BAJERN PAO U GROTLU PIONIRA Kalinić vodio Zvezdu do pobede (VIDEO)

Crvena zvezda je pobedila Zenit u gostima, potom Olimpijakos kod kuće, a onda je naletela na lidera Evrolige Barselonu, drama je potrajala do kraja, ali su na kraju Katalonci slavili i prekinuli pobednički niz crveno-belih.

Protiv Bajerna je bila prilika da se Beograđani vrate na pravi, pobednički kolosek i iskoristili su je.

Niko nije uspevao da stvori osetniju prednost i prelomi.

U finišu je Zvezda, ipak, došla do +8 dva minuta pre kraja i nekako uspela da sačuva razliku i dođe do sedme evroligaške pobede.

Crvena zvezda - Bajern 81:78 (20:21, 26:24, 19:22, 16:11)

Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 6.894. Sudije: Migel Anhel Perez, Mehdi, Difalah, Amit Balak.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 3, Davidovac 4, Mitrović 9, Lazić 12, Kalinić 20, Dobrić 9, Holins 3, Ivanović 11, Marković 3, Kuzmić 4, Cirbes 3.

BAJERN: Vejler-Bab 16, Tomas 9, Volden 4, Rivers 4, Hanter 11, Jaramaz 11, Lučić 21, Džordž, Obst, Dedović, Rubit 2, Šiling.

40. minut: Trojka Vejler-Baba - 80:75. Do kraja je 20 sekundi. Kalinić za kraj pušta Jaramaza da prodre ka košu, a onda mu lupa "bananu". Ipak, tri sekunde pre kraja Jaramaz pogađa trojku - 81:78. Mitrović je promašio zicer pod košem, ali vremena za šut gostiju nije bilo. Zvezda je slavila!

38. minut: Kalinić prodire pod koš i lagano polaže loptu kroz obruč - 80:72. Bajernu je stao šut za tri.

35. minut: Kontra, Lazić u "korneru", šut za tri i erupcija u "Pioniru" - 76:70.

34. minut: Tandem Nikola, Kalinić i Ivanović, vraća prednost na stranu domaćina - 71:70.

32. minut: Jaramaz sa linije bacanja povećava minimalnu prednost gostiju - 67:70.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Trojka Lučića za izjednačenje - 65:65, njegov 21. poen. Ivanović nije uspeo da uzvrati istom merom, a u poslednjem napadu je Hanter zakucao posle el ej apa - 65:67.

25. minut: Holins je ukrao loptu, zakucao je u kontri - 56:51, proključala je dvorana, trener Bavaraca Andrea Trinkijeri nalet crveno-belih prekinuo je tajm autom.

23. minut: Kalinić sa linije bacanja vraća prednost - 50:49.

3. ČETVRTINA:

19. minut: Nastavlja se rafalni obračun iz daljine, trojku pogađa i Volters - 44:43.

16. minut: Trojku pogađa i Marković - 36:33. Na drugoj strani i Lučić i to uz faul Markovića - 36:37.

15. minut: Siguran je i kapiten Lazić za tri poena - 33:31.

14. minut: Trojka Dobrića, Zvezda je na samo poen minusa - 30:31.

12. minut: Vejler-Bab pogađa trojku sa devet metara - 22:26. U sledećem napadu postiže poene uz faul kapitena Zvezde Lazića - 22:29.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Ivanović pogađa prvo bacanje, ne i drugo, ali hvata loptu i postiže trojku - 20:19. Hanter je sa sirenom za kraj četvrtine zakucao "otpadak" - 20:21.

9. minut: Jaramaz je trojkom "podebljao" prednost tima iz Minhena - 14:19. Promašaj saigrača potom je popravio Kalinić - 16:19.

8. minut: Lučić je promašio za tri, ali je priskočio Vejler-Bab i u letu poentirao - 14:16.

7. minut: Kalinić u kontri zakucava - 13:11. Traje prekid dok se ne ispravi rezultat na semaforu.

4. minut: Nova trojka, sada Lučića za goste - 6:8.

2. minut: Tomas je uzvratio trojkom - 2:3. Dobrić je, takođe, odgovorio trojkom - 5:3.

1. minut: Krenulo je poenima Kalinića - 2:0.