STOTKA U PIONIRU Zvezda počistila Borac, terala do +47! (VIDEO)
KK Crvena zvezda

Košarkaši Zvezde samo 40 sati nakon utakmice sa Bajernom imali su meč u ABA ligi, ispostavilo se ni jači trening, Crvena zvezda - Borac 109:62.

Pobedom su se crveno-beli vratili na prvo mesto regionalnog takmičenja.

Čačani su u drugom poluvremenu počišćeni sa terena.

Na kraju od bitnijih stvari valja izvojiti 20 minuta oporavljenog Vajta na terenu i 15 ubačenih poena.

Kalinić nije igrao, Mitrović samo četiri minuta bez učinka.

Crvena zvezda - Borac 109:62 (28:13, 21:24, 37:15, 23:10)

Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 852. Sudije: Milivoje Jovčić, Marko Pecelj, Vladimir Vesković.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 11, Volters 9, Mitrović, Lazić 13, Kalinić, Holins 16, Simonović 8, Ivanović 16, Marković 5, Vajt 15, Kuzmić 6, Cirbes 10.

BORAC: I. Đoković 3, Hejl 8, Sanadze 4, R. Đoković 2, Lopez 5, Tomašević 3, Pecarski 9, Lešić 17, Marinković 11, Čarapić.

39. minut: 18. trojka Zvezde, Simonović - 108:62.

35. minut: Volters je probio stotku - 100:58.

34. minut: Iskustvo protiv mladosti, pobedilo je iskustvo. Marković je igrao protiv Pecarskog, krenuo na ulaz, jak kontakt, odbačen rival i lako poentiranje - 95:58. Evo je i ta 17. trojka, naravno Lazarević, sada mu je priznat šut za tri - 98:58.

32. minut: Zvezdinu 17. trojku pogodio je Lazarević - 92:52. Ispostavilo se naknadno da je to bio šut za dva - 91:52.

31. minut: Početak poslednje četvrtine, kako drugačije do trojkom, Vajt je pogodio - 89:52.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Nova trojka, sada je nepogrešiv Ivanović 86:50.

29. minut: Trojka Simonovića, sada je +35 - 83:48.

24. minut: Trojka Lazića, pa Holinsa - 67:41.

23. minut: Poeni Lazića uz faul, potom ubacuje i trojku - 59:39, razlika je sada +20. Čačani gube loptu, Kuzmić u kontri kroz srce reketa leti i zakucava - 61:39.

22. minut: Namerna lična Lopeza, Kuzmić pogađa dva bacanja - 53:39.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Branko Lazić pogađa polaganje uz faul Lešića, 2+1 za - 49:36. 2+1. Kapiten Zvezde Lazić postao je najefikasniji igrač Zvezde u ABA ligi ovim poenima, za jedan poen pretekao je Tadiju Dragićevića.

18. minut: Lazarević sa linije bacanja vraća prednost na dvocifrene razmere - 43:33.

16. minut: Hejl sa sirenom za kraj napada Čačana pogađa - 35:29. Holins uzvraća trojkom - 38:29. Volters je pogodio ubrzo za novi dvocifreni plus - 40:29.

13. minut: Vajt lagano prodire do koša - 35:18. Hejl uzvraća trojkom - 35:21.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Lazarević hvata promašaj Ivanovića, lagano polaže loptu kroz obruč - 25:13. Poslednji sekundi prvog kvartala, sa devet metara poteže Marković i pogađa trojku od tablu - 28:13.

7. minut: Nova trojka Vajta - 19:11.

4. minut: Opet trojka, opet Amerikanac, sada Volters - 14:3.

3. minut: Trojka Holinsa, poeni Voltersa, pa još jedna trojka Holinsa - 11:3. Sve poene za Beograđane dali su Amerikanci.

1. minut: Krenulo je trojkom oporavljenog Vajta - 3:0.

1. ČETVRTINA:

Trener Dejan Radonjić je rešio da ovaj meč ne igraju Uskoković, Davidovac i Dobrić.

Ovo je treći duel dva tima u regionalnoj ligi (Borac je debitovao u takmičarskoj sezoni 2020/21), a do sada su crveno-beli zabeležili dve pobede.

Posle ovog meča Zvezda već u utorak putuje u Istanbul gde ih u sredu očekuje meč 17. kola Evrolige sa braniocem evro titule Efesom.