CRVENO-BELI PORAŽENI U MONAKU! Debitant u Evroligi savladao Zvezdu posle strašne borbe!
KK Crvena zvezda

Bio je ovo veoma interesantan meč. Monako je većinu meča imao prednost, ali Zvezda je imala dosta šansi za trijumf, ipak to se nije desilo.

Vršio je incijativu od starta Monako. Na početku utakmice najraspoloženiji na terenu su bili Dijalo i Anđušić

Nisu se crveno-beli predavali, u prvoj četvrtini odličan je bio Kuzmić pod košem, ipak Monako je dobio prvu četvrtinu rezultatom 21:12.

U drugoj polovini druge četvrtine, Zvezda je živnula. Krenula je sjajna serija crveno-belih koju je predvodio Nejt Volters. Amerikanac je u prvom poluvremenu upisao 12 poena.

Monako je na pauzu otišao sa prednošću od od pet razlike (41:36).

U trećoj četvrtini činilo se da bi Zvzeda mogla da izađe kao pobednik ovog meča. Uspeli su da naprave preokret, Volters i Kalinić su briljirali na terenu, ipak Monako je u poslednju četvrtinu ušao sa +3 (56:53).

Iako su se svi navijači crveno-.belih priželjkivali pobedu, to se ipak nije desilo. Monako je uspeo da održi prednost i trijumfuje rezultatom 70:62.

Najefikasniji u Monaku bio je Dijalo sa 19 poena, dok je Crvenu zvezdu predvodio Nejt Volters (18).

MONAKO-CRVENA ZVEZDA (70:62)

DVORANA: "Sale Gaston Medecin"

SUDIJE: Saša Pukl, Emilio Perez, Mikele Rosi.

MONAKO:  Li(2), Vesterman(13), Dijalo(19), Motejunas(14), Faje(0), Grej(0), Anđušić(13), Traore(0), Hol(9), Džejms(8).

CRVENA ZVEZDA: Lazarević(0), Volters(18), Uskoković(0), Davidovac(0), Mitrović(2), Lazić(3), Kalinić(14), Dobrić(8), Holins(3), Simonović(0), Kuzmić(10), Cirbes(4).

Kraj utakmice - Monako je pobedio rezultatom 70:62

39. minut - Precizan Nejt Volters za dva poena (65:62)

38. minut - Tajm-aut je zatražio Dejan Radonjić (65:60)

37. minut - Četvrti faul napravio je Nejt Volters, nakon kojeg je Dijalo oba puta bio precizan sa slobodnih bacanja (65:59)

35. minut - Ponovo precizan Kalinić (60:59), s druge strane Džejms precizan za tri poena (63:59)

34. minut - Precizan Cirbers pod košem (60:57)

32. minut - Postiže Kalinić dva poena (58:55)

Kraj treće četvrtine - Monako vodi rezultatom 56:53

39. minut - Blaga prednost za Monako (54:53)

37. minut - Pogađa za tri poena Branko Lazić (47:52)

36. minut - Pogađa oba puta Kalinić sa slobodnih bacanja (47:49)

35. minut - Pogodio je Anđušić za izjednačenje

34. minut - Sjajan ritam crveno-belih (43:47)

32. minut - Ponovo precizan Volters, Zvezda nakon dugo vremena vodi (41:43)

31. minut - Pogađa Volters za dva poena, a zatim je Kalinić pogodio trojku za izjednačenje

Kraj druge četvrtine - Monako vodi reuzltatom 41:36

20. minut - Pogodio je Cirbers, a zatimje Zvezdan Mitrović zatražio tajm-aut (39:36)

19. minut - Ponovo precizan Volters za dva poena (37:34)

18. minut - Još jedna bravura Nejta Voltersa. Amerikanac za sada ima 10 poena (35:32)

17. minut - Precizan Motejunas oba puta sa slobodnih bacanja (33:30)

16. minut - Obacio je trojku Ostin Holins, Zvezda ima seriju od 8:0

14. minut - Ponovo Pogađa Kuzmić (27:21)

12. minut - Pogađa Vesterman za tri. U akciji Crvene zvez Dobrić je bi precizan za dva poena

11. minut - Pogađa uz faul Nejt Volters, a zatim je bio precizan i sa slobodnog bacanja (23:15)

Kraj prve četvrtine - Monako vodi rezultatom 21:12

9. minut - Poentirao je Dijalo za 16:10, Dejan Radonjić je zatražio tajm-aut

7. minut - Neprecizno je šutira Dobrić, zatim je loptu uhvatio Kuzmić, ali nije uspeo da se snađe pod košem Monaka  (12:10)

5. minut - Pogađa Kalinić za vođstvo Crvene zvezde (7:8). S druge strane Anđušić ponovo precizan za tri poena (10:8), ipak Kuzmić je još jednom poentirao za izjednačenje (10:10)

4. minut - Precizan Kuzmić za dva poena (5:4)

3. minut - Dijalo precizan za vođstvo Monaka (2:1). U napadu Crvene zvezde, Anđušić napravio faul nad Kuzmićem, a centar Crvene zvezde je ponovo imao polovićan učinak (2:2). U akciji Monaka trojku je pogodio Anđušić (5:2).

2. minut - Kuzmić polovičan sa slobodnih bacanja (0:1)