TRADICIJA SE NASTAVLJA! Zvezda ubedljiva protiv Mege u srpskom derbiju!
ABA liga

Bila je ovo peta pobeda crveno-belih u regionalnom takmičenju, dok Mega ima dve pobede i četiri poraza.

Zanimljivo da Crvena zvezda nikada nije izgubila od Mege u regionalnom takmičenju i sada vode sa 20:0 u pobedama.

Ekipa Dejana Radonjića je bila prilično raspoložena u napadu u prvom delu.

U prvoj četvrtini su se istakli Nejt Volters i Nikola Kalinić koji su bili najzaslužniji za vođstvo domaćina.

Mega se dosta mučila na početku drugog kvartala i dugo su bili bez rešenja za granitnu odbranu aktuelnog šampiona ABA lige, pa je tako Crvena zvezda u jednom trenutku vodila i sa 20 razlike.

Uspeo je tim Vlade Jovanovića da napravi mini seriju kojom su prišli na 41:29, međutim, lako su košarkaši Zvezde odbili taj nalet.

U jednom trenutku u trećoj deonici Mega je prišla na -9, ali nisu uspeli da izvrše dodatni pritisak i utakmicu učine neizvesnom.

Sve je bilo rešeno početkom poslednje četvrtine kada se razigrao Marko Simonović koji je pogodio tri trojke, pa je Zvezda vodila i sa 21 poenom razlike.

Tim Dejana Radonjića je rutinski priveo meč kraju i došao do nove sigurne pobede.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Volters sa 13 poena, po 11 su ubacili Kalinić i Simonović, a 10 Ognjen Dobrić.

Kod Mege se istakao Balcerovski sa 19 poena, dok je Matković postigao 14.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Zadru, dok Mega dočekuje Budućnost.

Crvena zvezda - Mega 81:67 (24:16, 22:16, 14:16, 21:19)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Milan Nedović, Tomislav Vovk, Ernad Karović

Crvena zvezda: Gušić, Lazarervić 8, Volters 13, Uskoković 2, Davidovac 3, Mitrović 5, Kalinić 11, Dobrić 10, Holins 6, Simonović 11, Kuzmić 8, Cirbes 4.

Mega: Balcerovski 19, Vujić, Ruzencev 8, Jović 5, Kočović 5, Smit 3, Cerovina 3, Martković 14, Kazalo, Đurišić 10, Mušikić, Bogavac.

39. minut - Minut pre kraja Zvezda ima velikih +15.

37. minut - Pokušava Mega da ublaži poraz, crveno-beli idu ka rutinskoj pobedi.

35. minut - Rapsodija Simonovića. Zvezda pred ubedljivom pobedom.

33. minut - Poeni Balcerovskog. Razigrao se Simonović koji pogađa drugu trojku u nizu.

32. minut - Trojka Simonovića! Zvezda sada ima velikih +17.

31. minut - Dobrić pogađa oba penala.

30. minut - Uspela je Crvena zvezda da održi prednost i pred poslednjih 10 minuta vodi 60:48.

29. minut - Evo Mege posle dugo vremena na jednocifrenom zaostatku. Lazarević trojkom prekida seriju gostiju.

28. minut - Cerovina pogađa trojku. Zvezda vodi 55:44.

27. minut - Crvena zvezda konstantno održava prednost i pored toga što im je stao šut za tri.

26. minut - Pokušava Mega da uhvati priključak, ali nikako ne uspevaju da priđu na ispod -10.

25. minut - Trojka Voltersa!

23. minut - I jedni i drugi se muče u napadu u nastavku

22. minut - Poeni Kuzmića +16 za Zvezdu.

21. minut - Košarkaši Crvene zvezde nisu pogodili prve dve trojke na startu drugog dela.

20. minut - Pogađa Dobrić za dva u finišu prvog dela. Crvena zvezda vodi 46:32 posle dve četvrtine.

19. minut - Ekipa Dejana Radonjića se muči u napadu u ovim momentima.

18. minut - Serija gostiju kojom smanjuju veliko vođstvo Crvene zvezde.

17. minut - Napokon trojka Mege - 41:23.

16. minut - Velikih +20 za Zvezdu!

15. minut - Odlična akcija Crvene zvezde, poentira Cirbes.

14. minut - Napokon poeni za Megu, postiže ih Đurišić.

13. minut - Košarkaši Mege bez rešenja u napadu. Zaigrala je Zvezda prepoznatljivu odbranu što se odmah odrazilo na rezultat.

12. minut - Raste prednost Zvezde - 29:16. Novi sjajan prodor Voltersa.

11. minut - Crvena zvezda ima dvocifrenu prednost.

10. minut - Crvena zvezda posle prve četvrtine vodi 24:16

9. minut - Lazarević postiže dvojku. Kočović precizan za tri za Megu.

8. minut - Crveno-beli izuzetno efikasni na startu, vode 20:13.

7. minut - Holins pogađa za dva. Zvezda održava prednost. Blokada Balčerovskog.

5. minut - Serija Crvene zvezde koja sada vodi 13:7. Nejt Volters je već postigao šest poena.

4. minut - Novi poeni Voltersa.

2. minut - Trojka Mege, da bi u narednom napadu Kalinić uzvratio istom merom.

1. minut - Matković zakucavanjem otvara meč. Uzvraća Volters na drugoj strani.

17.42 - Crvena zvezda i Mega su se sastali 19 puta u ABA ligi i svih 19 mečeva dobili su crveno-beli.

17.38 - Ekipa Dejana Radonjića ima paklen raspored. Zvezda je za samo 27 dana odigrala čak 11 utakmica uz dva dupla kola Evrolige.

17.33 - Crveno-beli posle pet kola imaju četiri pobede i jedan poraz, dok je Mega na skoru 2-3.

17.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici šestog kola ABA lige između Crvene zvezde i Mege. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane ,,Aleksandar Nikolić".