DEMONSTRACIJA SILE! Crvena zvezda "pregazila" Panatinaikos! (FOTO GALERIJA)
KK Crvena zvezda

Bio je ovo treći trijumf ekipe Dejana Radonjića u Evroligi.

Demonstracija sile Crvene zvezde, tako se najbolje može opisati ova utakmica.

Crveno-beli su odigrali odlično prvo poluvreme, a izdovjio se Nejt Volters koji je postigao čak 14 poena.

Gosti nisu imali rešenje za veoma dobru odbranu šampiona ABA lige, pa su u prvoj deonici postigli samo osam poena.

U drugom kvartalu se razigrao i Marko Simonović koji je trojkom posle prelepe akcije doveo atmosferu u Pioniru do usijanja.

Mogla je Zvezda na odmor da ode i sa većom prednošću, ali su u finišu imali nekoliko izgubljenih lopti, pa se Panatinaikos koliko-toliko vratio u igru.

Drugo poluvreme je bilo još bolje za košarkaše crveno-belih koji Atinjanima nisu dali ni promil šanse.

Sve je domaćima polazilo od ruke. Odbrana je bila besprekorna, a bili su veoma raspoloženi i u napadu.

Konstantno je rasla prednost Zvezde, a u jednom momentu je iznosila čak 36 razlike.

Za PAO, koji je sada na skoru 2-6, nije nastupio srpski reprezentativac Nemanja Nedović zbog povrede.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Nejt Volters sa 18 poena. Dvocifreni u redovima crveno belih s još bili Ostin Holins 11 i Nikola Kalinić 10 poena.

Kod Panatinaikosa su se istakli Mejkon sa 15 u Sent Ros sa 10 poena.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje ASVEL, dok će PAO ugostiti Uniks.

Crvena zvezda - Panatinaikos 81:48 (21:8, 18:18, 18:10, 24:12)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Luiđi Lamonika, Leandro Leskano, Đordi Aliaga

Crvena zvezda: Lazarević, Volters 18, Uskoković 2, Davidovac 8, Mitrović 8, Lazić 4, Kalinić 10, Dobrić 8, Holins 11, Simonović 5, Kuzmić 7, Cirbes

Panatinaikos: Peri 5, Mejkon 15, Papajanis 8, Papapetru 6, Ferel, Kaselakis, Vajt 2 Flojd 2, Evans, Sent Ros 10

40. minut - Kraaaj! Crvena zvezda je "pregazila" Panatinaikos - 81:48!

39. minut - Savršena utakmica ekipe Dejana Radonjića.

37. minut - Trojka Holinsa. Sve polazi za rukom košarkašima Crvene zvezde.

36. minut - Iako je odavno sve rešeno, crveno-beli ne popuštaju.

34. minut - Demonstracija sile Crvene zvezde! Ogromnih +30!

32. minut - Trojka Dobrića! Savršen meč crveno-belih!

31. minut - Crvena zvezda "gazi" i ima velikih +25.

30. minut - Ogromna prednost Crvene zvezde - 57:36.

29. minut - Holins pogađa dva bacanja.

28. minut - Mini serija Holinsa, crveno-beli na +19.

DEMONSTRACIJA SILE! Crvena zvezda

M.J.

27. minut - Holins zakucava. Zvezda održava veliku prednost.

26. minut - Volters nema nameru da stane.

25. minut - Mejkon precizan za dva.

24. minut - Volters nastavlja da zatrpava koš Panatinaikosa.

23. minut - Fenomenalan potez Kalinića koji pogađa uz faul.

22. minut - Kuzmić polovičan sa linije penala.

21. minut - Dobrić promašuje otvoren šut za tri.

20. minut - Serija grešaka Crvene zvezde kojom su malo pokvarili utisak u prvom poluvremenu. Posle dve deonice crveno-beli vode 39:26, najefikasniji igrač je Nejt Volters sa čak 14 poena.

19. minut - Trojka Dobrića, Zvezda na +17. PAO bez rešenja za odbranu crveno-belih.

18. minut - Prelep napad Zvezde i trojka Simonovića - 34:20.

17. minut - Ponovo crveno-beli imaju +13. Simonović postiže poene. Pogađa Papapetru.

16. minut - Dosta grešaka sada na obe strane.

15. minut - Odličan pas Voltersa za lake poene Kuzmića.

14. minut - Fenomenalni Volters se poigrava sa odbranom gostiju.

13. minut - Pogađa Volters za dva, bio je to njegov već 12. poen. Holins pogađa u kontri.

12. minut - PAO pravi seriju 6:0.

11. minut - Mejkon pogađa trojku uz faul Lazića.

10. minut - Forsiraju gosti šut za tri, ali ne uspevaju da pogode. Odlična prva četvrtina za Zvezdu koja vodi 21:8.

9. minut - Sjajan prodor Kalinića koji pogađa uz faul. Odlična atmosfera u Pioniru.

8. minut - Odlično je Zvezda otvorila utakmicu.

7. minut - Odlična odbrana Crvene zvezde koja vodi 14:6. Posle poena Luke Mitrovića sa linije penala, crveno-beli imaju dvocifrenu prednost.

6. minut - Poeni Kalinića. Dobar početak Zvezde.

5. minut - Simultanka Nejta Voltersa koji je postigao sve poene za crveno-bele.

4. minut - Sve poene za Zvezdu dao je Volters - 7:6.

3. minut - Zakucava Sent Ros, Pao vodi 6:2. Trojka Voltersa.

2. minut - Kalinić ne pogađa za tri.

1. minut - Prve poene na meču postiže Papajnis, uzvraća Volters.

17.55 - Sjajna atmosfera u "Pioniru".

M.J.

17.39 - Pored Vajta, u timu Crvene zvezde neće biti ni Nikole Ivanovića.

17.34 - Ekipi Dejana Radonjića na ruku ide tradicija, pošto su na poslednjih šest utakmica u Beogradu pet puta savladali Atinjane.

17.30 - Crvena zvezda je u lošoj seriji i u Evroligi su zabeležili četiri poraza u nizu.

17.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utkmici osmog kola Evrolige između Crvene zvezde i Panatinaikosa. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".