CRVENA ZVEZDA PONIZILA SPLIT! Dominatna partija crveno-belih, pljuštale trojke sa svih strana!

Iako nisu bili u punom sastavu, puleni Dejana Radonjića su pokazali potpuno dominaciju u ovom meču

Crveno-beli su silovito krenuli u meč, nisu dopustili rivalu da pruži adekvatan otpor od samog starta.

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno ko diktira ritam meča. Crveno-beli su bili jednako precizni i za dva i za tri poena.

U drugoj četvrtini Zvezda je nastavila svoju dominaciju. Najviše su se isticali Holins i Ivanović. Puleni Dejana Radonjića na poluvreme su otišli sa rezultatom 53:28.

U drugom periodu meča gledali smo sličnu situaciju na terenu. Split ni u jednom momentu nije uspeo rezultatski da se približi Crvenoj zvezdi.

U poslednju četvrtinu Zvezda je ušla sa prednošću od 34 razlike (75:41).

Crveno-beli su do kraja utakmice nastavili svojim i tempom i zasluženo upisali prvu pobedu u ABA ligi.

Najefikasniji u crveno-belom dresu bio je Ivanović je 20 poena, a Lazarević je upisao 13, dok je povratnik Cibers postigao 12 poena.

U Splitu jedni dvocifren igrač je bio Čampara sa 12 poena.

Crvena zvezda: Split (97:61)

Hala: Aleksandar Nikolić, Beograd

Crvena zvezda: Gušić(2) , Lazarević (13), Volters (10), Holins(10), Ivanović(20), Kalinić(9), Mitrović(6), Simonović(0), Popović(3), Zirbers(12), Kuzmić(11)

Split: Barič(5), Džons(6), Mekllin(7), Runjić(7), Vuko(5), Žganec(1), Perković(0), Perasović(4). Kedžo(9), Čampara(10), Bajo(7)

Kraj utakmice - Zvezda je pobedila rezultatom 97:61

40. minuta - Popović precizan sa slobodnih bacanja

38. minut - Ponovo precizan Ivanović

36. minut - Pogađa Lazarević za dva poena

35. minut - Povećava prednost Crvene zvezde pogotkom Nikole Kalinića (83:50)

34. minut - Strateg Splita je zatražio tajm-aut  (81:50)

33. minut - Postiže trojku  Barič

31. minut - Počela je poslednja četvrtina

Kraj treće četvrtine - Zvezda vodi rezultatom 75:41

29. minut - Ponovo laki poeni za Nikolu Ivanovića

27. minut -  Mitrović je postigao dva poena

25. minut - Nije bio precizan Perasović za tri poena (67:32)

23. minut - Još jedno efektno zakucavanje Kuzmića

22. minut - Treća trojka Holinsa,a zatim je Amerikanac asistira Kuzmiću za zakucavanje

21. minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj druge četvrtine - Zvezda vodi 53:28

19. minut - Ponovo trojka Voltersa (51:28)

18. minut - Fantastična Zvezda dana za tri poena. Sada je bio preciza Volters (48:22)

16. minut - Ponovo poeni za Cibersa (43:20)

15. minut - Ponovo trojka Ivanovića (39:20)

14. minut - Ivanović je postigao dva poena

12. minut - Postiže ponovo trojku Lazarević, a zatim je bio precizan sa slobodnih bacanja

Kraj prve četvrtine - Zvezda vodi 22:16

10. minut - Prvo je Lazarević postigao trojku za Crvenu zvezdu, a zatim je za tri poena bio preciza Kedžo za Split

9. minut - Polovičan je Ognjen Kuzmić sa slobodnih bacanja

8. minut - Nejt Voltersa je postigao dva poena, s druge se strane precizan je bio Kedžo

7. minut -  Trener Splita je zatražio tajm-aut

6. minut - Maša Ivanović za tri poena, sa druge strane pokušao je da poentira Meklin, ali Cibers se sjajno snašao

5. minut - Odlično je Meklin presekao loptu Holinsu, a zatim je fauliran. Amerikanac je sa linije slobodnih bacanja bio oba puta precizan

4. minut - Odlično zakucavanje Runjića na asistenciju Bariča, Zvezda odmah ubacuje u sledećoj akciji takođe dva poena

2. minut - Fantastična asistencija Holinsa za Cirbersa koji je ubacio loptu u koš (5:2)

1. minut - Utakmica je počela minutom ćutanja u čast Dudi Ivkoviću

19.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici prvog kola ABA lige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Split.