ZVEZDA SLAVILA POSLE DRAME! Olimpijakos pao u "Pioniru"!
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Bio je ovo spektakularan meč u dvorani "Aleksandar Nikolić", a Crvena zvezda je nastavila seriju pobeda.

Ovo je bio šesti trijumf beogradskih crveno-belih u elitnom takmičenju, dok je Olimpijakos pretrpeo peti poraz.

Utakmica je bila neizvesna do samog kraja, a najzaslužniji za pobedu Zvezde bio je Nikola Kalinić koji je meč završio sa 25 poena.

Početak prve četvrtine obeležio je Dejan Davidovac koji je bio odličan na obe strane parketa. Vezao je pet poena i beogradski crveno-beli su kontrolisali rezultat u prvoj deonici.

U drugoj deonici je viđena odlična igra na obe strane. Raspucali su se i jedni i drugi, a srpski tim je imao prednost sve do finiša prvog poluvremena, kada je Olimpijakos preokrenuo.

Najpre je Larencakis pogodio trojku kojom je Olimpijakos prišao na -1, da bi u poslednjem minutu drugog kvartala Olimpijakos došao do vođstva - 38:36.

Velika borba se nastavila i u trećoj četvrtini. Ekipe su smenjivale u vođstvu, pa je viđena rezultatska klackalica.

Dva tima bila su bila u egalu i tokom poslednje četvrtine, ali je Zvezda u poslednjih nekoliko minuta uspela da se odlepi, stekne +8 i najavi veliki trijumf.

U finišu je viđena prava drama.

Kalinić je pogodio posle prodora, a potom je Dorsi ubacio trojku. Ivanović je potom bio polovičan sa linije penala, da bi potom Mitrović ukrao loptu Slukasu i tada je sve bilo gotovo, Crvena zvezda je upisala veliki trijumf.

Pored Kalinića, u redovima Crvene zvezde istakli su se Luka Mitrović sa 12, Dejan Davidovac sa 11 i Nikola Ivanović i Nejt Volters sa po 10 poena.

Kod Olimpijakosa je isprednjačio Tajler Dorsi sa 18, dok su po 12 ubacili Slukas i Vezenkov.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Barselonu, dok će Olimpijakos ugostiti Bajern.

Crvena zvezda - Olimpijakos 81:76 (19:15, 17:23, 20:15, 25:23)

Sudije: Garsija, Mogulkoč, Tepenije

Dvorana: "Aleksandar Nikolić", Beograd

Crvena zvezda: Volters 10, Mitrović 12, Davidovac 11, Lazić 6, Kalinić 25, Dobrić, Holins 3, Simonović, Ivanović 10, Marković, Kuzmić 4, Cirbes

Olimpijakos: Vokap 3, Ejsi, Dorsi 18, Larencakis 3, Fol 3, Slukas 12, Martin 8, Vezenkov 12, Printezis 4, Papanikolau 3, Žan-Šarl 2, Mekisik 8.

40. minut - Trojka Lazića za +8. Kraaaaj! Pobeda Crvene zvezde - 81:76

39. minut - Preuzeo je Kalinić odgovornost, nije uspeo da pogodio preko Dorsija, ali je pokupio svoj promašaj i popravio se!

38. minut - Nešto malo više od dva minuta pre kraja, Zvezda ima +3.

37. minut - Trojka Slukasa - 69:69.

36. minut - Duga dvojka Kalinića, Pionir u delirijumu, sjajna atmosfera, Zvezda vodi 69:66.

35. minut - Brutalno zakucavanje Mekiskika. Kalinić uzvraća, drama u "Pioniru".

33. minut - Volters pogađa, nerešeno je - 58:58.

32. minut - Olimpijakos ima minimalnu prednost.

31. minut - Slukas pogađa oba bacanja.

30. minut - Sada je Barcokas dobio tehničku. Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 53:53.

29. minut - Dosta grešaka sada na obe strane, nerešeno je - 53:53.

28. minut - Laki poeni Martina, Radonjić primoran da traži tajm-aut. Tehnička za Larencakisa zbog simuliranja.

27. minut - Trojka Dorsija i Olimpijakos opet vodi - 51:49.

ZVEZDA SLAVILA POSLE DRAME! Olimpijakos pao u

26. minut - Dug napad Zvezde, Kalinić ne pogađa za dva.

24. minut - Velika borba se vodi u "Pioniru", ekipe se smenjuju u vođstvu.

23. minut - Treća trojka Davidovca, Zvezda vodi 45:43.

22. minut - Dorsi pogađa za dva. Lazić pogađa uz faul.

21. minut - Drugo poluvreme počinje trojkom Vezenkova, uzvraća Davidovac istom merom.

20. minut - Poluvreme. Posle dve četvrtine Olimpijakos vodi 36:38.

19. minut - Olimpijakos prvi put vodi od početka meča - 34:35

18. minut - Trojka Larencakisa, Zvezda ima +1, Radonjić traži tajm-aut.

17. minut - Odličan meč u Pioniru, Zvezda vodi 34:30

16. minut - Prelepa akcija Zvezde, ali Volters promašuje zicer.

15. minut - Trojka Mekiskika, Zvezda vodi 28:26. Volters polovičan sa linije penala.

14. minut - Trojka Ivanovića. Razigrali su se i jedni i drugi u ovim momentima.

13. minut - Sjajna akcija Markovića i Mitrovića. Na drugoj strani poentira Slukas.

12. minut - Četvrti poen Martina, Zvezda vodi 21:19.

11. minut - Dobrić gubi loptu u prvom napadu Crvene zvezde u drugoj deonici. Mitrović poentira sa zadrškom.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Crvena zvezda vodi 19:15.

9. minut - Vezenkov poentira iz odbojke, Olimpijakos na -2.

8. minut - Spetljao se Ostin Holins i izgubio loptu, Zvezda vodi 17:13.

7. minut - Trojka Vezenkova - 14:10.

6. minut - Papanikolau prekida seriju Crvene zvezde. Na 4:22 pre kraja prve deonice prvi TV tajm-aut, 12:7.

Alo/ M. J.

4. minut - Serija Crvene zvezde 7:0.

3. minut - Razigrao se Davidovac. Postigao je trojku i već ima pet poena, a odličan je i u defanzivi.

2. minut - Dobra odbrana Zvezde na startu.

1. minut - Prve poene na meču postiže Ognjen Kuzmić.

18.27 - Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić ima samo reči hvale na račun Olimpijakosa za koji kaže da je u ovom momentu jedan od najboljih timova u Evropi.

18.21 - Poslednji međusobni duel na ovom parketu pripao je grčkom timu u decembru prošle godine (81:79), baš kao i onaj u martu, odigran u Atini (94:79).

Alo/ M. J.

18.15 - Zvezdi je duel sa Olimpijakosom prvi od tri zaredom, koji će igrati u Beogradu.

18.08 - Olimpijakos igra odlično ove sezone u elitnom takmičenju, u seriji su od tri uzastopne pobede i nalaze se na trećem mestu.

18.03 - Beogradski crveno-beli su u prošlom kolu Evrolige na gostujućem parketu savladali Zenit i u dobrom raspoloženju dočekuju ovaj meč.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 14. kola Evrolige između Crvene zvezde i Olimpijakosa. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".