NESTVARAN PREOKRET CRVENO-BELIH! Zvezda od -18 do trijumfa u Novom Mestu za nastavak pobedničke serije!
ABA liga/Krka/Drago Perko/kosarka.si

Bio je ovo neverovatan meč u kom je Crvena zvezda došla do pobede posle ogromnog preokreta.

Tako ekipa Dejana Radonjića ima skor 10-1, dok je Krka na 3-8.

Imala je Krka velikih +17 pred ulazak u poslednju četvrtinu, ali je Zvezda uspela da slavi nošena sjajnim Dejanom Davidovcem.

U jednom trenutku je tim iz Slovenije imao čak 18 poena prednosti, ali im ni to nije bilo dovoljno da zabeleže trijumf.

Kalinić je trojkom na pet sekundi do kraja doneo izjednačenje, da bi trener Krke Damnjanović na 1,3 sekunde do kraja dobio tehničku jer je smatrao da je faul nad Gibsom, koji je izašao u aut posle kontakta sa Lazićem.

Kalinić je pogodio bacanje, još je bila lopta za Zvezdu i to je bio kraj meča.

Košarkaši Crvene zvezde su odigrali jako loše u prvom poluvremenu, mučili su se na obe strane terena, a naročito u fazi napada.

Dobro su crveno-beli otvorili drugu četvrtinu, Ostin Holins je pogodio dve trojke, a Dejan Davidovac jednu i činilo se da će tada šampion ABA lige preuzeti kontrolu.

Ipak, dogodilo se suprotno. Košarkaši Krke su napravili seriju 18:4, pa su na poluvremenu vodili 35:27.

Broj postignutih poena za dve četvrtine dovoljno govori o ofanzivnim problemima crveno-belih.

U trećoj četvrtini viđena je potpuna dominacija domaćih.

Nastavile su se muke u napadu košarkaša Crvene zvezde, a i odbrana je popustila, pa je Krka pred ulazak u poslednji kvartal imala ogromnih +17 (59:42).

Delovalo je da će Krka prirediti senzaciju, međutim, gosti se nisu predavali i došli su do ogromnog preokreta.

Na šest minuta pre kraja Dejan Radonjić je zbog druge tehničke isključen, ali to kao da je trglo košarkaše Zvezde koji su slavili posle drame.

Fenomenalan meč odigrao je Dejan Davidovac koji je ostvario dabl-dabl (19 poena i 10 skokova).

Kod Crvene zvezde su bili dvocifreni još Kalinić 15 i Stefan Marković 10 poena.

U redovima Krke najbolji je bio Stipčević sa 16 poena, a Gibs je dodao 14.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Borac, dok Krku čeka put u Podgoricu protiv Budućnosti.

Krka - Crvena zvezda 70:71 (16:12, 19:15, 24:15, 11:29)

Dvorana: ŠD Leona Štuklja Novo Mesto

Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Hordov, Tomislav Stapić

Krka: Gibs 14, Stipčević 16, Špan 3, Medved, Kosi 12, Stipančev 5, Škedelj 2, Lapornik 12, Macura 6, Klobučar.

Crvena zvezda: Lazarević, Volters 8, Uskoković, Davidovac 19, Mitrović 4, Lazić 5, Kalinić 16, Holins 7, Simonović, Ivanović, Marković 10, Cirbes 2.

40. minut - Gibs pogađa trojku uz faul. Krka vodi 68:66. Kalinić pogađa trojku - 70:70! Kraaj! Pobeda Crvene zvezde 71:70. Odlučujući koš postigao je Kalinić sa linije za slobodna bacanja.

39. minut - Kosi prekida seriju crveno-belih i Krka vodi 64:63

38. minut - Zvezda serijom 15:0 dolazi do vođstva.

37. minut - Davidovac pogađa, serija Zvezde 11:0 i evo drame, Krka vodi 62:61

36. minut - Nesportska Špana kome je ovo peti faul. Ali, Volters promašuje oba bacanja.

