ZVEZDA PORAZILA BUDUĆNOST U NEIZVESNOJ ZAVRŠNICI!  Fenomenalna prva utakmica finala ABA lige!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost (82:78) u prvoj utakmici finala ABA lige

Bio je ovo veoma neizvestan meč dostojan finalne serije ABA lige. Obe ekipe su dale sve od sebe i pokazale sjajnu igru na parketu.

Oba tima su se sjajno pokazala u prvoj utakmici finala.

Zvezda je sjajno otvorila meč, a Budućnost je sve vreme pokušavala da stigne rezultatsku prednost.

U drugoj polovini prve četvrtine gledali smo neizvesnu igru, a završila je rezultatom 20:20.

U drugoj četvrtini klubovi su nastavili istim tempom. U domaćoj ekipi najviše su se iticali Dobrić i Lojd, dok je Budućnost igrala na krilima Vilija Rida.

Zvezda je na pauzu otišla sa prednošću od šest razlike (44:38).

U trećoj četvrtini u jednom momentu podgorička ekipa je imala prednost, ali Zvezda je uspela da uđe u poslednju četvrtinu za rezultatom 63:55 u svoju korist.

Kada se činilo da je utakmica gotova u momentu kada su crveno-beli stekli dvocifrenu prednost, igrači Budućnosti su uhvatili "jak tempo".

U dresu tima iz Podgorice najviše se isticao Nikola Ivanović, ali ni to nije bilo dovoljna. Zvezda je iz ovog meča izašla kao pobednik rezultatom 82:78.

Najefikasniji u crveno-belom dresu  bio je Lojd sa 24 poena, dok je Dobrić upisao 23. U gostujućem timu Rid je postigao 26 poena, a Ivanović 16.

Kraj utakmice - Zvezda je pobedila rezulatom 82:78

39. minut - Dva od dva sa slobodnih bacanja od strane Nikole Ivanovića (78:74)

38. minut - Zvezda vodi rezultatom 78:72

37. minut - Ponovo precizan Vili Rid (76:72)

36. minut - Precizan Dobrić za dva poena (72:62)

35. minut - Nikola Ivanović postže tri poena (70:62)

34. minut - Nikoić pogađa o tablu (70:59)

32. minut - Trojka Ognjena Dobrića za dvocifrenu prednost (66:55), a zatim dva poena Lojda (68:55)

Kraj treće četvrtine - Zvezda vodi rezultatom 63:55

29. minut -  Dva od dva Dobrića sa slobdnih bacanja (57:55)

28. minut - Delale postiže tri slobodna bacanja (51:52). S druge strane Dobić postiže oba slobodna bacaanja (53:52)

27. minut - Tajm-maut, Zvezda vodi rezultatom (51:49)

26. minut - Popović postiže dva poena (51:49)

25. minut - Novo zakucavanje Vilija Rida (49:46)

24. minut - Sjajni Džordna Lojd postiže dva poena (49:44)

23. minut - Rid polovičan sa slobodnih bacanja (45:41)

21. minut - Počela je treća četvrtina

Kraj druge četvrtine - Zvezda vodi rezultatom (44:38)

20. minut - Postiže Rid dva poena (42:38)

19. minut - Sjajna akcija Lengston i Lojda (40:34)

18. minut - Trojka Delalea (38:34)

17. minut - Prva trojka Dejana Davidovca (36:31)

16. minut - Budućnost pravi faul u napadu (33:30)

14. minut - Rit pogađa za tri poena (29:25)

13. minut - Tri slobodna bacanja za Budućnost. Kobs nepogrešiv. (26:25)

12. minut - Mitrović dao prve poene Budućnost u drugoj četvrtini (20:22), a zatim Rit daje dva poena (22:22)

Kraj prve četvrtine - Rezultat  je 20:20

10. minut - Maša Kuzmić oba bacanja (20:18)

8. minut - Kuzmić postiže dv apoena (20:15)

7. minut -  Tajmaut traži Radonjić (18:13)

5. minut - Lojd pogađa iz kontre

4. minut - Precizan oba puta Davidovac sa slobodnih bacanja (9:4)

3. minut - Postiže dva poena Luka Mitrović za podgoričane, a zatim je precizan i Davidovac za Zvezdu (6:4)

2. minut - Rid daje prve poene za Budućnost (2:2)

1. minut - Zvezda postiže prve poene na utakmici (2:0)

Crvena Zvezda: Budućnost(82:78)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Saša Pukl, Tomislav Hordov, Josip Radojković

Crvena zvezda: Hol 4, Lojd 23, Uskoković 0, Davidovac 12, Lazić 6, Rit 5, Dobrić 23, Simonović 0, Kuzmić 5, Noko 4

Budućnost: Kobs 8, Ivanović 16, Edžim 0, Šehović 0, Nikolić 7, Mitrović 6, Dela Vale 6, Nikolić 2, Popović 7, Rid 26, Žugić 0

Crveno-beli su do  finala stigli pobedom nad Igokeom u "majstorici".

Van stroja je od ranije Marko Jagodić-Kuridža, a problema sa leđima ima plejmejker Kori Volden.

Budućnost je rezultatom 2-0 u seriji u polufinalu izbacila Mornar i rutinski stigla do završnice

Podgorički tim je kompletan za prvi meč finalne serije.

Finale Aba lige igra se na tri pobede. Prve dve utakmice odviće se u Beogradu, a zatim dve u Podgorici, a ako bude potrebna finalna se opet igra u našoj prestonici.