CRVENA ZVEZDA POBEDILA MLADOST Ivanić probio bunker (VIDEO)
FK Crvena zvezda

U 2. kolu Super lige šampion Crvena zvezda je pobedila lučansku Mladost golom Mirka Ivanića u 45. minutu.

U prvom kolu Vojvodina je sa Marakane odnela bod (0:0).

U dva zvanična meča od početka sezone crveno-beli nisu znali za pobedu i postignut gol. Od Kairata su poraženi u kvalifikacijama za Ligu šampiona 1:2, a gol nisu dali Beograđani, već je delo defanzivca kazahstanskog tima.

Zato je bilo bitno da crveno-beli konačno daju gol i krenu da pobeđuju, a protiv Mladosti su uspeli i napravili dobru uvertiru pred revanš duel sa Kairatom.

Da Lučancima mreža ne bude zatrpana golovima pobrinuo se golman Milović, odbranio je sve osim šuta Ivanića u 45. minutu.

Crvena zvezda - Mladost 1:0 (1:0)

Strelac: 1:0 Mirko Ivanić u 45. minutu.

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 12.427. Sudija: Miloš Milanović. VAR sudija: Dalibor Đurđević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Rodić, Pankov (od 73. Babić), Eraković (od 70. Degenek), Dragović, Sanogo, Ivanić, Kanga (od 85. Krstičić), Katai, Falko (od 85. Ben), Dioni (od 70. Krstović).

MLADOST: Milović, Jovanović, Tumbasević, Kos (od 76. Ivanović), Lambulić (od 76. Jojić), Mićević (od 92. Žunić), Baha, Radivojević, Cvetković, Leković, Milošević.

90. minut: Sudija pokazuje da će se igrati još četiri minuta.

84. minut: Dobra prilika za Falka, sa 13 metara je šutirao po sredini iz prve, ali je još jednom Milović sjajno odbranio. ubrzo je Ben zamenio Falka, a Krstičić Kangu.

80. minut: Loš pas Dragovića, Babić je vadio "kestenje iz vatre", faulirao je Jojića i dobio žuti karton.

79. minut: Polukontra Zvezde, ulazi u kazneni Katai, šutira iskosa sa desetak metara, ali pravo u naručje golmana Milovića ide lopta.

76. minut: Dvostruka izmena kod Mladosti, ušli su Jojić i Ivanović.

73. minut: Povređenog Pankova zamenio je Babić.

71. minut: Golman Borjan traži izmenu za saigrača.

70. minut: Dvostruka izmena kod Zvezde, ušli su Degenek i Krstović.

68. minut: Šut Kange iz daljine metar pored stative.

67. minut: "Osmica" na "osmicu", Tumbasević je s leđa oborio Kangu i dobio žuti karton.

65.minut: Uzvratio je Rodić, na sredini terena je "pokosio" Cvetkovića i dobio žuti karton.

64. minut: Kataija je na ivici kaznenog, sa strane, "pokosio" Lambulić i dobio žuti karton.

58. minut: Traje većanje. Na kraju snimak je potvrdio da je ofsajd.

55. minut: Šut Dionija sa desetak metara odlično brani Milović. U nastavku akcije do lopte dolazi Katai, prebacuje je na drugu stativu gde natrčava Falko i sa pet metara je zakucava u mrežu. Pomoćni sudija signalizira ofsajd - Katai se aktivirao. Sada je sve na VAR-u. Sudija Milanović čeka pomoć kolege Đurđevića.

54. minut: Spiker je objavio da je na tribinama 12.427 gledalaca.

47. minut: Milović brani šut Ivanića sa desne strane.

2. POLUVREME:

45. minut: Ivanić je na tridesetak metara primio loptu, gurnuo je ka kaznenom za Kataija, koji mu je odložio loptu, natrčao je Mirko i sa dvadesetak metara pogodio mrežu prizemnim udarcem, Crvena zvezda - Mladost 1:0.

40. minut: Pokušava Katai posle driblinga na ivici kaznenog, pogodio je igrača Mladosti u glavu, pa je lopta skrenula u korner.

34. minut: Sjajna prilika za Mladost, ali je na 11 metara loptu promašio napadač Lučanaca. U nastavku akcije je sa tridesetak metara šutirao Tumbasević, bacio se Borjan i odbranio.

29. minut: Rodić centrira sa leve strane, u skoku najviši Dragović, pokušava glavom, ali lako loptu hvata Milović.

18. minut: Šut Dionija skoro iz mrtvog ugla, nakon što je rivalu oteo loptu u njegovom kaznenom, u prvi ugao, po zemlji, kleknuo je Milović i odbranio.

Letonac sudi Zvezdi

Letonac Andris Treimanis sudiće revanš meč Crvena zvezda - Kairat (1:2) u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona - 28. jul u 20.30.

Treimanis je deceniju internacionalac, dolazi iz treće kategorije sudija na listi UEFA.

Najvažniji susret koji je vodio bilo je finale Mondijala za igrače do 17 godina 2019. Sudio je i nekoliko mečeva grupne faze Lige šampiona i Lige Evrope.

17. minut: Brza kontra Lučanaca i potez Jovanovića, na kraju je Dragović izblokirao šut rivala.

14. minut: Opasan napad gostiju, ali je sudija digao zastavicu i označio ofsajd.

8. minut: Falko je probao dijagonalnim udarcem sa 19 metara, Milović je odbranio.

1. minut: Ivanić je probao sa dvadesetak metara, lopta je fijuknula metar iznad prečke.

1. POLUVREME:

Navijača dugo nije bilo na stadionu. Delije su na meču sa Vojvodinom napravile odličnu atmosferu, njih više od 20.000.

I sada se očekuje odlična atmosfera, čemu svedoče snimci pred početak meča, tokom dolaska navijača na stadion.

Za razliku od Zvezde koja je u prvom meču na svom terenu osvojila bod, Mladost je kod kuće dočekala kragujevački Radnički i poražena je 0:1.