35. minut - Crveno-beli se vraćaju u igru. Lapornik maši otvorenu trojku, pa tehnička za Lapornika i Davidovac pogađa bacanje za 62:52. Marković pogađa trojku za -7!

34. minut - Dejan Radonjić je isključen zbog dve tehničke! Trojka Kalinića, Zvezda na -12 šest minuta pre kraja.

33. minut - Stefan Marković dolazi do petog poena, crveno-beli pokušavaju da uhvate priključak.

32. minut - Nova izgubljena lopta za ekipu Dejana Radonjića. Evo trojke Kalinića, ali Krka i dalje ima veliku prednost - 60:45.

31. minut - Ako je verovati po početku poslednjeg kvartala, Crvena zvezda je pred nemogućom misijom.

30. minut - Nova trojka za Krku. Zvezda posle tri četvrtine gubi 59:42!

29. minut - Sada lako poentira i Kosi, muči se Zvezda u ovim momentima i u odbrani, pa Krka ima velikih +14.

28. minut - Davidovac je realizovao oba bacanja, ali na drugoj strani poentira Gibs.

27. minut - Lazić prvo promašuje trojku, ali se onda iskupio, pošto je ukrao loptu i postigao lake poene. Povredio se Marko Simonović. Bila je to lepa akcija crveno-belih, Nikola Ivanović je dodao loptu Simonoviću koji je izvrnuo zglob i uz pomoć saigrača napustio parket.

26. minut - Zaigrala je Zvezda bolje u odbrani, ali i dalje muku muče u fazi napada.

25. minut - Dobar prodor Lazića, Krka vodi 48:32!

24. minut - Ništa ne mogu da pogode košarkaši Crvene zvezde, sada je Volters promašio za tri.

23. minut - Luka Mitrović polovičan sa linije penala.

22. minut - Simonović ne pogađa za tri, na drugoj strani precizan je Stipčević i Krka vodi 41:29.

21. minut - Kalinić nije realizovao prvi napad za Zvezdu u nastavku meča.

20. minut - Poluvreme! Krka vodi protiv Crvene zvezde 35:27.

19. minut - Kalinić je odlično prošao, ali nije uspeo da poentira.

18. minut - Trojka Lapornika, Krka na +10!

17. minut - Odlična igra Krke koja sada vodi 32:25.

15. minut - Ponovo se crveno-beli dosta muče u napadu.

14. minut - Laki poeni u reketu domaćih košarkaša - 24:21. Serija Krke 7:0

13. minut - Krka je odbila nalet Zvezda i ponovo vodi 22:21.

12. minut - Druga vezana trojka za Zvezdu, precizan je Davidovac i sada crveno-beli vode 18:17. Nova trojka Holinsa!

11. minut - Trojka Holinsa, Zvezda na -2.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Crvena zvezda gubi 16:12.

9. minut - Holins promašuje otvorenu trojku u tranziciji. Davidovac pogađa oba bacanja, Krka vodi 14:11.

8. minut - Muči se Zvezda u napadu, sada je Luka Mitrović izblokiran.

7. minut - Domaćin je bolje ušao u meč i vodi sa 13:8.

6. minut - Veliki broj promašaja košarkaša Crvene zvezde.

5. minut - Stipčević pogađa trojku i Krka vodi 10:4.

3. minut - Bolji početak Krke.

1. minut - Prve poene na meču postiže Nejt Volters.

16.20 - Pred ovaj meč trener Crvene zvezde Dejan Radonjić ima problema, jer osim Erona Vajta, rovitog Ostina Holinsa, pod velikim znakom pitanja je i nastup Ognjena Dobrića koji je nakon utakmice sa Olimpijakosom dobio temperaturu.

16.07 - Ekipa Dejana Radonjića u ABA ligi ima samo jedan poraz uz devet pobeda. Sa druge strane, Krka je na skoru 3-7.

16.03 - Crveno-beli su u odličnoj formi, a meč sa Krkom dočekuju nakon velike pobede nad Olimpijakosom u Evroligi.

16.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 11. kola ABA lige između Krke i Crvene zvezde. Uz alo. rs pratite sva dešavanja iz Novog Mesta.