MOĆNA ZVEZDA Crveno-beli lako izašli na kraj sa Zenitom (VIDEO)

Crvena zvezda je na skoru 5-8 u Evroligi, prekinuta je serija od tri poraza (Baskonija, Real, Uniks), savladan je Zenit u gostima 69:58.

Crveno-beli su slavili u Veneciji severa, gradu hiljadu muzeja.

Zenit je u gornjem domu, u naletu je bio, seriji od pet pobeda dok nije poražen od Panatinaikosa Nemanje Nedovića, a sada mu je meru uzela i Zvezda.

Početak je dao nagovestiti šta će se dešavati.

Posle startnih 10:3 prednost je samo rasla. Početkom druge deonice bila je dvocifrena, a pred kraj treće je bilo i +20.

Zenit - Crvena zvezda 58:69 (16:23, 12:19, 12:16, 18:11)

Sankt Petersburg - Dvorana: Sibur arena. Gledalaca: 2.467. Sudije: Olegs Latiševs, Pjotr Pastusjak, Vasilis Picilkas.

ZENIT: Lojd 5, Zaharov, Karašev 5, Beron 6, Puškov, Kuzminskas, Zubkov 9, Poitre, Ponitka 2, Frankamp 12, Miki 16, Gudaitis 3.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 14, Davidovac, Mitrović 6, Lazić 5, Kalinić 11, Dobrić 9, Holins 5, Marković 2, Vajt, Kuzmić 11, Cirbes 6.

40. minut: Lojd je sa linije bacanja samo ublažio poraz - 58:69.

39. minut: Miki dva puta uzastopno pogađa - 54:68, ali opasnosti po pobedu nema.

36. minut: Domaćin je u seriji 6:0, Miki zakucava posle ulaska pod koš - 50:65.

34. minut: Ponovo Dobrić, sada za dva, opet je velikih + 21 - 44:65.

32. minut: Trojka Dobrića - 42:61.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Cirbes uspešno odmenjuje u prvom poluvremenu izuzetnog Kuzmića - 38:58. Prvi put je +20.

29. minut: Kontra Zvezde, laki poeni za Markovića - 38:56.

24. minut: Trojka Holinsa - 35:50.

23. minut: Kalinić i VOlters bez mnogo muke održavaju razliku - 33:47.

3. ČETVRTINA:

U prvom poluvremenu prednjačili su Kuzmić sa 11, Volters i Kalinić sa po 9 poena.

20. minut: Roling Mikija oko Mitrovića i zakucavanje - 28:37. Uzvratio je trojkom Dobrić - 28:40. Posle faula u napadu, gosti su došli do poslednjeg ataka u poluvremenu. Izblokiran je Dobrić, ali je za dve i po sekunde Mitrović odradio veliki posao, neopaženo se uvukao pod koš i pogodio nakon dodavanja iz auta - 28:42.

18. minut: Volters u kontri prodire do pod koš, pogađa, uz to je i fauliran - 23:35..

16. minut: Holins je izblokiran, u kontri Zubkov zakucava - 23:30.

12. minut: Dobrić u kontri pogađa, lopta je bila u silaznoj putanji prilikom "banane", razlika je dvocifrena - 16:27.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Lazić i Kalinić održavaju razliku - 16:23.

7. minut: Dva puta Kalinić u nizu, razlika raste - 10:19.

6. minut: Kuzmić sam pod košem, pogađa uz faul - 6:15.

4. minut: Mitrović i Kalinić povećavaju plus - 3:10.

2. minut: Miki je smanjio posle bacanja - 3:4

1. ČETVRTINA:

Prvi put je u sastavu Eron Vajt, koji se teško povredio na pripremama.

Za razliku od Evrolige, u ABA ligi beogradski crveno-beli dele prvo mesto sa Partizanom sa skorom 8-1.

Džordan Lojd i Bili Beron su Beograđanima dobro poznata lica, igrali su za Zvezdu, a sada su glavne uzdanice rivala.