KRAH Uniks trojkama očitao lekciju Zvezdi (FOTO, VIDEO)

Posle pobeda nad Asvelom i Panatinaikosom usledila su dva poraza Zvezde na gostovanju u Španiji, od Baskonije i Reala. Ni kod kuće se crveno-beli nisu bolje proveli, Uniks je rasturio Zvezdu trojkama - 98:78.

Cirbes nije igrao, Simonović nešto malo, ali bez učinka. Kuzmić pod košem šut 1/7.

Na drugoj strani Uniks je trojke šutirao 15/32.

Kanan i Hezonja su zatrpali koš crveno-belih, posle startnih 0:8 dalo se naslutiti da neće biti neizvesnosti što se na kraju i ispostavilo.

Crvena zvezda - Uniks 78:98 (16:26, 23:21, 18:29, 21:22)

Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 5.286. Sudije: Luiđi Lamonika, Leandro Leskano, Mario Majkić.

CRVENA ZVEZDA: Volters 13, Davidovac 9, Mitrović 5, Lazić 8, Kalinić 10, Dobrić 11, Holins 15, Simonović, Ivanović 3, Marković 2, Kuzmić 2, Cirbes.

UNIKS: Spisu 8, Dž. Braun 18, Kanan 17, L. Braun 9, Brentli 9, Tima, Hezonja 17, Klimenko, Uzinski 11, Džekiri 4, Majo 5.

40. minut: Trojka Voltersa - 78:98.

38. minut: Nova trojka gostiju, sada je precizan Majo - 70:94.

35. minut: Dve vezane trojke Kanana, šutira 5/6 - 66:88.

32. minut: Drugi put u dva vezana napada zakucava Holins, ali minus je i dalje ogroman - 61:80.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Spisu, Kanan, pa opet Kanan, tri trojke u nizu, razlika je veća od 20 - 55:76. Gosti su ubacili 12 trojki iz 23 pokušaja.

28. minut: Ivanović pogađa samo jedno bacanje - 52:67.

26. minut: Džon Braun iz drugog pokušaja kupi odbitak i lako loptu polaže kroz obruč za maksimalnih +19 - 44:63. Trojka Holinsa iz ćoška, a potom i nameran faul Lorenca Brauna nad Voltersom koji mu je ukrao loptu - 49:63.

23. minut: Kuzmić promašuje dva bacanja, Lorenco Braun siguran u prodoru na drugoj strani - 41:57.

22. minut: Onda stara priča sa početka meča, Uzinski i Hezonja sipaju trojke i opet je velikih + 14 - 41:55.

21. minut: Lazić je prvi pogodio - 41:47.

3. ČETVRTINA:

U prvom poluvremenu odbrana Zvezde nije imala rešenje za Marija Hezonju. Dva skoka, po asistencija i ukradena lopta, četiri iznuđena faula i 12 poena (tri trojke). Prvo je ime meča u "Pioniru".

20. minut: Braun, Brentli i Hezonja sa linije bacanja primakli su goste dvocifrenom plusu pred odmor - 38:47.

18. minut: Igra se brzo, napadi traju po desetak sekundi, Kalinić pogađa sa linije bacanja nakon što je fauliran u pokušaju zakucavanja - 38:42.

17. minut: Hezonja je trojkom prekinuo seriju Zvezde 11:0, 32:38.

16.minut: Kuzmić je popravio promašaj Kalinića - 30:35. U narednom napadu odličan prodor i polaganje Kalinića - 32:35.

14. minut: Nova trojka kapitena Lazića, razlika je ponovo na jednocifrenim vrednostima - 26:35.

13. minut: Holins prodire i pogađa uz faul, ali ne daje dodatno bacanje - 23:35.

12. minut: Lazić iz ćoška pogađa trojku - 21:33.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Nova trojka Kanana - 12:26. Zvezda 0/3, a UNIKS 5/8 trojke, ovaj podatak pravi razliku. Mitrović sa bacanja i Holins zakucavanjem smanjili su minus - 16:26, koji je i dalje dvocifren.

6. minut: Brentli zakucava, razlika je dvocifrena - 10:20.

4. minut: Davidovac smanjuje sa linije bacanja, ali Uzinski opet pogađa trojku - 6:14.

3. minut: Opet Hezonja i opet trojka - 2:11.

2. minut: Trojke Uzinskog i Hezonje, pa poeni Džona Brauna, već je - 0:8.