ZVEZDA UZ DOSTA MUKE SLAVILA U BARU! Sjajni Dobrić predvodio crveno-bele do trijumfa!
KK Crvena zvezda

Crvena zvezda je tako zabeležila četvrtu pobedu, dok je Mornar posle pet kola ne zna za pobedu u regionalnom takmičenju.

Ekipa Dejana Radonjića je uz dosta muke savladala Barane.

Odlično je Mornar igrao u prvoj četvrtini, a blistao je Aleksandar Lazić koji je postigao 10 poena u toj deonici. Na drugoj strani, raspoložen za igru bio je samo Ognjen Kuzmić.

U poslednjim sekundama Luis je pogodio trojku, pa je domaćin posle prve četvrtine vodio 25:20.

Zaigrao je aktuelni šampion ABA lige sjajno u drugom kvartalu. Najpre je Dobrić pogodio prvu trojku, a onda je Mitrović doneo izjednačenje - 25:25. U jednom trenutku je Zvezda imala i velikih +12, ali su se Barani vratili u igru u samom finišu zahvaljujući poenima Dejvisa i Luisa, pa se na odmor otišlo sa vođstvom ekipe Dejana Radonjića 43:38.

Barani su bolje otvorili drugo poluvreme i na startu treće deonice preokrenuli rezultat i poveli 44:43.

Ipak, crveno-beli su se vrlo brzo konsolidovali i preuzeli kontrolu.

Mitrović je poentirao nakon ofanzivnog skoka i Zvezda je pred ulazak u poslednju četvrtinu vodila 58:52.

Ponovo je domaćin bolje otvorio četvrtinu, čak i poveo 64:62, ali je usledila serija Crvene zvezde 8:0 koja do kraja nije ispuštala prednost, pa je tako došla do četvrte pobede u regionalnom takmičenju.

Najbolji u redovima crveno-belih bio je Ognjen Dobrić koji je postigao 22 poena, 14 je ubacio Kuzmić, a Uskoković 10.

Kod Mornara su se istakli Luisa sa 16 i Dejvis sa 13 poena.

Mornar - Crvena zvezda 69:77 (25:20, 13:23, 14:15, 17:19)

Hala: Topolica (Bar)

Sudije: Milan Nedović, Mario Majkić, Luka Kardum

Mornar: Luis, Mićović, Dejvis, Jeremić, Živanović, Šehović, Smit, Gordić, Rakočević, Lazić, Miković, Mozli.

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Uskoković, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Simonović, Kuzmić, Cirbes

40. minut - Kraj meča! Pobeda Crvene zvezde 77:69.

38. minut - Zvezda ima +6 na dva minuta pre kraja!

36. minut - Dobrić pogađa za tri i Zvezda ima +4.

35. minut - Sjajan potez Lazića i Mornar sada vodi 64:62.

34. minut - Pogađa Gordić uz faul.

33. minut - Trojka domaćih i sada je samo +2 za Zvezdu.

31. minut - Mornar bolji na startu poslednje deonice.

30. minut - Ofanzivan skok Mitrovića koji postiže nove lake poene i Zvezda pred ulazak u poslednju deonicu vodi 58:52.

28. minut - Ponovo crveno-beli imaju osetniju prednost - 54:47.

26. minut - Velika borba se vodi u Baru.

25. minut - Konsolidovali su se gosti i zaigrali znatno bolje, pa sada vode 48:44.

24. minut - Dobrić ovoga puta precizan za tri.

23. minut - Serija Mornara koji ponovo vodi, 44:43.

22. minut - Jeremić pogađa trojku.

21. minut - Dobrić promašuje za tri.

20. minut - Dejvis pogađa za tri. Luis lako prolazi i postiže poene, pa na poluvremenu Crvena zvezda vodi 43:38.

19. minut - Zvezda ima dvocifrenu prednost - 43:31.

18. minut - Dejvis napokon prekida seriju Zvezde i sada ekipa Dejana Radonjića vodi sa 39:31.

17. minut - Davidovac pogađa, raste prednost crveno-belih!

16. minut - Uskoković pogađa za tri. Serija Crvene zvezde 10:0!

15. minut - Pogađa Volters i Zvezda napokon vodi.

14. minut - Ovoga puta Dobrić pogađa za tri.

13. minut - Promašuje sada Dobrić za tri i propušta priliku da Zvezdi donese vođstvo. Na drugoj strani Gordić postiže lake poene.

12. minut - Odlični Luka Mitrović donosi izjednačenje Zvezdi - 25:25.

11. minut - Dobrić pogađa prvu trojku za Zvezdu.

10. minut - Dobru odbranu igra Mornar. Luis pogađa za tri i Barani posle prve deonice vode 25:20.

9. minut - Luis pogađa za tri. Dejan Radonjić dobio tehničku zbog prigovora.

8. minut - Aleksandar Lazić ima već 10 poena, crveno-beli bez rešenja za njega.

7. minut - Važni poeni Ognjena Dobrića. Mini serija gostiju i sada je 15:14.

6. minut - Nova trojka Aleksandra Lazića za +5 Mornara.

5. minut - Novi poeni Kuzmića posle ofanzivnog skoka. Centar crveno-belih je postigao šest od osam poena za Zvezdu.

4. minut - Dobra odbrana Barana, Volters nije uspeo da uputi šut. Dejvis pogađa za dva i domaćin vodi 8:6.

3. minut - Poentira Lazarević, Zvezda vodi 4:3. Trojka Lazića posle asistencije Gordića.

2. minut - Sjajan prodor Gordića koji pogađa uz faul.

1. minut - Kalinić nije realizovao prvi napad na utakmici. Kuzmić postiže prve poene na meču posle odličnog pasa Voltersa.

16.50 - Zbog koronavirusa Mihajlo Pavićević neće predvoditi sa klupe ekipu Mornara, a menja ga Vaso Milović.

16.35 - Iako je Mornar poslednji na tabeli, Crvenu zvezdu čeka težak posao.

16.24 - Crvena zvezda u ABA ligi ima skor 3:1, dok je Mornar bez pobede.

16.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici petog kola ABA lige između Mornara i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Bara.