CRVENA ZVEZDA OD -16 DO POBEDE Ljubljančani počišćeni u poslednjoj četvrtini (VIDEO)
KK Crvena zvezda

Crvena zvezda u ABA ligi ima skor 3-1, a u Evroligi 2-2.

Bez obzira kakve je probleme imao tim Dejana Radonjića, nosio se junački sa njima.

I večeras su crveno-beli bili bez Cirbesa i Vajta, gubili su 16 razlike, ali su već do poluvremena preokrenuli, na kraju došli i do pobede u poslednjem kvartalu, dobivši ga 14 razlike, Cedevita Olimpija je položila oružje - 79:64.

Jedan od ključnih igrača bio je Nikola Kalinić, iako je iz igre šutirao 0/10.

Kada su se Beograđani vraćali, on i Holins su pogodili po dve trojke.

Crvena zvezda - Cedevita Olimpija 79:64 (17:24, 23:15, 16:16, 23:9)

Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 4.345. Sudije: Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić, Igor Dragojević.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 6, Uskoković, Davidovac 6, Mitrović 13, Lazić, Kalinić 11, Dobrić 8, Holins 13, Simonović, Ivanović 12, Kuzmić 10.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen 3, Edžim 13, Kin 6, Murić 6, Ogast 6, Blažič 16, Hodžić, Ščuka 2, Dimec, Radovanović, Karmajkl 1, Rupnik 11.

40. minut: Promašaj Holinsa za tri, hvata loptu Kuzmić i pogađa uz faul - 79:62.

39. minut: 21. izgzbljenu loptu gostiju Holins je iskoristio za kontru i zakucavanje - 73:62.

36. minut: Nameran faul Pulena, njegov peti, isključujući. Ivanović je pogodio oba bacanja - 68:61. Lopta je ostala Zvezdi, Ivanović je probio i pogodio uz faul Ogasta - 71:61, Zvezda prvi put ima dvocifren plus.

34. minut: Kalinić za dva 0/7, ali za tri 3/6 - 64:60.

33. minut: Prvi poeni Pulena iz igre, tek u poslednjem kvartalu - 61:60.

31. minut: Kao i treću, i četvrtu četvrtinu Kuzmić je otvorio zakucavanjem - 58:55.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Isti napad Zvezde, četvrti pokušaj, ponovo Dobrić iz naskoka i ponovo je nerešeno - 53:53. Ivanović je sa sirenom za istek četvrtine prvi put pogodio iz igre, trojku, i Zvezdi vratio prednost - 56:55.

27. minut: Dobrić iz naskoka pogađa za izjednačenje - 48:48. Murić je trojkom vratio prednost gostima - 48:51.

24. minut: Trojka Edžama za preokret - 42:43. Potom je Ogast zakucao - 42:45, a Blažič pogodio trojku - 42:48.

21. minut: Zakucavanje Kuzmića iz natrčavanja - 42:39.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Posle faula gostiju u napadu Kalinić je ubacio dva bacanja - 37:39. Dve sekunde pre poluvremena Holins je fauliran u šutu za tri, sve je pogodio - 40:39.

19. minut: Holins nije smeo, Volters je oklevao, Kalinić je preko ruke sa sirenom za istek napada pogodio Kalinić - 32:38. A, onda je ubacio još jednu sa skoro istog mesta - 35:38.

18. minut: Trojka Holinsa iz ćoška, razlika je pala ispod dvocifrenih razmera - 29:37.

16. minut: Holins je vezao trojku i dvojku - 24:37.

15. minut: Trojku pogađa i Murić - 19:33. Blažič probija pod koš i pogađa na drugi obruč - 19:35.

14. minut: Rupnik pogađa trojku i vraća dvocifreni plus - 19:30.

13. minut: Poeni Blažiča uz faul - 17:27.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Novi pogodak Mitrovića pod košem uz faul, dodatno bacanje dirao je Karmajkl na obruč, iz jednog napada četiri poena za Zvezdu - 17:24.

9. minut: Šut Mitrovića iz okreta, pogodio je uz faul - 13:18. Edžam dva puta u nizu nemilosrdan za tri - 13:24.

7. minut: Kin je pogodio za dvocifrenu razliku - 4:14. Post Zvezde trojkom je prekinuo Davidovac - 7:14. Potom je pogodio još jednu - 10:16.

4. minut: Brza serija 8:0 gostiju, Rupnik je pogodio tri slobodna bacanja - 4:10.

3. minut: Trojka Voltera - 4:2.