CRVENO-BELI OSTALI BEZ ENERGIJE! Velika pobeda Igokee, Zvezda pala u Laktašima!
ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Laktašima od Igokee sa 75:68 u trećem kolu ABA lige.

Bio je ovo prvi poraz crveno-belih u regionalnom takmičenju, pa sada baš kao i Igokea imaju skor 2:1.

Od samog početka je bilo primetno da su košarkaši Crvene zvezde bez energije, što je domaćin znao da kazni.

Mučila se ekipa Dejana Radonjića u napadu, pa su prvo poluvreme završili, a da nisu postigli nijednu trojku. Nije bilo prepoznatljive igre u odbrani, što su prve svih znali da kazne Voler i Starks.

Košarkaši Igokee su naročito impresivni bili u drugoj deonici koju su dobili 23:8, pa je šampion ABA lige na poluvremenu bio u velikom zaostaku od 22 poena.

Zaigrali su igrači Crvene zvezde neuporedivo bolje u trećoj četvrtini u kojoj su postigli 22 poena, koliko su dali u prve dve deonice zajedno, pa se pred ulazak u poslednjih 10 minuta ušlo sa vođstvom domaćih 54:44.

Prišli su crveno-beli na samo -5 u jednom momentu i delovalo je da bi mogli da naprave veliki preokret, ali je Igokea odbila nalet i ipak došla do rutinske pobede.

Odličan je u finišu susreta bio nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Aleksa Radanov koji je postigao neke važne pobede i sprečio da meč ode u neizvesnu završnicu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Voler sa 15 poena, dok su po 14 ubacili Radanov i Starks.

Kod Crvene zvezde su se istakli Nikola Kalinić sa 16 i Luka Mitrović sa 13 poena, Nikola Ivanović je ubacio 10.

U narednom kolu Crvene zvezda dočekuje Cedevita Olimpiju, dok Igokea igra protiv Budućnosti u Podgorici.

Igokea - Crvena zvezda 75:68 (21:14, 23:8, 10:22, 21:24)

Hala: Sportska dvorana Laktaši

Sudije: Tomislav Hordov, Josip Radojković, Krunoslav Peić

Igokea: Vulić, Starks 14, Robinson 2, Tanasković, Radanov 14, Jošilo 7, Talić 1, Ilić 9, Stivens 7, Voler 15, Fundić, Đorđević 6.

Crvena zvezda: Lazarević 3, Volters 9, Usković, Davidovac 2, Mitrović 13, Kalinić 16, Dobrić 2, Holins 4, Simonović 3, Ivanović 10, Kuzmić 6, Popović.

40. minut - Kraj utakmice! Igokea je ostvarila veliku pobedu protiv Crvene zvezde - 75:68

39. minut - Zakucava Radanov i Igokea je pred velikom pobedom.

38. minut - Muče se sada i jedni i drugi u napadu.

37. minut - Deluje da je Igokea odbila napad gostiju. Na tri minuta pre kraja imaju velikih +14.

36. minut - Voler postiže nove poene za Igokeu koja opet ima dvocifrenu prednost. Neverovatni poeni Radanova.

35. minut - Važna trojka Starksa kojom Igokea ide na +9.

33. minut - Trojka Ivanovića, Zvezda samo na -7.

32. minut - Robinson pogađa važne poene.

31. minut - Stark pravi nesportsku. Ivanović polovičan sa linije penala. Mitrović gubi loptu i propuštena je velika prilika da se dodatno uhvati priključak.

30. minut - Mnogo bolja igra Crvene zvezde u trećoj deonici u kojoj su postigli poena koliko u prve dve.

28. minut - Pogađa Kalinić. Crveno-beli na samo -9.

27. minut - Razigrala se Crvena zvezda. Trojka Simonovića kojom smanjuje na 51:40.

26. minut - Jošilo pogađa trojku na isteku napada. Ponovo Igokea ima +18.

25. minut - Gubi loptu Kalinić. Propuštena je lepa prilika da se dodatno uhvati priključak.

24. minut - Crveno-beli pokušavaju da uhvate priključak. Karakterističan potez Voltersa koji tako dolazi do svog osmog poena, 47:31. Zvezda uspeva da smanji zaostatak.

21. minut - Loš početak i drugog poluvremena za Crvenu zvezdu.

20. minut - Ništa ne polazi za rukom košarkašima Dejana Radonjića. Užasno prvo poluvreme za Crvenu zvezdu. Igoeka na poluvremenu vodi 44:22!

19. minut - Košarkaši Crvene zvezde bez energije što domaći obilato koriste i dodatno povećavaju prednost.

18. minut - Igokea ima ogromnu prednost, vodi 17 razlike.

17. minut - Raste prednost Igokea - 32:18

16. minut - Nova trojka Starksa koji šutira 4/4 iz igre.

15. minut - Poeni Radanova kojim Igokea opet ima dvocifrenu prednost. Zvezda je postigla samo dva poena u drugoj četvrtini.

14. minut - Dosta grešaka na obe strane.

13. minut - Muče se gosti koji još nisu postigli nijednu trojku.

12. minut - Odličan i strpljiv napad Zvezde i zakucavanje Mitrovića.

11. minut - Đorđević poenima otvara drugi kvartal.

10. minut - Kraj prve deonice. Igokea vodi 21:14

9. minut - Trojka Ilića kojom Igokea prekida seriju gostiju.

8. minut - Zaigrali su crveno-beli znanto bolje u odbrani nakon tajmauta Dejana Radonjića i odmah su uhvatili rezultatski priključak.

7. minut - Mini serija Crvene zvezde - 16:10

6. minut - Kalinić ne pogađa težak šut. Davidovac je bio u kontri, ali je "popio" blokadu. Na drugoj strani Starks pogađa za tri i Igokea je na +8. Ponovo dobra odbrana Igokee, usledili su laki poeni i domaćin ima dvocifrenu prednost.

5. minut - Domaćin je bolje otvorio utakmicu i vodi 11:6.

4. minut - Ponovo pogađa Starks i Igokea je na +5.

3. minut - Trojka Volera.

2. minut - Kuzimć gubi loptu, Starks pogađa sa poludistance. Davidovac donosi izjednačenje crveno-belima.

1. minut - Sjajan prodor Kalinića za uvodne poene na meču. Uzvraća Voler koji pogađa težak šut.

18.20 - Ekipa Dejana Radonjića igra sjajnu odbranu, a to najbolje ilustruje podatak da od početka sezone ni na jednoj utakmici nisu primili više od 63 poena.

18.11 - Igokea je u prvom kolu regionalnog takmičenja pobedila Borac, da bi onda pretrepela poraz od FMP-a.

18.06 - Crvena zvezda igra sjajno od početka sezone. U ABA ligi su najpre savladali Split, a onda Budućnost. U proteklom kolu Evrolige crveno-beli su pobedili Makabi u Izraelu i u odličnom raspoloženju dočekuju ovaj susret.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici trećeg kola ABA lige između Igokee i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Laktaša.