ČAS KOŠARKE! Crvena zvezda deklasirala FMP u Železniku!
FMP Meridian

Zvezda je tako prekinula seriju "pantera" i sa 12 pobeda nalazi se na liderskoj poziciji regionalnog takmičenja, dok je FMP na skoru 10-3.

Bila je ovo 29. pobeda u nizu tima sa Malog Kalemegdana protiv današnjeg rivala.

Prva četvrtina je bila prilično izjednačena, ekipe su se smenjivale u vođstvu, pa je taj deo igre pripao gostima 20:18.

U nastavku su košarkaši Zvezde preuzeli potpunu kontrolu i došli do rutinske pobede.

Zaigrala je ekipa Dejana Radonjića prepoznatljivu odbranu, razigrao se i Stefan Marković pa su crveno-beli tokom druge deonice imali +12, ali je FMP u finišu koliko-toliko uhvatio priključak i na odmor se otišlo sa vođstvom gostiju 44:37.

Sve je bilo rešeno u trećem kvartalu u kom je viđena dominacija srpskog evroligaša. U jednom momentu je bilo čak +20 i tada je prelomljena utakmica.

Nastavila je Zvezda u istom ritmu i u poslednjoj četvrtini, te na kraju slavila sa maksimalnih +24.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Nikola Ivanović sa 18 poena, pratili su ga Majk Cirbes sa 12, Luka Mitrović i Stefan Marković sa po 10 poena.

Na drugoj strani izdvojio se Džons sa 17 poena, dok je Tasić ubacio 12.

Naredni meč Zvezda u ABA ligi igra 2. januara, na gostovanju kod Splita, dok će FMP istog dana dočekati Budućnost.

FMP - Crvena zvezda 74:98 (18:20, 19:24, 16:26, 21:28)

Dvorana: "FMP Arena", Železnik

Sudije: Igor Dragojević, Ivan Stefanović, Stefan Ćalić

FMP: Nevels 8, Pavićević 8, Vujičić 5, Džons 17, Šaranović 2, Tasić 12, Radonjić 9, Izundu 6, Simović 2, Nerandžić 1, Stepanović 4.

Crvena zvezda: Lazarević 9, Volters 9, Mitrović 10, Lazić 5, Kalinić 3, Holins 6, Simonović 8, Ivanović 18, Marković 10, Vajt 8, Kuzmić, Cirbes 12.

40. minut - Kraj utakmice, ubedljiva pobeda Zvezde 98:74!

38. minut - Trojka Marka Simonovića za ogromnih +24.

35. minut - Sve je ovde rešeno, ostaje da vidimo samo koji će biti krajnji rezultat.

34. minut - Zvezda na maksimalnih +21.

33. minut - Trojka Ivanovića!

31. minut - Mini serija "pantera", ali i dalje Crvena zvezda ima veliku prednost.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Zvezda pred pobedom - 70:53.

28. minut - Lepa akcija FMP-a, Izundu zakucava.

27. minut - Raste prednost Zvezde - 63:45, deluje da su ovo prelomni trenuci utakmice. Zakucava Lazarević za ogromnih +20.

24. minut - Zakucava Holins, Zvezda na +13. Novi poeni Holinsa.

22. minut - FMP je prišao na -6, da bi potom Ivanović pogodio tri slobodna bacanja, 41:50.

21. minut - Trojka Lazarevića, Zvezda na +10.

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 44:37.

19. minut - Uspeva FMP da uhvati priključak.

17. minut - Mini serija FMP-a, prekida je Cirbes poenima sa linije penala.

16. minut - Raste prednost lidera ABA lige koji sada ima potpunu kontrolu.

14. minut - "Zategla" je Zvezda u odbrani i po prvi put ima dvocifrenu prednost - 32:21.

13. minut - Razigrali su se košarkaši Zvezde, novi poeni Luke Mitrovića i sada je šampion ABA lige na +7

12. minut - Trojka Nikole Kalinića.

11. minut - Druga deonica počinje trojkom FMP-a.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 20:18.

9. minut - Odlična akcija Zvezde i laki poeni Mitrovića. Trojka Branka Lazića.

8. minut - Ivanović siguran sa linije penala.

7. minut - Velika borba u Železniku. FMP vodi 14:13.

5. minut - Sada Zvezda pravi mini seriju i dolazi do izjednačenja - 11:11.

4. minut - Volters prekida seriju domaćih.

3. minut - Neverovatno! Košarkaši Crvene zvezde su izgubili dve lopte zaredom, FMP to kažnjava i vodi 9:5, Radonjić primoran da zatraži tajm-aut.

2. minut - Pavićević odličan, pogađa uz Faul Vajta i sada je 5:5.

1. minut - Vajt pogađa trojku na startu meča.

11.33 - Kada je reč o međusobnom skoru, tim sa Malog Kalemegdana apsolutno dominira i slavio je na 28 utakmica zaredom protiv FMP-a.

11.27 - Crvena zvezda je u sjajnoj formi. Ipak, meč sa "panterima" dolazi posle bolnog poraza od Efesa u Evroligi (84:83).

11.18 - FMP igra sjajno od početka sezone i najprijatnije je iznenađenje ABA lige. Posle 12 kola imaju deset pobeda i dva poraza.

11.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 13. kola ABA lige u kom se sastaju FMP i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Železnika.