ZVEZDA PALA POSLE DRAME! Crveno-beli prokockali veliku prednost u Francuskoj
Vladimir Marković

Bila je ovo prva utakmica crvno-belih posle 19 dana pošto je u tom periodu bilo mnogo odlaganja zbog koronavirusa u timu.

Imaće ekipa Dejana Radonjića za čim da žali, pošto je u jednom trenukta vodila sa 14 poena razlike.

Zvezda je upisala 12. poraz u sezoni, uz sedam pobeda u elitnom takmičenju, dok je Asvel sada na skoru 9-11.

Igrali su crveno-beli odlično u prvom poluvremenu, naročito u fazi odbrane, pa su se domaći mučili u napadu i bili bez rešenja.

Na odmor se otišlo sa vođstvom šampiona ABA lige 35:25.

Ipak, francuski tim je odigrao furioznu treću četvrtinu. Blistao je Pol Lakomb koji je ASVEL vratio u igru.

Pred ulazak u poslednju deonicu ASVEL je vodio 49:48.

Ušlo se u rezultatsku klackalicu, u kojoj je na jednoj strani trojku pogodio Strazel, a na drugoj ponovo Dobrić i time je održavao Zvezdu u minimalnom vođstvu.

Ipak, u samoj završnici, Asvel je preko Džejmsa Gista i boljoj igri pod obručima uspeo da dođe do minimalne i, ispostavilo se, krucijalne prednosti.

U poslednjem minutu je Ognjen Dobrić "flouterom" doneo izjednačenje na 67:67, ali je odmah na drugoj strani Kris Džons položio loptu za 69:67.

Zvezda je imala poslednji napad, Dobrić se odlučio za trojku, ali je ovog puta promašio i pobeda je ostala u Vilerbanu.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Džons i Lakomb sa po 17 poena.

U Crvenoj zvezdi blistao je Ognjen Dobrić sa 20 poena, dok je jedini dvocifreni još bio Eron Vajt sa 12 poena.

ASVEL - Crvena zvezda 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19)

Dvorana: "Astrobal" u Vilebanu

Sudije: Luiđi Lamonika, Emilio Peres, Vasiliki Caruča

ASVEL: Okobo, Vambanjama, Morgan, Džons 17, Kaudi 2, Lakomb 17, Dio 3, Najt 4, Gist 9, Fol 4, Osetkovski 7, Hauard, Strazel 5, Antetokunbo 1.

Crvena zvezda: Lazarević. Volters 4, Davidovac 2, Mitrović 9, Lazić 2, Kalinić 9, Dobrić 20, Holins 5, Simonović, Ivanović, Marković 2, Vajt 12, Kuzmić 2, Cirbes.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj! ASVEL je pobedio Crvenu zvezdu 69:67

38. minut - ASVEL vodi 64:63 dva minuta pre kraja!

36. minut - Fenomenalni Dobrić, Zvezda vodi 61:58!

33. minut - Uzvraća ASVEL, velika borba, Francuzi vode 54:53.

31. minut - Nova trojka Ognjena Dobrića.

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće četvrtine, ASVEL vodi 49:48, jako loša treća deonica crveno-belih.

29. minut - Potpuni egal u Francuskoj, ASVEL se vratio u igru.

27. minut -  Pogađa Džejms Gist na drugoj strani posle ofanzivnog skoka, potom promašaj Nikole Ivanovića u kontri  za tri poena, Zvezda ima plus 4.

26. minut - Crveno-beli odbili napad domaćina - 43:37

25. minut - Kris Džons Pogađa i tajmaut Radonjića na 37:35!

23. minut - Topi se prednost Crvene zvezde.

22. minut - Novi poeni i za Krisa Džonsa, ali vraća na drugoj strani Ostin Holins - 29:37!

21. minut - Lakomb zadaje sve veće probleme Zvezdi.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme, Crvena zvezda vodi 35:25!

19. minut - Promašaj Ognjena Dobrića i Nikole Kalinića koristi na drugoj strani Džejms Gist i pogađa posle dva ofanzivna skoka Asvela - 24:35!

17. minut - Treća trojka za Zvezdu, crveno-beli na +13.

16. minut - Pogađa Volters posle prodora.

14. minut - ASVEL nemoćan, crveno-beli dominiraju! Domaći skoro četiri minuta u drugoj deonici nisu postigli koš

12. minut - Odlična odbrana Crvene zvezde koja ima dvocifrenu prednost - 21:11

11. minut - Muči se ASVEL u napadu!

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine, Crvena zvezda vodi 17:11!

9. minut - Raste prednost Zvezde, 15:7!

8. minut - Odlična odbrana ekipe Dejana Radonjića.

7. minut - Trojka Holinsa!

5. minut - Dosta tvrd početak meča, Crvena zvezda vodi 8:5. Mali broj poena.

4. minut - Antoan Dio pogađa trojku, ASVEL vodi 5:4.

2. minut - Vajt donosi vođstvo crveno-belima.

1. minut - Ni jedni ni drugi ne koriste prvi napad na utakmici.

20.30 - U prvom meču ova dva tima igranom u Beogradu, crveno-beli su slavili 73:67.

20.21 - I Francuzi su oslabljeni, jer u timu nema Lajtija i Morgana.

20.14 - Dejan Radonjić ne može da računa na povređenog Dejana Davidovca.

20.10 - ASVEL ima osam pobeda i 11 poraza u elitnom takmičenju, dok je Zvezda upisala jedan trijumf manje.

20.05 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 22. kola Evrolige u kojoj se sastaju ASVEL i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Francuske.