JEDANAESTA U NIZU Crvena zvezda još jednom lako sa Napretkom (VIDEO)

Branilac titule Crvena zvezda slavila je u Kruševcu (2:0) i bar se na kratko bodovno izjednačila sa večitim rivalom.

Crveno-beli su ostvarili jedanaesti uzastopni trijumf nad Napretkom.

Gol Rodića posle kornera u 5. minutu je otvorio priču, a Katai je zatvorio malo pre poluvremena drugim golom.

Napredak je postigao gol početkom drugog dela, ali ga je sudija poništio, VAR je rekao da se radilo o malom ofsajdu.

Poslednjih pola sata klasično odrađivanje posla.

Napredak - Crvena zvezda 0:2 (0:2)

Kruševac - Stadion: Mladost. Sudija: Novak Simović. VAR sudija: Aleksandar Živković. Žuti kartoni: Jovanović (Napredak), Ivanić (Crvena zvezda). Strelci: 0:1 Milan Rodić u 5, 0:2 Aleksandar Katai u 43. minutu.

NAPREDAKJordanov, S. Jovanović, Mršić, Kerkez, Ćuković, Rašković (od 66. Kočić), Đ. Jovanović, Marjanović, Đuričković, Marinković (od 10. Bačanin), Stevanović (od 87. Ivanić).

CRVENA ZVEZDABorjan, Gajić, Eraković, Dragović, Rodić, Petrović, Kanga (od 77. Krstičić), Ben (od 46. Živković), Ivanić (od 90. Stanić), Katai (od 77. Lazetić), Pavkov (od 66. Srnić).

85. minut: Prilika i za Lazetića, ali je štoper Napretka uklizao u poslednji čas i izblokirao ga.

84. minut: Dobar šut Ivanića sa skoro 30 metara, Jordanov je na mestu.

83. minut: Odličan šut Gajića sa 25 metara pod prečku, parada Jordanova i odlična odbrana.

77. minut: Izašli su Katai i Kanga, a ušli Lazetić i Krstičić.

66. minut: Izmene u oba tabora.

55. minut: Interesantan pokušaj Kataija, lopta je posle dalekometnog udarca završila iznad prečke.

51. minut: Đuričković je pogodio stativu sjajnim udarcem iskosa sa 19 metara, lopta se odbila do Bačanina, on je poslao u mrežu, ali je sudija pomoćni pokazao ofsajd. Posle nekoliko minuta VAR je potvrdio da je bio u pravu.

49. minut: Kontra, Rišairo Živković je ušao u kazneni i šutirao sa 12 metara iskosa, odlično je odbranio Jordanov.

48. minut: Đuričković je okrenuo rivala na 15 metara, ali je iz okreta šutirao pravo u golmana Borjana.

46. minut: Bena je zamenio Živković.

2. POLUVREME

45. minut: Oštar start Ivanića vredan žutog kartona.

43. minut: Lažirao je šut sa 25 metara Petrović, usledio je pas na sedam metara ka Kataiju, koji je samo podbo loptu i prebacio istrčalog golmana, Napredak - Crvena zvezda 0:2.

39. minut: Kanga je sa ivice kaznenog sjajno proigrao Bena, a on je iskosa sa šest metara prebacio golmana Jordanova, ali nije pogodio gol.

36. minut: Stefan Jovanović ušao je u raspravu sa sudijom Simovićem, koji je nonšalantno izvadio žuti karton iz džepa i pokazao mu ga.

31. minut: Katai je ubacio iz prekida na šest metara, Eraković najviši u skoku, ali je šutirao glavom visoko iznad prečke.

29. minut: Lopta je stigla do Bena u kaznenom, nameštao se, bio u izglednoj situaciji, ali je njegov šut sa osam metara izblokirao Ćuković - korner.

24. minut: Pokušaj Kruševljana, šut sa ivice kaznenog, ali dva metra od stative.

16. minut: Posle šuta Pavkova tražili su gosti penal, u nastavku akcije Ivanić je isčeprkao loptu golmanu Jordanovu, ali je osujećen u nameri da sa tri metra postigne gol.

14. minut: Mat pozicija, Pavkov je bio na desetak metara iskosa, već su svi videli loptu u mreži, ali je uklizao Mršić i izblokirao ga u poslednji čas.

11. minut: Jak šut Ivanića sa 18 metara, ali po sredini gola, boksovao je loptu Jordanov.

8. minut: Katai i Marinković su skakali u borbi za loptu, igrač Napretka je loše doskočio, koleno je "prošetalo", Marinković je iznesen na nosilima. Zamenio ga je Bačanin.

7. minut: Marjanović je probao udarcem iz daljine, nije bio bezazlen pokušaj, ali ni previše precizan.

5. minut: Korner za goste. Ubacio je Katai, na prvoj stativi je glavom odigrao štoper Eraković i loptu prosledio na dalju stativu, tamo je utrčao bek Rodić, u letu je nogom sa pola metra loptu skrenuo u mrežu, Napredak - Crvena zvezda 0:1.

3. minut: Odlična prilika za Napredak, probao je Đorđe Jovanović, bacio se na šest metara i šutirao nogom u malu mrežu, ali se Borjan nije dao iznenaditi.

Meč je počeo minutom ćutanja u čast nedavno preminule legende Partizana Momčila Moce Vukotića.

1. POLUVREME

U prvom delu sezone Crvena zvezda je pobedila Napredak (1:0) na Marakani golom beka Milana Gajića u finišu meča.

Beograđani se uzdaju u tradiciju, poslednjih deset puta pobedili su Kruševljane.

Crveno-beli su za Sanoga, koji je pod znakom pitanja i za meč Lige Evrope sa Bragom.

Izostanaka ima i kod Čarapana. Nema na golu Nikole Vasiljevića, pozajmljenog upravo od Zvezde.

Jedan od ponajboljih Srđan Kočić je na klupi za rezervne igrače.