CRVENA ZVEZDA ISPUSTILA +20! Obradovićev Monako napravio neverovatan preokret u "Pioniru"!
M.J.

Bio je ovo drugi uzastopni poraz Zvezde pošto su pre samo dva dana takođe u "Pioniru" izgubili od Armanija, pa je sada na skoru 8-14, dok Monako ima 12 pobeda i isto toliko poraza.

Neverovatno kako su crveno-beli izgubili ovaj meč, pošto su tokom prvog poluvremena vodili i sa plus 20.

Izabranici Dejana Radonjića su bili imresivni u prvih 20 minuta, naročito u šutu za tri.

U drugoj deonici je viđen je šoutajm Ostina Holinsa, pa je tim sa Malog Kalemegdana vodio 45:25.

Do kraja deonice je ekipa Saše Obradovića uspela da prepolovi zaostatak i najavi preokret.

Zvezda je odigrala veoma lošu treću četvrtinu, što je Monako uspeo da iskoristi.

Na startu deonice je Zvezda imala +12, ali je onda Monako napravio seriju 8:0 i uspeo da uhvati priključak.

Izgubili su crveno-beli šest lopti za šest minuta, nije mogao niko ništa da pogodi, a sve to je kažnjavao Monako.

Srpski tim je nastavio sa veoma lošom igrom i u četvrtoj četvrtini, a Monako je nastavio tamo gde je stao u trećoj deonici.

Pet minuta pre kraja Motejunas je pogodio trojku za +5 i to je bio prelomni trenutak.

Na dva i po minuta do kraja Motejunas pogađa trojku za +11 i tada je sve bilo gotovo.

Crvena zvezda - Monako 80:91 (30:19, 22:23, 12:22, 16:27)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Karmelo Paterniko, Leandro Lezkano, Đentijan Ćići

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Simonović, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić, Cirbes.

Monako: Demais, Li, Bejkon, Vesterman, Tomas, Dijalo, Motum, Butsijele, Motijejunas, Utara, Faje, Grej, Anđušić, Traore, Hol, Džejms

Četvrta četvtina:

40. minut - Kraj! Poraz Zvezde od Monaka - 80:91

38. minut - Potpuno su se ugasili košarkaši Zvezde.

37. minut - Monako ima +8, crveno-beli u velikom problemu.

36. minut - Monako sada ima potpunu kontrolu, košarkaši Zvezde kao da su ostali bez energije.

35. minut - Neverovatna trojka Džejmsa Majka Džejmsa.

33. minut - Velika borba u "Pioniru".

32. minut - Trojka Dobrića kojom crveno-beli ponovo vode.

31. minut - Monako vodi 65:64. Neverovatan preokret francuske ekipe

30. minut - Kraj treće četvrtine, Crvena zvezda ispustila veliku prednost, nerešeno je - 64:64.

29. minut - Anđušić siguran sa linije penala, Zvezda ima samo +2

28. minut - Važni poeni Ostina Holinsa u tranziciji.

27. minut - Holins promašuje otvorenu trojku, Kuzmić polovičan sa linije penala.

26. minut - Nova izgubljena lopta za košarkaše Crvene zvezde.

25. minut - Monako je samo na -4.

24. minut - Ukrao je Paris Li loptu Dobriću, a Donatas Motijejunas je izvukao loptu pod košem, poentirao i Dejan Radonjić je bio primoran da reaguje tajm-autom.

23. minut - Ušla je Crvena zvezda u seriju grešaka i gosti hvataju priključak.

22. minut - Trojka Džejmsa iz teške pozicije.

21. minut - Promašio je Ognjen Dobrić, ali bio je tu Ognjen Kuzmić da pokupi otpadak i postigne poene.

20. minut - Poluvreme, Crvena zvezda vodi 52:42.

19. minut - Serija gostiju koji pokušavaju da uhvate priključak u finišu prvog poluvremena.

18. minut - Napravio je Monako mini-seriju i Dejan Radonjić je odmah reagovao tajm-autom.

17. minut - Crveno-beli na +20.

16. minut - Šoutajm Ostina Holinsa.

15. minut - Druga trojka Ostina Holinsa.

14. minut - Nastavlja se rapsodija srpskog tima.

13. minut - Fantastično košarkaši Zvezde šutiraju večeras, sve im polazi za rukom.

12. minut - Raste prednost crveno-belih!

11. minut - Nikola Ivanović pogađa trojku u tranziciji.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 30:19. Fenomelana igra crveno-belih.

9. minut - Trojka Ognjena Dobrića i Zvezda ima +12, sjajna atmosfera u "Pioniru"!

8. minut - Serija crveno-belih koji vode 25:16.

7. minut - Odlična utakmica u "Pioniru", Zvezda vodi 20:16.

6. minut - Fenomenalni Ognjen Dobrić.

5. minut - Sjajan potez Nikole Kalinića! Zvezda vodi 13:10

4. minut - Za razliku od meča sa Armanijem kada su se košarkaši Zvezde mučili u napadu, sada gledamo izuzetno efikasnu utakmicu.

3. minut - Izuzetno efikasan početak utakmice.

2. minut - Zakucavanje Ostina Holinsa posle izvrsnog dodavanja Luke Mitrovića, pa flouter Nejta Voltersa, njegov zaštitni znak.

1. minut - Donatas Motejunas ostao je sam i pogodio je trojku.

18.48 - Kako naš novinar Mihajlo Janković koji se nalazi na licu mesta javlja, navijači Crvene zvezde su zvižducima dočekali Saši Obradovića.

CRVENA ZVEZDA ISPUSTILA +20! Obradovićev Monako napravio neverovatan preokret u

M.J.

18.39 - U prvom meču dva tima slavio je Monako 70:62.

18.28 - U centru pažnje će biti Saša Obradović koji je sredinom decembra preuzeo francuski tim.

18.23 - Crvena zvezda je na skoru 8-13 i zauzima 14. mesto, dok je Monako na devetoj poziciji sa skorom 11-12.

18.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 25. kola Evrolige između Crvene zvezde i Monaka. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz "Pionira".