UBEDLJIV PORAZ ZVEZDE! Crveno-beli prvi put izgubili u Milanu!
EPA-EFE/David Aguilar

Bio je ovo četvrti uzastopni poraz crveno-belih u Evroligi i sada su na skoru 2-5. Sa druge strane, Armani ima šest pobeda i samo jedan poraz.

Zanimljivo da je Zvezda prvi put izgubila u Milanu od Olimpije. Pobedila je na sve četiri utakmice u Evroligi u poslednje četiri godine na ovom parketu, ali sada je usledio prvi neuspeh.

Crvena zvezda je odigrala katastrofalno u prvoj četvrtini, koju su izgubili 24:6. Punih šest minuta nisu postigli koš, dok je Armani bio prilično raspoložen u šutu za tri.

Ništa nije polazilo za rukom ekipi Dejana Radonjića, pa je već posle prve deonice bilo rešeno pitanje pobednika.

Zaigrala je Zvezda bolje u drugoj četvrtini, pre svega u fazi napada. Razigrao se Ognjen Dobrić, ali je u odbrani bilo velikih problema i domaćin je održavao visoku prednost.

Na startu drugog poluvremena bila je primetna bolja energija kod košarkaša Crvene zvezde. U jednom trenutku su prišli na -9, ali je nekako olako Armani odbio napad i vrlo brzo ponovo stekao dvocifrenu razliku.

Početkom poslednjeg kvartala izabranici Etorea Mesine su napravili mini seriju i poveli 66:50.

Tada je bilo jasno da šampion ABA lige ne može da se vrati u meč, pa je italijanski tim rutinski slavio.

Ostaje žal što Zvezda nije uspela da izvrši dodatni pritisak u trećem kvartalu i eventualno meč učini zanimljivijim.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Šejvon Šilds sa 18 poena.

Kod Crvene zvezde istakli su se Luka Mitrović sa 17 i Ognjen Dobrić sa 13 poena.

U narednom kolu Evrolige Crvena zvezda dočekuje Panatinaikos, dok će Armani ugostiti Barselonu.

Olimpija Milano - Crvena zvezda 79:62 (24:6, 16:21, 19:23, 17:12)

Dvorana: Mediolanum Forum
Sudije: Damir Javor, Mehdi Difala, Vasilis Picilkas

Milano: Meli 5, Grent, Rodriges 5, Tarzuski 10, Riči 3, Hol 8, Mitoglu 9, Denijels 12, Šilds 18, Hajns 4, Datome 5.

Crvena zvezda: Lazarević 7, Volters 2, Uskoković 6, Davidovac, Mitrović 17, Lazić, Dobrić 13, Kalinić 8, Holins 6, Simonović, Kuzmić 3, Cirbes

40. minut - Kraj! Ubedljiv poraz Zvezde u Milanu od Armanija!

38. minut - Sve je ovde rešeno. Crvena zvezda će doživeti novi poraz.

37. minut - Hol pogađa za tri.

36. minut - Dosta grešaka sada na obe strane. Armani i dalje ima veliku prednost.

35. minut - Zvezda pet minuta pre kraja ima -15.

33. minut - Trojka Rodrigeza kojom po svemu sudeći rešava pitanje pobednika.

32. minut - Kalinić pogađa trojku!

31. minut - Odlična kombinacija Rodrigeza i Tarzuskog. Ponovo Armani ima velikih +16.

30. minut - Lazarević pogađa trojku u poslednjim sekundama treće četvrtine.

29. minut - Riči pogađa trojku i Armani opet ima osetniju prednost - 60:47.

28. minut - Holins sada promašuje otvorenu trojku.

27. minut - Ponovo Armani ima dvocifrenu prednost.

26. minut - Trojka Holinsa! Zvezda napokon na jednocifrenom zaostatku!

25. minut - Hajns i Mitrović razmenjuju po koš iz reketa, pa Troj Denijels pogađa trojku za 50:33.

24. minut - Armani ponovo povećava prednost. Nikako da Crvena zvezda ozbiljnije pritisne rivala.

23. minut - Primetna je energija kod košarkaša crveno-belih, ali domaćin i dalje ima dvocifrenu prednost.

22. minut - Zakucava Dobrić! Crvena zvezda pokušava da uhvati priključak - 43:31.

21. minut - Mitrović ne pogađa za dva na startu drugog dela.

20. minut - Poluvreme! Armani posle dve četvrtine ima veliku prednost - 43:27.

19. minut - Opet velikih +15 za Armani!

18. minut - Već treći faul Nikole Kalinića.

17. minut - Odličan potez Voltersa koji pogađa iz teške pozicije - 35:23 za italijanski tim.

16. minut - Crveno-beli znatno efikasniji u drugom kvartalu, ali Armani i dalje ima veliku prednost.

15. minut - Šilds pogađa novu trojku!

14. minut - Bolje su crveno-beli zaigrali u napadu, ali i dalje ima mnogo propusta u odbrani, pa Armani održava visoku prednost.

13. minut - Razigra se Dobrić. Već sada je Zvezda dala više poena nego u celoj prvoj četvrtini.

12. minut - Trojka Dobrića!

11. minut - Agilniji početak druge četvrtine košarkaša Crvene zvezde.

10. minut - Katastrofa Crvene zvezde u prvoj deonici. Armani vodi 24:6!

9. minut - Denijels precizan za tri - 19:2 vodi Armani! Lazarević postiže koš u poslednjim sekundama napada.

8. minut - Velike probleme ima Zvezda u fazi napada. Na 2.30 do kraja prve deonice ekipa Dejana Radonjića je dala svega dva poena.

7. minut - Napokon košarkaši Crvene zvezde dolaze do poena. Neverovatan koš Mitoglua i to uz faul.

6. minut - Još jedna trojka za Armani. Sada je već velikih 13:0

5. minut - Hol pogađa za tri, Zvezda u velikom problemu.

4. minut - Šilds pogađa za tri, Armani vodi 5:0. Meli postiže poene u kontri i domaći vode 7:0. Radonjić mora da zove tajmaut.

3. minut - Dosta grešaka na obe strane. Crvena zvezda bez poena u prva tri minuta.

2. minut - Prve poene na meču postiže Datome.

1. minut - Armanio nije realizovao prvi napad na utakmici. Na drugoj strani, Holins promašuje otvorenu trojku.

20.11 - Zanimljivo je da Crvena zvezda nikada nije izgubila od Olimpije u Milanu, pa se može reći da joj je ovo omiljeno gostovanje. Pobedila je na sve četiri utakmice u Evroligi u poslednje četiri godine na ovom parketu. Ipak, i pored toga, Armani je favorit u ovom susretu.

20.05 - Crvena zvezda u Evroligi ima dve pobede i četiri poraza, dok je Armani na skoru 5-1.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 7. kola Evrolige između Armanija i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Milana.