NEISKORIŠĆENA I DRUGA MEČ LOPTA Lojd promašio šut za pobedu, o tituli se odlučuje u Beogradu (VIDEO)

Budućnost Crvena zvezda 81:80 (19:23, 20:19, 19:21, 23:17)

Podgorica - Dvorana: Morača. Sudije: Saša Pukl, Uroš Nikolić, Sašo Petek.

BUDUĆNOST: Kobs 22, Ivanović 11, Edžim 3, Šehović, D. Nikolić 8, Apić, Mitrović 13, Dela Vale 5, Z. Nikolić 10, Popović 1, Rid 8, Žugić.

CRVENA ZVEZDA: Hol 5, Volden 5, Lojd 23, Uskoković, Davidovac 3, Lazić 6, Rit, Radanov 13, Dobrić 6, Simonović, Kuzmić 7, Noko 12.

Drama je dostigla vrhunac. Ni drugu meč loptu nisu iskoristili crveno-beli. Posle velike drame u četvrtom meču finala plej-ofa slavili su Podgorčani, Budućnost - Crvena zvezda 81:80 (19:23, 20:19, 19:21, 23:17).

Odluka o novom ili starom šampionu pašće u petak u Beogradu, kada se igra majstorica, trenutno je 2-2 u seriji, oba tima su iskoristila prednost domaćeg terena.

Imala je Crvena zvezda dvocifren plus u poslednjoj deonici, ali su ga Beograđani olako prokockali.

Ovo je treća sezona u kojoj se u finalu sastaju Beograđani i Podgoričani, Budućnost je titulu slavila 2018, a Crvena zvezda 2019.

40. minut: Danilo Nikolić ne pogađa trojku, loptu hvata Zoran Nikolić, fauliran je, pogađa oba bacanja - 80:80. Lojd je promašio napad. Dok se Lazić raspravljao sa trenerom Radonjićem šta da radi, domaći su krenuli napred, a Lazić je sedam sekundi pre kraja napravio peti faul. Kobs je promašio prvo bacanje, ne i drugo - 81:80. Radonjić je uzeo tajm aut. Lojd je promašio šut šest desetinki pre kraja. Lopta je pripala Zvezdi, ali je i drugi šut za titulu promašio Davidovac. Serija se vraća u Beograd.

39. minut: Dobrić i Kuzmić su poenima vratili prednost Zvezdi - 78:80. Potom je Zvezda imala još jedan napad, ali je prokockan.

37. minut: Ivanović pogađa uz faul, Budućnost ponovo vodi - 77:76.

36. minut: Ivanović iz okreta - 72:73. Ipak, uzvraća trojkom Volden - 72:76.

35. minut: Dala Vale sa bacanja smanjuje - 65:70. Kobs pogađa uz faul - 68:70. Lojd uzvraća trojkom - 68:73.

33. minut: Lojd u kontri pogađa uz faul, ubacuje i dodatno bacanje - 58:68.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Kuzmić pogađa jedno bacanje - 58:63.

29. minut: Seriju 8:0 domaćina trojkom je prekinuo Davidovac - 55:62.

27. minut: Flouter Lojda, razlika raste - 47:59.

25. minut: Nova trojka Lazića, razlika je opet dvocifrena - 45:55.

24. minut: Kapiten Lazić pogađa trojku - 43:49, trener domaćih Dejan Milojević odmah seriju gostiju seče tajm autom.

23. minut: Dugo je postila Zvezda, sve do poena Noka pod obručem - 41:44.

3. ČETVRTINA:

19. minut: Dobrić pogađa dva bacanja - 37:40.

17. minut: Danilo Nikolić pogađa trojku - 35:36.

16. minut: Bivši kapiten Zvezde, sada u dresu Budućnosti Luka Mitrović pogodio je jedno od dva bacanja - 30:32.

14. minut: El ej ap za Rida završen je zakucavanjem - 25:28. Lojd pogađa uz faul - 25:30.

12. minut: Težak šut pogađa Kobs - 21:26. El ej ap Lojda za Noka - 21:28.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Pet igrača se bacilo na loptu na sredini terena, sudije su svirale mrtvu loptu. Posle faula i slobodnih bacanja smanjio je domaćin - 19:23.

8. minut: Nekoliko lošijih napada Zvezde, serija domaćina 7:0 - 15:19. Seriju je prekinuo Dobrić sa linije bacanja - 15:21.

7. minut: Flouter Dobrića, razlika je dvocifrena - 8:19.

5. minut: Lojd ubacuje trojku, svoj osmi poen - 6:12. Trojka Dobrića u kontri - 6:15.

4. minut: Lojd za kraj serije 9:0 - 4:9.

3. minut: Trojka Lojda i poeni Noka sa bacanja za preokret - 4:5.

1. minut: Kobs u kontri naskače sa linije bacanja - 4:0

1. POLUVREME:

Crvena zvezda je u Beogradu došla do 2:0 u finalnoj seriji plej-ofa ABA lige i pre dva dana je u "Morači" imala prvu meč loptu.

Ipak, nije je iskoristila, odluka je pala u poslednjem minutu, a ključna je bila trojka Amedea Dela Valea na 45 sekundi pre kraja za 73:69.

Sada se crveno-belima pruža nova šansa, druga, da odbrane titulu osvojenu pre dve sezone, pošto je prošla prekinuta zbog pandemije korona virusa.

Najavljeno je da će u "Morači" biti oko 2.000 navijača.

Crvena zvezda ima četiri titule u regionalnom takmičenju (2015, 2016, 2017, 2019), dok je Budućnost slavila samo jednom (2018).

Nenadmašan u pogledu trofeja je beogradski Partizan, crno-beli su pehar podizali šest puta.