Posle mega preokreta Zvezda u dramatičnoj završnici pobedila Budućnost i sa 2:0 ide u Podgoricu
ABA liga/Dragana Stjepanović

Crvena zvezda - Budućnost 85:79 (30:17, 25:24, 8:29, 22:9)

Beograd - Dvorana: Aleksandar Nikolić. Sudije: Ilija Belošević, Miloš Koljenšić, Milan Nedović.

CRVENA ZVEZDA: Hol 2, Lojd 16, Uskoković 3, Davidovac 6, Lazić 2, Rit, Radanov, Dobrić 27, Simonović 10, Jagodić-Kuridža, Kuzmić 4, Noko 15.

BUDUĆNOST: Kobs 14, Ivanović 12, Edžim 12, Šehović, D. Nikolić 26, Apić, Mitrović, Dela Vale 5, Z. Nikolić, Popović, Rid 10, Žugić.

Drama u dvorani "Aleksandar Nikolić" uprkos tome što je Zvezda u 12. minutu imala +20.

U trećoj deonici Budućnost je napravila mega preokret, dobila je 21 razlike i sa +7 ušla u poslednju četvrtinu.

Činilo se da crveno-belima nema spasa posle očajnih deset minuta u trećem periodu, ali su se digli, ni trojka Ivanovića 80 sekudni pre kraja za prednost gostiju 79:78 ih nije pokolebala.

Odmah je uzvratio igrač utakmice Ognjen Dobrić (27 poena), a potom su domaći u penal završnici potvrdili pobedu, savladali Budućnost 85:79 i sa 2:0 u pobedama idu u Podgoricu gde se 22. maja igra treći meč.

Ko prvi dođe do tri pobede biće šampion.

Zvezda brani krunu od pre dve sezone, pošto prošla nije završena zbog korona virusa.

40. minut: Podgoričani gube loptu u napadu. Danilo Nikolić 35 sekundi pre kraja faulira Lojda, a on pogađa oba bacanja - 83:79. Nikolić pokušava brzu trojku, ali prvi put promašuje za tri ovo veče. Pogađa Simonović dva bacanja - 85:79.

39. minut: Prvo crveno-beli prave grešku u napadu, a podom Dobrić pravi faul u napadu. Ivanović pogađa trojku - 78:79. Uzvraća Dobrić istom merom - 81:79.

38. minut: Posle serije 11:0 Zvezde pogađa Kobs - 78:76.

37. minut: Edžam pravi peti faul, Dobrić ide na liniju bacanja i pogađa sva tri - 74:74. Samo što su izveli loptu gosti Kobs pravi grešku, a Simonović vraća prednost zvezdi - 76:74.

36. minut: Simonović pogađa dva bacanja, pa onda i Dobrić - 71:74.

33. minut: Nikolić pogađa još jednom, pa Rid u kontri zakucava - 65:74.

31. minut: Lazić krade loptu i poentira u kontri - 65:70.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Trojka Danila Nikolića, gosti su pred dvocifrenim plusom - 61:70. Šutira 6/6 za tri.

28. minut: Rid, pa Edžam, pa Kobs, Budućnost raste, Zvezda tone - 61:67.

26. minuta: Ivanović otima loptu Uskokoviću na centru i pogađa u kontri - 59:59. U narednom napadu Edžam pogađa za prednost gostiju - 59:61.

24. minut: Edžam još više smanjuje - 57:54.

23. minut: Trojka Kobsa, pa dve Nikolića - 57:52

3. ČETVRTINA:

20. minut: Noko dobija loptu pod košem, cim, Rid leti u prazno, Noko se podvlači, dobija faul, uz to i pogađa - 55:38.

17. minut: Lojd je faulirao Rida u pokušaju da zakuca, Amerikanac je siguran sa linije bacanja - 45:35.

16. minut: U pokušaju da zakuca Dobrić je fauliran - 43:30. Ognjen je već stigao do 15 poena.

15. minut: Dela Vale trojkom skoro pa prepolovljava minus - 41:30.

13. minut: Trojka Danila Nikolića inicirala je seriju 8:0 - 37:25.

12. minut: Lojd siguran sa bacanja za +20 - 37:17.

11. minut: Dobrić pogađa, potom i Lojd trojku - 35:17.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Davidovac je sa sirenom pogodio za 32:17, ali sudije nisu priznale koš, vreme je isteklo pre nego je lopta napustila ruku.

8. minut: Dobrić siguran sa linije bacanja, prvi put razlika je dvocifrena - 18:8. Kontra, Kuzmić zakucava - 20:8. Trojka Dobrića - 25:10.

7. minut: Prvo Dobrić, pa onda i Hol iz naskoka, Zvezda vraća razliku - 16:7.

6. minut: Ivanović pogađa posle prodora - 12:5, a potom i dva puta sa linije bacanja - 12:7.

3. minut: Lojd siguran, a onda Noko zakucava u kontri - 8:1, pa trener Budućnosti Dejan Milojević poseže za tajm autom. Ne pomaže, Podgoričani promašuju, a Noko još jednom zakucava u kontri preko Rida - 10:1.

1. minut: Prokockan po napad na obe strane, a onda pogađa Noko - 2:0.

1. ČETVRTINA:

Večeras je na programu druga epizoda finalne serije plej-ofa ABA lige.

Prvu je, posle dosta drame u finišu, iako je vodila 15 razlike sedam minuta pre kraja, dobila Crvena zvezda - 82:78

Večeras je potpuno nova priča.

Zvezda ima šansu da sa 2:0 krene put Podgorice, a Budućnost da izjednači na 1:1 i dođe u priliku da u "Morači" odlučuje o pobedniku ABA lige.

Kako stvari stoje crveno-beli će ponovo biti bez povređenih Voldena i Jagodića-Kuridže.