HRABRA ZVEZDA PALA U "PIONIRU"! Barselona posle drame srušila crveno-bele!

Crveno-beli su pretrpeli deveti poraz u elitnom takmičenju, dok je Barselona ostvarila 13. pobedu.

Šampion ABA lige je skupo prodao kožu i hrabro se držao, ali su Katalonci ipak slavili posle neizvesne završnice.

Barselona je bila dominantna u prvoj četvrtini. Košarkaši Crvene zvezde su se dosta mučili, pre svega u fazi napada, što je španski tim znao da kazni.

Vrlo brzo je Barselona došla do dvocifrene prednosti, 16:5 i delovalo je da će već u prvoj deonici sve biti rešeno.

Ipak, crveno-beli su se konsolidovali, a onda u drugoj četvrtini zaigrali prepoznatljivu granitnu odbranu i vrlo brzo su se vratili u igru.

Ekipa Dejana Radonjića je napravila seriju 10:2 i tako po prvi put povela na meču - 23:22. Blistao je Luka Mitrović u tim momentima koji je sa 11 poena bio jedini dvocifreni na poluvremenu.

Do kraja prvog dela je viđena velika borba, a na odmor se otišlo sa vođstvom Barselone 34:31.

Barselona je furiozno otvorila treći kvartal sa čak tri vezane trojke.

Pred ulazak u poslednju deonicu na semaforu je pisalo 61:49 u korist ekipe Šarunasa Jasikevičijusa.

Ali, crveno-beli se nošeni sjajnom atmosferom sa tribina nisu predavali i meč su uveli u neizvesnu završnicu.

Mini serijom Dejana Davidovca i Nikole Kalinića Zvezda je prišla na -4, dva i po minuta pre kraja.

Mirotić je pogodio uz faul, da bi na drugoj strani uzvratio Stefan Marković koji je pogodio trojku.

Ali u narednom napadu Holins je promašio trojku za izjednačenje i Mirotić je sa dva pogođena penala trasirao put ka pobedi.

Kod pobednika najefikasniji je bio Hejs sa 14 poena, uz osam skokova, dok su Šanli i Smits zabeležili po 11, a Mirotić 10 poena. Na drugoj strani Kalinić i Mitrović postigli su po 15 poena.

Meču je prisustvovao i prvi reket sveta Novak Đoković u društvu kanadskog tenisera Vaseka Pospišila.

Crvena zvezda već u petak dočekuje Bajern Minhen, dok Barselona gostuje Panatinaikosu.

Crvena zvezda - Barselona 69:76 (13:20, 18:14, 18:27, 20:15)

Hala: "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Karmelo Paterniko, Gitis Vilijus, Elijas Koromilas

Crvena zvezda:  Lazarević, Volters 11, Davidovac 8, Mitrović 15, Lazić, Kalinić 15, Dobrić, Holins 2, Ivanović 4, Marković 8, Kuzmić 4, Cirbes 2.

Barselona: Dejvis 6, Eksum, Sanli 11, Martines 6 Smits 11, Hejs 14, Oriola 2, Laprovitola 6, Kjurik 8, Jokubaitis 2, Mirotić 10, Kaisedo.

40. minut - Kraj! Crvena zvezda je poražena od Barselone sa 76:69.

39. minut - Šteta! Zvezda nije realizovala napad u kom je mogla da dođe do izjednačenja.

38. minut - Mirotić poentira uz faul. Barselona vodi 70:63. Trojka Stefana Markovića, Zvezda se vratila u igru.

37. minut - Mini serija Crvene zvezde koja prilazi na minus 4. Sledi dramatična završnica.

36. minut - Dejvis ne pogađa, još jednom se Zvezda odbranila

35. minut - Igra Zvezda odlično u odbrani, ali potrebni su joj brzi i laki poeni.

34. minut - Pogađa Dejvis preko Kuzmića, Barselona ponovo ima dvocifrenu prednost.

