RUTINSKI TRIJUMF CRVENO-BELIH! Zvezda protiv Cibone nastavila seriju pobeda!
ABA liga/Dragana Stjepanović

Crveno-belima je ovo sedma uzastopna pobeda u regionalnom takmičenju i sa skorom 9-1 deli prvo mesto sa Partizanom.

Ovo je bio 15. uzastopni trijumf Crvene zvezde nad Cibonom.

Početak meče je obeležila nervoza na obe strane i viđeno je dosta grešaka. I jedni i drugi su se dosta mučili u napadu, Cibona je napravila seriju 10 i dobila prvu deonicu 17:15.

U drugoj četvrtini viđena je potpuna dominacija košarkaša Crvene zvezde. Razigrao se Ostin Holins na obe strane parketa, zakucavao, pogodio trojku. pa je u jednom momentu Zvezda imala i +12.

Odlično su gosti otvorili treći kvartal i u jednom trenutku prišli na -3.

Ipak, košarkaši Zvezde su bez većih problema odbili taj napad. Stefan Marković je pogodio uz faul, Holins je nastavio tamo gde je stao u drugoj četvrtini, šut za tri je odlično funkcionisao, pa je šampion ABA lige u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom 63:54.

Nije bilo previše uzbuđenja u poslednjoj četvrtini.

Crvena zvezda je dodatno povećala prednost i zabeležila rutinski trijumf.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Nikola Ivanović i Nikola Kalinić sa po 15 poena, 13 je dodao Holins, a 12 Dobrić.

Kod Cibone se istakao Prkačin sa 16 poena.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Krki, dok Cibona dočekuje Budućnost.

Crvena zvezda - Cibona 86:72 (15:17, 25:14, 23:23, 23:18)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Dragan Porobić

Crvena zvezda: Lazarević, Volters 8, Davidovac 7, Mitrović 7, Lazić 2, Kalinić 15, Dobrić 12, Holins 13, Ivanović 15, Marković 3, Kuzmić 4, Cirbes.

Cibona: Popić, Radovčić 3, Vranković 4, Mustapić 3, Prkačin 16, Gegić 13, Majcunić 6, Gnjidić 10, Branković 7, Drežnjak, Rivers 10, Nakić.

40. minut - Kraj! Rutinska pobeda Crvene zvezde protiv Cibone.

39. minut - Kuzmić ne pogađa za dva.

38. minut - Trojka Dobrića i sada je sve jasno. Crvena zvezda će upisati sedmu uzastopnu pobedu u ABA ligi.

37. minut - Prkačin precizan sa linije penala. Zvezda vodi 77:67.

36. minut - Promašaj Davidovca, ispravlja Kuzmić.

35. minut - Ivanović ne pogađa trojku.

34. minut - Potpunu kontrolu imaju košarkaši Crvene zvezde koji idu ka ubedljivoj pobedi.

33. minut - Najveća prednost Crvene zvezde koja sada ima +13.

31. minut - Odlična akcija Crvene zvezde, zakucava Mitrović.

30. minut - Kraj treće deonice, Zvezda ima +9.

29. minut - Sada Dobrić precizan u šutu za tri.

28. minut - Treća trojka Holinsa koji blista danas.

27. minut - Nikola Ivanović pogađa novu trojku za Zvezdu.

26. minut - Trojka Gegića sa osam metara. Davidovac pogađa za dva, Zvezda vodi 54:45.

25. minut - Crveno-beli odbijaju napad Cibone.

24. minut - Sjajan prodor Markovića koji pogađa uz faul.

23. minut - Tehnička za Dejana Radonjića. Kuzmić je vezao četiri promašaja sa linije penela. Trojka Majcunić, Cibona se vratila u igru - 43:40. Kalinić pogađa trojku i prekida seriju Cibone.

22. minut - Kuzmić promašuje oba bacanja. Odličan potez Gegića, evo Cibone na -7.

21. minut - Trojka Holinsa na startu drugog poluvremena. On je prvi dvocifreni u ekipi Dejana Radonjića.

20. minut - Dobrić je za četriri sekunde prešao od koša do koša, ali sudije su naknadnim uvidom poništili koš jer je isteklo vreme. Na poluvremenu Zvezda vodi 40:31.

19. minut - Volters pogađa trojku. Čak tri ofanzivna skoka su imali košarkaši Zvezde u ovom napadu.

18. minut - Evo konačno trojke za Cibonu kojom smanjuju na -8.

17. minut - Davidovac pogađa oba bacanja. Novi promašaj Cibone za tri.

16. minut - Razigrali su se košarkaši Crvene zvezde i imaju potpunu kontrolu.

15. minut - Kalinić pogađa, serija Zvezde 7:0. Odlična odbrana Zvezde u ovim momentima. Raste prednost Zvezde posle trojke Holinsa - 31:21.

14. minut - Cibona bez trojke iz sedam pokušaja. Ivanović siguran sa linije penala. Mini serija Zvezde koja sada vodi 24:21

13. minut - Trojka Davidovca, Zvezda vodi 22:21.

12. minut - Zakucava Holins, sjajan potez.

11. minut - Cibona je realizovala prvi napad u drugoj deonici.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Cibona vodi 17:15. U samom finišu deonice Gnjidić je iznudio faul tri i realizovao sva tri bacanja.

9. minut - Ivanović trojkom prekida seriju Cibone.

8. minut - Prkačin precizan sa linije slobodnih bacanja i sada Cibona vodi. Serija gostiju 10:0.

7. minut - Gnjidić donosi izjednačenje Ciboni - 8:8.

6. minut - Marković promašuje trojku, lopta je izašla iz koša.

5. minut - Evo konačno prvih poena za Cibonu. Mali broj poena na početku susreta.

4. minut - Ni Drežnjak ne pogađa. Veoma dobru odbranu igraju crveno-beli.

3. minut - Marković ne pogađa trojku iz teške pozicije. Dobra odbrana Crvene zvezde, Cibona bez poena. Volters pogađa za tri, Zvezda vodi 5:0

2. minut - Kuzmić postiže prvi koš na utakmici.

1. minut - Lazić promašuje trojku, ni Cibona nije realizovala prvi napad.

18.00 - Meč je počeo minutom ćutanja povodom smrti Stevana Jelovca

17.37 - Crvena zvezda je Cibonu savladala na poslednjih 14 mečeva.

17.31 - Ekipa Dejana Radonjića je ostvarila šest uzastopnih pobeda u regionalnom takmičenju i veliki je favorit protiv hrvatske ekipe.

17.25 - Crveno-beli imaju osam pobeda i jedan poraz, dok je Cibona na skoru na 5-4.

17.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici između Crvene zvezde i Cibone. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".