena i šest skokova.

Šampion regionalne lige je i dalje prvi na tabeli sa skorom 16-1, dok je Mega osma sa učinkom 8-9.

MEGA - CRVENA ZVEZDA (69:76) (25:20, 15:25, 12:16, 17:13)

Hala: Mega Factory, Sudije: Miliovje Jovčić, Denis Hadžić, Marko Mustapić

Mega: Asim Đulović, Aleksander Balcerowski, Mladen Vujić, Samson Ružencev, Nikola Jović, Matej Rudan, Aleksa Uskoković, Nikola Kočović, Skuči Smit, Luka Cerovina, Karlo Marković, Malkolm Kazalon, Nikola Đurišić, Boriša Simanić, Maihailo Mušikić, Luka Bogavac, Andrej Mušikić

Crvena zvezda: S.Lazarević, N.Volters, D.Davidovac, L.Mitrović, B.Lazić, N.Kalinić, O.Dobrić, O.Kolins, M.Simonović, N.Ivanović, S.Marković, E.Vajt, O.Kuzmić, M.Cirbes

40. minut - Davidovac iz ofanzivnog skoka donosi ključnu prednost Zvezdi (69:76)

38.minut - Uskoković trojkom smanjuje razliku gostiju (67:73)

37.minut - Kuzmić nastavlja da teroriše rivala, 17 poena (62:73)

35.minut - Đurišić pogađa trojku (60:69)

33. minut - Deseti poen Ognjena Dobrića (56:69)

32. minut - Dobrić povećava prednost jednim bacanjem (54:67)

30.minut - Lazić i Kalinić doveli Zvezdu na plus 11 (52:63)

29.minut - Kalinić održava prednost Zvezde (52:58)

28.minut - Povreda zgloba Simanića prilikom doskoka, napustio je parket

26.minut - Vajt postiže trojku, prvi koš iz igre (49:54)

25.minut - Kalinić poentira za Zvezdinih plus 4 (47:51)

24.minut - Simanić zakucava (47:49)

23.minut - Pogađa Smit smanjuje vođstvo Zvezde (45:47)

21.minut - Matković postiže 16 poen, prati ga Kuzmić (42:47)

20.minut - Tajm aut traži Vlade Jovanović, trojka Holinsa (40:42)

19.minut - rezultatska klackalica, Mega vodi (40:39)

17.minut - Smenjuju se poeni oba tima, Kolins, pa kucanje Simanića (36:36)

16.minut - Poeni Kalinića sa distance i Nikole Ivanovića sa linije penala za plus tri (31:34)

15.minut - Vođstvo crveno - belih (29:30)

13.minut - Nikola Ivanović smanjuje rezultat i vraća crveno - bele u igru (29:28)

11.minut - Četiri poena Ognjena Dobrića na početku druge deonice (27:24)

10.minut - Zakucavanje Rudana (25:20)

8.minut - tajm aut Dejana Radonjića, Mega vodi 21:17

7.minut - Nastavlja se dominacija Matkovića, njegov već 12. poen (19:17)

6. minut - Drugo uzastopno kucanje Matkovića, njegov deseti poen (17:15)

5.minut - Poenima Dobrića i Matkovića, rezultat je ponovo izjednačen (13:13)

4.minut - Crveno-beli poenima Dobrića i tri slobodna Vajta, dolaze do izjednačenja (9:9)

2.minut - Matković pogađa sa distance i povećava prednost domaćeg tima na 9:6

1.minut -  Počela je utakmica, ekipa Mege ima vođstvo 5:4