33. minut - Nikako Zvezda da pronađe ritam u napadu. Na šest i po minuta pre kraja Barselona vodi 65:57.

31. minut - Laki poeni za Stefana Markovića.

30. minut - Sjajan prodor Jokobaitisa i Barselona ima +12 pred poslednju četvrtinu. Mogu li crveno-beli do preokreta?

29. minut - Ponovo se Zvezda muči u napadu. Barselona ima dvocifrenu prednost.

28. minut - Hejs blista u drugom poluvremenu i zahvaljujući njemu Barselona odbija napad crveno-belih.

27. minut - Trojka Kalinića, Zvezda na minus 3.

26. minut - Barselona na +6.

25. minut - Kalinić postiže važne poene, Zvezda se vraća u igru.

24. minut - Raspucali se košarkaši Barselone koji vode 45:37. Sjajan prodor Voltersa.

23. minut - Nova trojka Laprovitole, Barselona na +8.

22. minut - Volters pogađa oba bacanja. Na drugoj strani nova trojka za Barsu.

21. minut - Drugo poluvreme počinje trojkom Barselone, precizan je bio Laprovitola.

20. minut - Kuzmić promašuje zicer, ali se onda ispravio nakon ofanzivnog skoka. Poluvreme, Barselona vodi 34:31.

19. minut - Davidovac precizan sa linije penala, ponovo je nerešeno - 29:29. Zakucava Šmits i Barsa opet vodi.

18. minut - Mirotić donosi novo vođstvo Barseloni.

17. minut - Laki poeni Ostina Holinsa.

16. minut - Barselona odbija nalet crveno-belih i sada vodi 26:23.

15. minut - Trojka Voltersa iz velike daljine i Zvezda vodi 23:22!

14. minut - Fenomemalni Mitrović donosi izjednačenje Zvezdi, košarkaši Barselone bez rešenja u napadu.

13. minut - Odlična igra Zvezde u odbrani, Mitrović poentira za oduševljenje Novaka Đokovića koji je u društvu kanadskog tenisera Vaseka Pospišila. Jasikevičijus primoran da zove tajm-aut.

HRABRA ZVEZDA PALA U

KK Crvena zvezda

12. minut - Cirbes promašuje zicer i propušta priliku da dodatno smanji prednost Barselone.

11. minut - Cirbes je realizovao oba bacanja. Bolja energija košarkaša Crvene zvezde u drugoj četvrtini.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Barselona vodi 20:13.

9. minut - Trojka Oriole, Ivanović pogađa za dva na drugoj strani.

8. minut - Dobra odbrana Davidovca, Mirotić nije uspeo da poentira.

7. minut - Mitrović prekida seriju Barselone.

6. minut - Barselona već ima dvocifrenu prednost 16:5.

5. minut - Odličan prodor Kalinića.

4. minut - Šanli postiže nove poene i Barselona vodi 10:3

3. minut - Barselona bolje otvara meč. Prve poene za Zvezdzu postigao je Kuzmić.

2. minut - Šanli je doneo početno vođstvo Barseloni

1. minut - Nekoliko promašaja na obe strane.

18.55 - U dvorani "Aleksandar Nikolić" je i najbolji teniser sveta Novak Đoković.

18.32 - Dejan Radonjić u ovom meču neće moći da računa na Marka Simonovića i Erona Vajta. U sastavu su Kuzmić i Cirbes.

18.15 - Ovo će biti 11. duel dva kluba u Evroligi, a Barselona vodi sa 8:2 u pobedama.

18.11 - U odličnoj formi je i Barselona koja je slavila na sedam od poslednjih osam utakmica i lider je elitnog takmičenja.

18.06 - Crveno-beli su u odličnoj formi. U poslednja dva kola Evrolige su pobedili Zenit i Olimpijakos, a poslednji trijumf u nizu ostvarili su protiv Krke posle čudesnog preokreta u ABA ligi.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 15. kola Evrolige u kom se sastaju Crvena zvezda i Barselona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Beograda.