PORAZ HRABRE ZVEZDE! Real u drugom poluvremenu "slomio" desetkovane crveno-bele!
EPA-EFE/J.J. Guillen

Tako je šampion ABA lige nakon poraza od Baskonije u utorak, izgubio na još jednom gostovanju u Španiji i sada je na skoru 4-7.

Sa druge strane bila je ovo četvrta uzastopna pobeda Reala u Evroligi koji ima devet trijumfa i dva poraza.

Crveno-beli su bili značajno oslabljeni u ovom susretu, jer su zbog povreda meč propustili Nikola Kalinić, Luka Mitrović, Nejt Volters i od ranije povređeni Eron Vajt.

Odigrala je Crvena zvezda hrabro u prvom poluvremenu, ali su u nastavku ostali bez snage, pa je Real rutinski slavio.

Real je bolje otvorio meč, dok se ekipa Dejana Radonjića dosta mučila u napadu, ali je poenima Ognjena Dobrića i Majka Cirbesa prišla "kraljevskom" klubu na samo -3.

Sjajno je Zvezda igrala u drugoj četvrtini, a posle zakucavanja Ogjena Kuzmića povela je 26:25, pa je Pablo Laso morao da reaguje tajm-autom.

Do kraja prvog dela je viđena rezultatska klackalica, Jabusele je u finišu pogodio trojku za +2 Reala, da bi Stefan Marković poenima sa linije za slobodna bacanja doneo izjednačenje crveno-belima - 32:32.

Ipak, u nastavku su izabranici Dejana Radonjića ostali i bez gasa, što je i razumljivo jer su igrali u skraćenom rosteru.

Pre svega, popustila je koncentracija u odbrani i Real je poenima Tavaresa i Ertela došao do velike prednosti.

Tokom četvrtog kvartala "kraljevski" klub je imao i čak +19, pa je na kraju lako došao do pobede.

Najefikasniji su bili Tavares sa 15, Poarije sa 14 i Hanga sa 11 poena.

Kod Zvezde su se istakli Holins sa 16 i Cirbes sa 12 poena.

U narednom kolu Evrolige Crvena zvezda dočekuje Uniks, dok Real gostuje Baskoniji.

Real Madrid - Crvena zvezda 79:67 (16:13, 16:19, 25:14, 22:21)

Dvorana: Vizink Centar (Madrid)

Sudije: Mehdi Difala, Karmelo Paterniko, Elijas Koromilas

Real Madrid: Kozer 5, Nunjes 2, Ertel 9, Fernandes 7, Abalde 9, Hanga 11, Vukčević, Poarije 14, Tavares 15, Ljulj, Jabusele 7, Ndiaje.

Crvena zvezda: Lazarević, Uskoković, Davidovac 6, Marković 2, Lazić, Dobrić 9, Holins 16, Simonović 6, Ivanović 8, Kuzmić 8, Cirbes 12.

40. minut - Kraj! Pobeda Reala protiv Crvene zvezde - 79:67.

39. minut - Sve je ovde rešeno, Zvezda će pretrpeti poraz u Madridu.

38. minut - Davidovac pogađa oba bacanja. Posle dugo vremena Zvezda ima jednocifren zaostatak.

37. minut - Odličan potez Cirbesa - 72:60 za Real.

36. minut - Trojka Holinsa, Real ima +16 pet minuta pre kraja.

35. minut - Ivanović posle ofanzivnog skoka pogađa za dva.

33. minut - Trojka Kozera, a onda i zakucavanje Abaldea.

32. minut - Raste prednost Reala.

31. minut - Tavareš poenima otvara poslednju četvrtinu.

30. minut - Kozer dolazi do lakih poena. Popustila je odbrana Zvezde u drugom poluvremenu. Cirbes pogađa za dva.

29. minut - Trojka Simonovića posle dugog napada Zvezde - 52:44 za Real. Na drugoj strani Tavareš pogađa uz faul.

28. minut - Razigrao se Ertel u ovim momentima, raste prednost Reala.

27. minut - Crvena zvezda u problemu, Real ima dvocifrenu prednost 48:38

26. minut - Novi poeni za Tavareša posle ofanzivnog skoka. Deluje da su ovo prelomni trenuci na utakmici - 46:38.

25. minut - Poeni Cirbesa koji prekida seriju Reala.

24. minut - Tavareš pogađa za dva i sada Real ima +6.

23. minut - Novi poeni Kuzmića. Real vodi 37:36. Trojka Kozera za +4 Reala.

22. minut - Ertel pogađa za tri. Prve pone u drugom poluvremenu za Zvezdu pogađa Kuzmić.

21. minut - Dobra odbrana Zvezde, Tavareš ne pogađa za dva. Davidovac pravi grešku u koracima.

20. minut - Jabusele ostaje sam i pogađa za tri. Kraj prvog poluvremena, hrabra igra Crvene zvezde - 32:32.

19. minut - Kuzmić je realizovao dva slobodna bacanja.

18. minut - Rodrigez postiže lake poene u kontri. Dobrić precizan sa linije penala

17. minut - Zakucava Kuzmić, Zvezda vodi 26:25, Laso mora da zove tajm-aut. Odlična odbrana crveno-belih.

16. minut - Dobrić promašuje za tri, Real ima minimalnu prednost.

15. minut - Nova trojka Hange, Real vodi 25:22.

14. minut - Ivanović je realizovao oba penala.

12. minut - Velika borba se vodi u Madridu, hrabra igra ekipe Dejana Radonjića.

11. minut - Zvezda dolazi do izjednačenja - 16:16.

10. minut - Novi poeni Cirbesa, Zvezda na -3. posle prve četvrtine.

9. minut - Cirbes pogađa dva bacanja i postiže četiri poena u nizu.

8. minut - Dug napad crveno-belih, Simonović je izgubio loptu, propuštena je prilika da se smanji zaostatak Reala.

7. minut - Cirbes prekida seriju rivala i pogađa za dva poena.

6. minut - Serija Reala  9:0 koji sada vodi 14:5.

5. minut - Muči se Zvezda u napadu i na pola četvrtine postigla je samo pet poena.

4. minut - Adam Hanga pogađa trojku.

3. minut - Trojka Dobrića - 5:5

2. minut - Dobrić postiže prve poene za Zvezdu.

1. minut - Real meč otvara trojkom, precizan je bio Abalde.

20.32 - U poslednjem međusobnom duelu u Madridu, Zvezda je iznenadila Real i slavila 79:77 u januaru ove godine.

20.15 - Tim Dejana Radonjića je osakaćen brojnim povredama, pa će "kraljevskom" klubu morati da se suprotstavi bez Nejta Voltersa, Luke Mitrovića i Nikole Kalinića, koji se povredio u meču protiv Baskonije i Radonjić ne želi ništa da rizikuje. Od ranije je na listi povređenih Eron Vajt.

20.09 - Ove nedelje je u elitnom takmičenju na programu duplo kolo. Crveno-beli su u utorak pretrpeli poraz od Baskonje, dok je Real savladao ASVEL.

20.05 - Nakon 10 odigranih kola u Evroligi Zvezda je na skoru 4-6, dok je Real na deobi prvog mesta sa osam pobeda i dva poraza.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici Evrolige između Real Madrida i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz španske prestonice.