NEVIĐENA DRAMA U LJUBLJANI Zvezda slavila posje sjajnih poteza Holinsa (VIDEO)
ABA liga/kk cedevita olimpija/Tine Ruzic

Crvena zvezda je sa skorom 14-1 prva u ABA ligi ispred Partizana (13-3), posle drame Beograđani su u Ljubljani pobedili Cedevita Olimpiju 83:82.

Odavno nije viđena ovako izjednačena utakmica.

Tri četvrtine završene su nerešenim rezultatom, jednu je Zvezda dobila jedan razlike.

U finišu je bolju poziciju imao domaćin, +5 dva minuta pre kraja. Ivanović i Holins su trojkama vratili Beograđane u životu, a čini se da je ključna bila blokada Holinsa, koji je vratio Ogasta sa zakucavanja.

Na kraju sudije su svirale faul za Zvezdu (poeni Ivanovića), ali ne i za Cedevita Olimpiju (kada je Ferel šutirao za tri sa zvukom sirene).

Cedevita Olimpija - Crvena zvezda 82:83 (28:28, 15:15, 21:22, 18:18)

Ljubljana - Dvorana: Stožice. Gledalaca: 750. Sudije: Tomislav Hordov, Igor Dragojević, Tomislav Stapić.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen, Ferel 10, Edžam 10, Duščak, Murić 8, Ogast 13, Blažič 21, Daneu, Hodžić, Ščuka, Omić 12, Dragić 8.

CRVENA ZVEZDA: Volters 14, Davidovac 4, Mitrović 4, Lazić 11, Kalinić 10, Dobrić 7, Holins 18, Ivanović 8, Marković, Vajt 4, Kuzmić 3, Cirbes.

40. minut: Holins pogađa trojku i vraća Zvezdu u život - 82:81. U narednom napadu Holins je izblokirao Ogasta koji je krenuo na zakucavanje. Ivanović je sedam sekundi pre kraja sa linije bacanja vratio Zvezdi prednost - 82:83. Ferel je preuzeo odgovornost u poslednjem napadu, iscimao je Kalinića, šutirao za tri i promašio. Zvezdaši su počeli da slave, a domaći su se okupili oko sudije tražeći faul Kalinića. Čini se da je kontakta bilo, ali sudije su ostale neme i pobeda je pripala Zvezdi!

39. minut: Ferel je pogodio trojku za +5 - 80:75. Ivanović je 71 sekundu pre kraja uzvratio trojkom - 80:78.

37. minut: Edžam iz prvog pokušaja posle ulaza pod koš nije pogodio, ali je bio najbolji u skoku, popravni je uspeo - 75:73.

34. minut: Na trojku Mitrovića trojkom odgovara Blažič - 69:71.

31. minut: Trojka kapitena Lazića iz "kornera" - 64:68.

4. ČETVRTINA:

28. minut: Blažič ili poentira ili asistira, u svakom slučaju odlično igra. Dodao je Ogastu za zakucavanje - 60:63. Lazić je pogodio dva bacanja - 62:65.

25. minut: Trojka Kalinića, pa ukradena lopta i asistencija za Voltersa, Zvezda stiže do osetnije prednosti - 53:60.

23. minut: Kalinić bez poena u prvom poluvremenu, početkom drugog nanizao je sedam, ubacio je trojku za preokret - 47:50.

22. minut: Blažič je prvo ukrao loptu i izjednačio - 45:45, potom je u kontri asistirao Omiću - 47:45.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Cedevita je serijom 5:0 preokrenula, a onda je Kuzmić pogodio uz faul, realizovao je i dodatno bacanje za nerešeno na poluvremenu - 43:43.

18. minut: Kontra tri na jedan, Dobrić polaže, Zvezda opet vodi - 38:40.

14. minut: Edžam u kontri lako poentira - 34:34.

13. minut: Holins iz naskoka - 28:30, pa Mitrović polaže - 28:32. Serija 14:1 Beograđana.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Trojkom iz "kornera" kapiten Lazić je izjednačio - 28:28. Zvezda se vratila serijom 10:1.

8. minut: Ivanović trojkom smanjuje minus crveno-belih - 27:21.

7. minuta: Blažič sa poludistance povećava razliku - 22:16, a u narednom napadu pogađa trojku - 25:18. Njegov deseti poen.

4. minut: Holins pogađa trojku za izjednačenje - 12:12.

3. minut: Treća trojka domaćina, pogodio je Blažič - 9:7.

1. minut: Krenulo je trojkom Murića - 3:0.