TIMSKA POBEDA Veliki trijumf Zvezde u Atini (VIDEO)
EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Dugo su crveno-beli iz Beograda bolovali. Korona je pored možda dva ili tri igrača prošla da ih nije okrznula.

Tek nedavno su se puleni trenera Dejana Radonjića vratili na parket.

Od tada su odigrali dve utakmice, izgubili u Evroligi od Asvela i u ABA ligi pobedili Cedevita Olimpiju posle velike drame u Ljubljani.

Usledio je meč u Atini, Crvena zvezda se iskupila za poraz od Asvela u dramatičnoj završnici u Francuskoj, savladala je Olimpijakos 76:72.

Zvezda je na startu došla do dvocifrene prednosti, potom još jednom kasnije imala malo veću prednost, ali se u poslednja tri i po minuta ušlo sa samo +1 za Zvezdu.

Zvezda je poenima Mitrovića i Dobrića u kontri 46 sekundi pre kraja odagnala sve dileme oko pobednika.

Olimpijakos - Crvena zvezda 72:76 (21:22, 15:15, 16:19, 20:20)

Atina - Dvorana: Mira i prijateljstva. Gledalaca: 1.000. Sudije: Danijel Erezuelo, Amit Balak, Serđo Silva.

OLIMPIJAKOS: Volkap 4, Ejsi 3, Dorsi 6, Luncis, Larencakis 8, Musa, Ikonomopulos, Fol 9, Slukas 18, Martin 2, Vezenkov 20, Žan-Šarl 2.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 9, Mitrović 8, Lazić 3, Kalinić 12, Dobrić 14, Holins 2, Ivanović 8, Marković, Vajt 8, Kuzmić 6, Cirbes 2.

40. minut: Fol je pod Zvezdinim košem izbio loptu, ispalo je za kontru Mitrovića i zakucavanje Dobrića - 67:74.

38. minut: Fol je odigrao kolo oko Kuzmića i lagano poentirao - 67:68.

36. minut: Jedno bacanje pogodio je Dobrić - 60:66.

34. minut: Trojka Ivanovića, Zvezda ide na +7 - 54:61.

32. minut: Mitrović je pod svojim košem uhvatio loptu, a onda povukao loptu u kontru, došao do protivničkog koša i položio je kroz obruč - 52:58.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Kalinić iz drugog napada pogađa trojku - 52:56.

29. minut: Fal je dva puta uzastopno zakucao - 52:53.

28. minut: Vezenkov, pa Volkap, Olimpijakos je na samo koš zaostatka - 48:50.

26. minut: Zvezda stiže do osetnije razlike posle poena Kuzmića - 42:50.

24. minut: Volters pogaša iz naskoka - 39:44.

3. ČETVRTINA:

18. minut: Lazarević i Vajt vraćaju prednost Zvezdi - 33:37.

16. minut: Ejsi trojkom još jednom izjednačava - 31:31.

14. minut: Holins u kontri pogađa posle duže pauze - 26:26.

11. minut: Vezenkov pogađa uz faul - 24:22.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Lazarević je krenuo na zakucavanje, ostao je na prvom obruču, ali je iz popravnog doneo prednost Zvezdi na pauzi - 21:22.

9. minut: Trojka Slukasa, razlika sve manja - 16:20.

8. minut: Cirbes donosi dvocifrenu prednost - 10:20.

5. minut: Dobrić je pogodio uz faul, realizovao je i dodatno bacanje - 7:12.

3. minut: Volters, Vajt, pa još jedna trojka Voltersa i režiran je preokret - 2:7.

1. minut: Dorsi je meč otvorio polenima - 2:0.

1. ČETVRTINA:

Posle odigranog 21 kola Olimpijakos je u gornjem delu i ako ne bude nekih velikih iznenađenja može se reći da je obezbedio završnicu.

Ali, traje bitka za domaći teren u četvrtfinalu Evrolige, zato je svaka pobeda važna.

Ovaj put van protokola našli su se Dejan Davidovac i Branko Lazić.