ZVEZDA U LOVU NA PARTIZAN Ivanić oborio Zmajeve, crveno-beli su sad na samo tri boda zaostatka (VIDEO)

Crvena zvezda je u odloženom meču 10. kola pobedila Voždovac 1:0.

Znali su Zmajevi sa Dušanovca da crveno-belima upropaste šampionske snove, ali sada su ostali bez "vatre".

Gol Mirka Ivanića posle kornera Kataija bio je dovoljan za ceo plen.

Imala je Zvezda inicijativu, šanse, ali su se branioci titule ispromašivali.

Crvena zvezda - Voždovac 1:0 (0:0)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: . Sudija: Momčilo Marković. Žuti karton: Milović (Voždovac). Strelac: 1:0 Mirko Ivanić u 11. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić (od 76. Gajić), Pankov, Eraković, Rodić, Srnić, Petrović (od 65. Krstičić), Ben (od 46. Falko), Ivanić, Katai (od 76. Vukanović), Lazetić (od 56. Pavkov).

VOŽDOVAC: Preković, Lasickas, Ivezić, Milović, Hajdin, Purtić, Ajdinović (od 59. Milosavljević), Milojević (od 59. Stanisavljević), A. Keita (od 59. Mašović), Pantović, Vujnović.

88. minut: Stoisavljević je bio u dobroj situaciji na levom krilu posle dodavanja Hajdina, šutirao je, probao je Mašović da se baci na loptu, ali...

80. minut: Fenomenalna prilika za Falka, posle odbijene lopte natrčao je Italijan, ali je lansirao loptu preko prečke.

76. minut: Poslednje izmene kod domaćina, Gajić umesto Gobeljića, Vukanović umesto Katija.

74. minut: Prvi žuti karton na meču, Milović je povukao Kataija i zaslužio javnu opomenu.

71. minutFalko je driblinzima nanizao nekoliko igrača Voždovca, potom je samog ostavio Kataija. Novi promašaj Zvezdine desetke.

65. minut: Na terenu je Nenad Krstičić, zamenio je Petrovića.

61. minut: Velika šansa za Kataija, ponovo je asistirao Ivanić, ali brani Preković.

59. minut: trostruka izmena u Voždovcu. Na terenu su Mašović, Stanisavljević i Milosavljević, a izašli su Keita, Milojević i Ajdinović.

57. minutKatai posle dodavanja Ivanića u izglednoj šansi, finta, šut. ali je lopta prošla pored gola.

56. minut: Pavkov je zamenio Lazetića.

54. minut: Falko je uposlio Lazetića, koji nije uspeo da savlada Prekovića, usput je dobio udarac. Pavkov je spreman kao zapeta puška da uđe u igru.

49. minut: Purtić pokušava, Borjan lako brani.

46. minut: Falko je zamenio Bena.

2. POLUVREME:

42. minut: Zvezda ima inicijativu, ali bez konkretnih prilika.

32. minutBen je uposlio Rodića, on je tražio Lazetića iz prve, ali mlađani napadač nije stigao loptu.

30. minutOdličan potez ponajboljeg igrača Zmajeva Nikole Vujnovića, okrenuo je Pankova na ivici kaznenog i šutirao, ali je na mestu bio Borjan.

25. minut: Zvezda je u naletu, dve opasne pretenje, na kraju samo korner. Pokušali su Petrović i Lazetić.

18. minut: Šut Ivanića sa 20 metara, lopta je odskočila ispred golmana Pekovića, ali je on uspeo nekako da je ukroti.

11. minut: Centaršut Kataija iz kornera i gol Mirka Ivanića, njegov 12. u sezoni, a osmi u Superligi, Crvena zvezda - Voždovac 1:0.

10. minut: Prvi pokušaj Voždovca, reprezentativac Litvanije Lasickas je probao iz velike daljine - lagan posao za Borjana.

8. minut: Pokušao je Rodić glavom posle centaršuta Bena, lopta je otišla pored desne stative gola Voždovca.

5. minut: Prva prilika za crveno-bele. Katai je probio po levoj strani, pokušao sa ivice peterca, ali preslabo je to bilo za golmana Prekovića.

1. POLUVREME

Crvena zvezda igra na krilima domaćih i evro uspeha, pobeđeni su nedavno Spartak i Ludogorec, pa ekipa trenera Dejana Stankovića samo gleda kako da nastavi u istom ritmu.

S druge strane Zmajevi sa Dušanovca, jedan od četiri beogradska tima u eliti, su imali najnepovoljniji mogući raspored.

Nedavno su na svom terenu, krovu TC Stadion, poraženi 0:3 od Partizana, a samo tri dana kasnije igraju sa drugim večitim rivalom Crvenom zvezdom i to u gostima.