ŠAMPION TEŠKO SA FENJERAŠEM Zvezda bez Kalinića slavila u Splitu (VIDEO)
ABA liga/kk split/ivica cavka

Crvena zvezda je u Splitu igrala sa fenjerašem i jedva došla do pobede, 16. u 18. mešusobnom okršaju u ABA ligi - 66:62.

Samo prvi kvartal dobili su crveno-beli, sedam razlike, do kraja su se mučili, ali su uspeli da ne dozvole domaćinu da preokrene.

U finišu je Split preko najboljeg igrača Šortera imao priliku, ali je brzo okončan napad šutem iz daljine pomogao Zvezdi da sačuva prednost.

Split - Crvena zvezda 62:66 (9:16, 18:18, 15:15, 20:17)

Split - Dvorana: Mala dvorana na Gripama. Gledalaca: 1.500. Sudije: Sašo Petek, Bojan Kruljac, Dragan Porobić.

SPLIT: Kedžo, Runjić 13, Žganec, Ukić 7, Vuko 4, Čampara, Perkušić, Šiško, Bajo 9, Šorter 24, Barič 5.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 9, Volters 8, Mitrović 2, Lazić 9, Dobrić 7, Holins, Simonović 2, Ivanović 11, Marković, Vajt 10, Kuzmić 6, Cirbes 2.

40. minut: Šorter pogađa jedno bacanje, ali potom krade loptu i asistira - 60:64. Ne da se Split. Šorter je promašio trojku u narednom napadu, razvila se velika bitka oko odbijene lopte, Zvezda je osvojila. Ivanović je 13 sekundi pre kraja pogodio oba bacanja i stavio tačku na i - 60:66.

39. minut: Trojka Dobrića iz drugog napada čini se sve rešava - 57:64.

38. minut: Opet trojka Šortera - 55:58, odgovara mu Ivanović - 55:61. Šenon Šorter iz okreta preko Lazića opet pogađa - 57:61.

34. minut: Ivanović uzvraća trojkom - 47:53, ali siguran je i Vuko na drugoj strani - 49:53.

33. minut: Barič prodire i nabacuje loptu na tablu, ona se "ušunjala" kroz obruč, minus je sve manji - 47:50.

32. minut: Četvrta trojka Šortera, opet je Split blizu - 45:49.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Ukić je sjajno prodro pod koš, nadmudrio Simonovića, naskočio i pogodio - 42:47.

29. minut: Uzavrelo je na terenu, sudijske odluke se ne sviđaju domaćima, bune se, pa je klupa dobila tehničku grešku. Sa tribina se čuje "Cigani, Cigani".

27. minut: Kuzmić pogađa, razlika raste - 39:47.

25. minut: Kuzmić dobija loptu, sam je pod obručem, laki poeni - 35:41.

22. minut: Nova trojka Šortera, Split je na samo četiri poena minusa - 30:34. Volters je uzvratio, pogodio je uz faul - 30:37. Tri za tri, trojku ubacuje Ukić - 33:37.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Bajo je nanizao pet poena - 27:34. Domaćin sa jednocifrenim minusom ide na pauzu.

18. minut: Uzvraća trojkom Lazarević - 21:30.

17. minut: Trojka Šortera - 18:25. Onda još jedna - 21:27.

14. minut: Posle osam minuta i 15 sekundi konačno su poentirali Splićani, pogodio je Vuko sa poludistance - 11:21.

13. minut: Trojka Lazića - 9:21.

12. minut: Kapiten Lazić otvara drugi period poenima posle ulaza pod koš - 9:18.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Posle poena Runjića za 9:9 Split je postio, čak pet minuta i 36 sekundi su domaći bez poena.

7. minut: Serija 5:0 Beograđana i prva osetnija prednost - 9:14, pogodio je Mitrović u kontri, lagano polaganje.

4. minut: Ukradena lopta, a onda trojka Voltersa za preokret - 7:9.

3. minut: Bolji početak domaćina, pogađa Ukić - 7:4.

Meč je počeo minutom ćutanja zbog smrti legende Splita Vinka Bajrovića Cape, preminuo je u rodnom gradu u 85. godini.

1. ČETVRTINA:

Ovo će biti 18. duel dva tima u regionalnoj ligi, prvi je odigran još daleke sezone 2002/03. u Splitu gde su crveno beli slavili 97:95.

Trenutno ekipa Crvene zvezde ima prednost 15-2, ove sezone u Beogradu bilo je 97:61 na zvaničnom otvaranju nove sezone.

Crvena zvezda u Dalmaciji igra bez dva bitna igrača, trener Radonjić odmara Dejana Davidovca, dok je Nikola Kalinić na poslednjem testu bio pozitivan na korona virus.